Furioznom završnicom slomljeni i "zmajčeki"

med oli u20Osigurani nastup u doigravanju i zacementirana druga pozicija u skupini nisu uspavali mlade "medvjede". Zagrebački hokejaši nisu dozvolili da  ijedan od kandidata za preostala mjesta u doigravanju iz skupine A stekne prednost u posljednjim utakmicama s Medveščakom. U posljednje tri utakmice pobjedili su sva tri pretendenta za doigravanje. Villach i Klagenfurt, a danas i Olimpiju. Utakmica s "zmajčekima" riješena je u posljednjih dvadeset minuta kada su "medvjedi" zabili čak pet golova.

Osiguravši doigravanje "medvjedi" su malo mekše ušli u utakmicu. Inicijativa je bila na strani "medvjeda", ali gosti su bili ti koji su diktirali tijek utakmice. Oliimpija za današnju utakmicu nije spustila svu "tešku artiljeriju", ali se u balansiranju između EBEL-a  i EBYSL-a ipak našlo mjesta za Čepona i Sotlara. Novopečeni slovenski seniorski reprezentativac, Jure Sotlar, je i ovom prilikom pokazao kvalitetu i već u trećoj minuti odvukao obranu medvjeda u desno i dodao do Čepona koji priliku nije propustio.

Medveščak je izjednačio u situaciji s igračem više kada je Šakić prebacio pak na drugu stativu do Luke Mikulića koji probija Spreitzera i izjednačuje. Nisu se dugo domaći igrači i navijači radovali ravnopravnom rezultatu, jer su Ljubljančani u sedamnaestoj minuti ponovo bili u vodstvu. Situaciju je ponovo zakuhao Sotlar, a materijalizirao Vinčec i time "medvjedima" dao materijala za razmišljanje.

Kad već nisu uspjevali zabiti u situaciji s istim brojem igrača, medvjedi" ponovo koriste igrača više. U drugoj trećini propustili su dvije prilike s igračem više, ali treću nisu. Kazna slovenskog igrača već se polakao približavala kraju kada je Šakić lijepo podvalio pak Ivanu Jankoviću, a  kapetan plavih šalje pak u nebranjenu mrežu.

Ponadali smo se da će se na odmor otići barem s neriješenim rezultatom i kako bi u nastavku "medvjedi" lakše došli do bodova. Zagrebački bedemi nisu izdržali do kraja trećine već je Sotlar ponovo zakuhao stvari. Jedanaest sekundi prije kraja trećine je pronašao Vinčeca, a Mariborčanin je još jednom precizan.

Petnaest minuta kasnije iz svlačionice izlaze neki novi, opasniji i efikasniji "medvjedi". Za izjednačenje se ipak prvo trebalo pričekati kaznu Slovenaca. U drugoj trećini Matija Miličić je prošao sve igrače Olimpije, ali mu je pak pobjegao prije završnog šuta. Ponovo je prošeo sve, ali je ovom prilikom je predriblao i golmana te zabio za 3:3.

Osamdeset sekundi kasnije Medvaščak konačno dolazi u vodstvo. Strijelac za 4:3 je na dodavanje Miličića i Šakića bio Ivan Janković. Prednost domaće ekipe nije dugo opstala. Dva brza isključenja "medvjeda" daju "zmajevima" brojčanu prednost i novi zamah koji ubrzo koriste za novo izjednačenje. Ostatak kazne Medveščak je uspješno obranio, a onda krenuo u rješavanje utakmice.

Izuzetno uspješnu večer, nakon tri asistencije, golovima je okrunio Marko Šakić. U 53. minuti nakon akcije Škrapeca i Miličić dovodi "medvjede" u novo vodstvo, a tri minute kasnije postiže još jedan gol i definitivno prelama utakmicu. Pri ovom pogotku "medvjede" je malo pomazila i sreće. Miličić je pokušao uposliti Šakića pred golom, blokirani Šakić ne uspjeva doći do paka, ali ga pak pogađa u klizaljku od koje se odbija u mrežu. Dva gola prednosti četiri minute prije kraja ove sezone ne ispuštaju.

Pokušali su Ljubljančani izvlačenjem golmana doći do brzog gola, no pak se na kraju još jednom našao u njihovoj mreži. Škrapec je izvukao pak iz obrambene trećine i uspolio Ivu Kaleba, koji je s lijeve strane nepada ušao u sredinu i poslao pak u praznu mrežu za konačnih 7:4.

Pred nama je posljednji tjedan redovnog dijela. U srijedu na Velesajam dolazi Graz, u subotu se igra s KAC-om, a u nedjelju se po posljednji put ove sezone putuje u Innsbruck.