Razigrani "medvjedi" lako do nove pobjede

slavlje boxUtakmica s Grazom nije bila neizvjesna niti bitna kao utakmice koje su joj prethodile, no i ona je imala svoje draži. Posljednja zagrebačka utakmica istih protivnika otišla je na austrijsku stranu pa su "medvjedi" ovaj put bili goropadniji. Kontinuiranim pritiskom, bez prevelike pompe i gnjavaže, "medvjedi" su malo po malo gradili pobjedu protiv  Graza i na kraju stigli do najuvjerljivije pobjede u sezoni. Na svaku trećinu rasporedili su po tri pogotka i na kraju pobjedili s uvjerljivih 9:1.

Krenulo je živahno, a neizvjesnot je potrajala samo tri minute. Dva brza isključenja štajerske ekipe olakšala su posao napadačima plavih. Šakić je pred golom pronašao Luku Vukoju, a ovaj je rutinirano pospremio pak pod prečku i zabio svoj prvi gol u Erste Bank Young Stars ligi. Na 2:0 povisio je u osmoj minuti Jan Smolec. Njegov udarac s plave linije pogodio je braniča Graza, prevario Reispa i lagano otklizao u mrežu. Povećanje na tri razlike čekali smo do devetnaeste minute kada je doba udarac Kopričaneca s plave linije pred golom u mrežu skrenuo Leonardo Jović. I njemu je ovo bio prvijenac u EBYSL-u.

Izgledalo je da će "medvjedi" u istom ritmu nastaviti i u drugoj trećini, no gol su prvi zabili gosti. U jeku napada plavih Konrad je oteo jedan pak i napravio pomutnju pred golom Valenčića. Golman "medvjeda" je prvi šut obranio, ali braniči nisu pravovremeno počistili odbijanac pa je Sauseng uspio pak ubaciti u mrežu. Četvrti gol "medvjeda" stigao je u 28. minuti nakon što je Šakić odigrao dupli pas s braničem Graza. Austrijanac je pred golom presjekao Šakićevo dodavanje, ali je pak odbio nazad na palicu Marka Šakića koji ne propušta priliku za povećanje vodstva.

Tri minute kasnije Medveščak ponovo slavi. Tibor Stančić je iz desnog kruga pogodio bliže rašlje gola Graza. Na šesti gol pričekali smo do 38. minute kada Cerovečki prolazi po desnoj strani i pred golom upošljava Luku Novaka koji pogađa u bliži kut Resipova gola.

Kako su  završili u drugoj trećini, nastavili su i u trećoj. Cerovečki je opet pobjegao po desnoj strani, odvukao za sobom braniča gostiju i lijepo uposlio nadolazećeg Brunu Kegalja. Uslijedio je precizan šut uz suprotnu stativu i pak je sedmi put u mreži. Sedam golova, sedam različitih strijelaca, a da se tako ne nastavi pobrinuo se Luka Vukoja koji u 45. minuti postiže svoj drugi gol na utakmici. Na udarac iz sredine golman loše reagira i pak mu prolazi kroz noge. Za deveti gol Miičić je pred golom uposlio Bukovića. Većina je očekivala šut, ali  Buković iz prve nesebično vraća pak na Matiju Miličića i izbacuje obranu Graza iz igre. Miličić ovakve prilike ne propušta i povisuje na 9:1.

Bilo je i vremena i prilika za deseti gol, no do njega nije došlo. Radi toga se nitko nije nervirao. Pozitivan trend pred doigravanje je nastavljen i već se gleda prema KAC-u. Utakmica je na rasporedu u subotu. Igra su u Domu sportova s početkom u 14:30.