Ne može šut sa rogatim se bosti

kac med izagolaArhaična izreka možda najbolje opisuje kako su se osjećali Medveščakovi navijači poslije utakmice u Celovcu. Trojica "medvjeda" branila su minimalno vodstvo sve do 19 sekundi prije kraja posljednje trećine. A onda su dvostruko brojniji domaći ipak nekako pronašli put do mreže i izjednačili. Ni to nije bilo dovoljno nego je KAC i u preostalom vremenu stigao postići pobjedonosni pogodak. Zagrepčani su tako, samo šest sekundi prije kraja utakmice ostali bez svega. Poslije prvih dvadeset minuta sve je izgledalo drugačije. Medveščak je na prvi odmor otišao s dva pogotka prednosti koje je zadržao i do kraja druge trećine. Na žalost, suci su u posljednjoj trećini ispustili kontrolu nad utakmicom pa su zaredala isključenja. Suparnici su početkom trećine po jednom zatresli protivničke mreže tako da su gosti sačuvali dva gola razlike sve do pet minuta prije kraja. Čim je KAC uhvatio priključak, navijači "medvjeda" su se pobojali reprize nedavnog susreta protiv Red Bulla. Na žalost, bili su u pravu.

Opširnije...

Besramno pokradeni

sudac sanjaU službenim statistikama pisat će kako je Red Bull svladao Medveščaka u četvrtom kolu skupine za poredak s 3:2. Međutim, za svakog tko je nazočio utakmici, sportski dio događaja trajao je do 56. minute kad su stvari u ruke preuzeli suci. Nizom odluka kojima je jedino zajedničko želja da se umili moćnoj družini iz Salzburga, "medvjedi" su gurnuti iz gotovo osigurane pobjede u statistički poraz. Kažemo statistički, jer zagrebački hokejaši su u svakom pogledu bili pobjednici u dvoboju protiv Red Bulla. Ako je netko izgubio u Domu sportova, onda je to liga EBEL. Od desetog veljače ove godine, pojmovi poput "EBEL" i "Red Bull" postat će predmetom poruge zagrebačkih ljubitelja hokeja jer nema te spužve koja može oprati sramotu koju su suci nanijeli hokeju kao sportu i ligi koja bi trebala omogućiti ravnopravno sportsko nadmetanje klubovima iz više zemalja.

Prvi se bodovi pišu

med insbruck 2Medveščak je na gostovanju u Innsbrucku svladao domaćina s 5:3 te je s prva tri boda doklizao do četvrtog mjesta u skupini za poredak. Zagrepčani su odlično otvorili utakmicu pogotkom u drugoj minuti. Domaći se nisu smeli nego su nametnuli otvorenu igru kojom su došli do izjednačenja u drugom dijelu trećine. Početkom druge trećine gosti se vraćaju u vodstvo koje su sredinom dvoboja i povećali. Brzi odgovor Innsbrucka vratio je neizvjesnost u susret no Medveščak je u drugom dijelu trećine ponovo podigao razliku na dva gola. Uporne "ajkule" su se u završnici trećine ipak približile na gol manjka. Domaći su u posljednjoj trećini krenuli po izjednačenje no Zagrepčani su zatvorili igru i hokejaškim "bunkerom" održavali minimalnu prednost. Kad je Innsbruck povukao vratara, "medvjedi" su u posljednjoj minuti pogodili nebranjenu mrežu čime su osigurali pobjedu.

Uvijek je bilo knap

med kac olden sanjaDobro nam je došla ova pauza čisto da se malo ohladimo i konsolidiramo nakon posljednjih događaja u „Ledenjači“. Slijedi dakle gostovanje kod KAC-a kojem se rezultati crvene više od dresova i ta kriza praktički ne jenjava još od prvog dana 2018. Međurundu su započeli u Linzu i žestoko navaljivali u prvih dvadeset minuta te natpucali domaćina 15:7, ali jedini pogodak vidjeli smo u mreži Madlenera nakon što se Lebler prošetao oko gola i smjestio mu pak pod prečku. Pobjedu su u nastavku osigurali Hofer i D'Aversa dok je odlični Ouzas osujetio sve pokušaje KAC-a posebno se istaknuvši paradama protiv Ganahla i Fischera.

Sila koja se poštuje

medvescak RBS sanjaGroznica subotnje večeri se sprema, a na ples nam stiže „Junad“ koja je nakon ona 3 poraza početkom siječnja očito prešla na GMO prehranu. Nakon što su prvu rundu završili uvjerljivo s 6 pobjeda i gdje su ubili primjerice nade Grazera s dva teška razbijanca (8:3 i 7:3) u „winnersstageu“ su se prvo doma okomili na Innsbruck. Poveli su pogotkom Rauchenwalda (Pušač šume) s lijevog bulija nakon odlične asistencije Hughesa krajem 1/3, a u nastavku odmah uzvraća Lindner. Da domaći i na posljednji odmor odu s prednošću pobrinuo se vrlo aktivni Hughes krasnim solom prodorom kojeg je završio provlačenjem paka pod prečku i usput kroz noge braniča Štacha. U posljednjoj dionici pobjedu su potvrdili Brouillette topovskim udarcem malo van lijevog bulija te ponovo Hughes u nebranjenu mrežu. Izvrstan je na golu bio i Gračnar što mu je donijelo i pohvalu trenera Possa u intervjuu nakon tekme.

Pjesma za tirolske brege

medvescak tirolSlijedi zanimljiva 3. runda u kojoj se svih šest tekmi igra u Austriji, a mi ćemo konkretno u Tirol. „Morski psi“ su  se impresivnom serijom u siječnju (11-9-2) bodovno poravnali s tonućim KAC-om, ali su ostali na 5. mjestu te se misija „ulovi četvrtog“ nastavlja. Na otvaranju međurunde morali su pak u goste jakom Salzburgu koji ih je čekao nabrijan sa šest uzastopnih pobjeda. Domaći su poveli krajem 1/3 krasnim pogotkom Rauchenwalda da bi samim početkom nastavka poravnao Lindner koji je pametno čekao na lijevoj vratnici i popravio pokušaj Šedivýja. Ubrzo međutim uzvraća Hughes, a u posljednjoj dionici „Bikovi“ su i dodatno podigli tempo natpucavši goste 16:8 te su pobjedu dodatno podebljali Brouillette i ponovo Hughes.