Golijada pripala "medvjedima"

med kacU utakmici koja je gostima značila mnogo, a "medvjedima" ništa, postignuto je čak trinaest golova. KAC i Medveščak su se tijekom utakmica izmjenjivali u vodstvu, a po isteku šezdesete minute na samaforu je stajalo 6:6. Pobjednički pogodak za "medvjede" postigao je Marko Šakić tridesetak sekundi prije kraja produžetka.

Gosti su u utakmicu krenuli odlučnije, s više šuteva prema golu, ali prvi je u vodstvo došao "Medveščak". S igračem više Šilović je probio desnu stranu obrane Klegenfurta i vratio u sredinu na dolazećeg Miličića.
U dobroj situaciji za šut Matija Miličić nije dobro primio pak i propustio zabiti iz prve, ali se vrlo dobro snašao, napravio piruetu i bekendom ubacio pak iznad štitinika golmana Kalgenfurta u mrežu. Prednost nije dugo izdržala jer je već u slijedećoj minuti Wilhelmer opalio s plave linije, pak je usput nekog dirao i završio u mreži "medvjeda". Kalgenfurt je u nastojanju da dođe do pobjede u Zagrebu u prvoj trećini potpuno natpucao "medvjede" uputivši ček devetnaest šuteva u vrata Hergešića-Adamovića.
Samo je još jedan od tih šuteva završio u mreži. U 12. minuti je nranič "medvjeda" ulaovio rukom i spustio na led pak na par metara od gola, no spustio ga je tama na palicu Wittinga koji puce iz prve i dovodi Klagenfurt u prvo vodstvo.

Nastavak je krenuo bolje za Medveščak. Krajem prve trećine isključen je igrač KAC-a pa se u igralo 5 na 4. Šilović je pak prenio pak s lijeve na desnu stranu i brzim dodavanjem pronašao Ivana Jankovića u desnom krugu. Šut iz prve i mreža Stroja se ponovo trese. Samo par minuta kasnije KAC ponovo dolazi u prednost. U lijepoj akciji Widnig zabija jakim šutem pod prečku. Uslijedilo je deset minuta u kojima se utakmica lomila. Medveščak je pritisnuo, ali nije dolazio do izjednačenja.

Prilika se ukazala s dva uzastopna isključenja igrača KAC-a. Brzom akcijom Jankovića i Šakića izbačena je obrana KAC-a, a Luka Mikulić je spreman pred golom i iz sredine zabija u praznu mrežu. Dvije minute kasnije "medvjedi" prelaze u vodstvo golom Roberta Cerovečkog koji je prizemnim šutem iz sredine poentirao na dodavanje Krivošića. Umjesto da se s ova dva gola prelomi na stranu Medvjeda, dvije greške u obrani dodnose novu prednost KAC-u. Kreiner je u 37. minuti pucao s desne strane i pogodio uz suprotnu stativu, a niti minutu kasnije Bitermann koristi nesporazum vratara i braniča "medvjeda" i zabija s lijeva u suprotne rašlje.

Unatoč premoći u večem dijelu druge trećine "medvjedi" nisu nadokandili zaostatak pa su i treću dionicu krenuli po izjedančenje. Ono je došlo u 43. minuti kada je Šakić iza gola zagradio braniča gostiju. Janković preuzima slobodni pak i upošljava Matiju Miličića pred golom koji preciznim šutem u desne rašlje dosnosi novo izjednačenje. Dvije minute kasnije "medvjedi" ponovo vode. Mikulić je iz bulija dodao do Brune Kagalja koji se dobro namjestio i bendijem zakucao pak pod prečku Strojevog gola.

Ni ovo vodstvo nije dugo opstalo jer su dvije minute kasnije austrijski igrači iskoristili igrača više. Widnig je dobro šutirao s plave linije, Hergešić kratko odbio, a Obersteiner izmakao kontroli medveščakovih igrača i zabio iz blizine. U preostalih trinaest minuta niti jedan ekipa nije uspjela pronaći put do mreže pa se otišlo u produžetke. Medveščak je golom pred kraj produžetka sačuvao pobjednički niz. Kegalj je prošao po desnoj strani i zavrnuo pred gol gdje je najspretniji bio Marko Šakić i "medvjedima" osigurao šestu uzastopnu pobjedu.

Posljednju utakmicu redovnog dijela Erste Bank Young Stars lige Medveščak igra sutra u Innsbrucku, a prve utakmice doigravanja predviđene su za slijedeću subotu.