Poraz u Italiji

bolzano medNa svom premijernom službenom nastupu u Italiji hokejaši Medveščaka pretrpjeli su poraz od kluba koji ih je 2013. zamijenio u EBEL-u. Momčad Südtirola zaostajala je za "medvjedima" puna tri boda i nije mogla računati na ulogu favorita. Zagrepčani su tijekom prvih dvadeset minuta imali nešto više od igre, ali nisu uspjeli pronaći put do mreže. Za razliku od njih, domaći su pet minuta prije odlaska na odmor zatresli mrežu pa su nastavak susreta dočekali s minimalnom prednošću. U drugom dijelu dvoboja gosti su ubrzali igru tražeći izjednačenje. Tirolci su prihvatili ovaj stil igre pa su se brojne prigode nizale jedna za drugom. Unatoč velikom broju prilika jedini pogodak postigao je Südtirol u završnici trećine kad su Zagrepčani imali dvojicu igrača manje na ledu. Medveščak se početkom trećeg dijela utakmice približio na gol manjka no domaći su do kraja susreta dvaput zatresli mrežu "medvjeda" čime su osigurali vrijednu pobjedu.

Opširnije...

Neka nas ponovo love

graz najavaA znam da me nekaj kopkalo. Sjet' se Mujo, sjet' se...Graz je nakon nas tek nešto malo bolje prošao kod prvaka (5:3), a onda krenuo u skupljanje bodova. Prvo je išla ona luda tekma u kojoj su za Bolzanom zaostajali ogromnih 1:5 i 4:7, ali sve nadoknadili u posljednje četiri minute i naposljetku odvukli tekmu do kaznenih udaraca gdje je pravu ekstazu na tribinama uzrokovao Woger. Baš sve navale su dale svoj obol u ovome podvigu, a najviše 2. gdje su Oberkofler, Brophey i Woger ostvarili 3 pogotka i 4 asistencije dok je Toivonena nakon nove  „petarde“ zamijenio Höneckl.

Smanjiti promet u našoj mreži

VSV najavaU jedinoj utakmici sutrašnjeg programa stiže nam Villach. Nakon što su nam se na otvaranju sezone pokazali kao grozan domaćin tijesno su svladali Graz te izgubili kod Fehérvára bez postignutog pogotka.
U velikom derbiju protiv Linza vraćali su se tri puta u igru te na kraju slavili nošeni najviše raspoloženim Verličem koji je ostvario „hattrick“, a i Herzog je unatoč pet primljenih pogodaka zaustavio 42 udarca po golu.

Preokret u zadnji trenutak

med vilachU unaprijed odigranoj utakmici 13. kola Medveščak je na svom ledu svladao Villach s 5:2. Nakon što su olako prosuli dva boda u dvoboju s Linzom, "medvjedi" su u dvoboju sa suparnikom iz Koruške veći dio utakmice proveli u zaostatku. "Orlovi" su tijekom prvih dvadeset minuta imali inicijativu koju su krajem trećine pretvorili u dva zgoditka. Zagrepčani su u nastavku pritisnuli suparnika u potrazi za izjednačenjem no mreža Villacha ostala je netaknutom. Gosti su uspješno održavali razliku sve do sredine posljednje trećine kad se Medveščak približio na gol manjka. Domaći su podigli razinu svoje igre te su u završnici dvoboja s dva pogotka u 17 sekundi preokrenuli omjer. "Orlovi" su u zadnjoj minuti pokušali izjednačiti igrom sa šestoricom igrača, ali su nakon dva primljena pogotka ipak priznali poraz.

"Medvjede" čeka vatrena atmosfera

bolzanoNapokon je došao red na Bolzano s kojim nam je bogatu povijest duela opisao kolega Podlosky dok onu u EBELU počinjemo pisati taman na petak 13.! Ako bismo ipak tražili i dodatne poveznice to bi mogla biti činjenica da su upravo našim odlaskom u KHL popunili to mjesto, a kratko je kod njih boravio i Tomek. Malo ću možda biti i subjektivan kad su „Lisice“ u pitanju obzirom da sam kroz posljednje dvije godine preko foruma razvio dosta „virtualnih“ prijateljstava koja će me koštati i runde u Pointu kada prvi puta dođu k nama. Jako mi se na nekadašnjoj verziji foruma sviđao i topic „Hvala Medveščak“ a prilično oduševljeno su prihvatili i vijest o našem povratku.

Danak neiskustvu

med slavi netikDva dana poslije bitne pobjede protiv KAC-a, Medveščak je imao veliku priliku svladati još jednog uglednog suparnika. Zagrepčani su se dobro suprostavili jakim gostima iz Linza te su s dva pogotka na sredini prve trećine stavili "željezare" u nezavidan položaj. Austrijski sastav je nakon nekoliko minuta smanjio zaostatak no domaći su na prvi odmor ipak pošli s dva gola prednosti. Nastavak susreta donosi inicijativu gostiju kojima polazi za rukom izjednačiti prije sredine druge trećine. Medveščak je zaustavio protivnički nalet te uspostavio ravnotežu koja je potrajala sve do pred kraj trećine. "Medvjedi" su tada i po treći put prešli u vodstvo, ali ga nisu bili u stanju zadržati. Posljednja trećine protekla je poput dugog produžetka u kojem su oba sastava prvenstveno vodila računa o sigurnosti vlastite mreže. U završnici trećine "medvjedi" su ostali s igračem više, ali su nesnalaženje na klupi i umor igrača utjecali da domaći ispuste veliku priliku za pobjedu. Budući da do odluke nije došlo ni u produžetku kojeg su "modri" većinom odigrali s igračem više pobjednika je odlučilo raspucavanju u kojem je Linz bio uspješniji.