Pet minuta za pobjedu

ebysl U20Medveščak je odradio i posljednju utakmicu redovnog dijela Erste Bank Young Stars lige, nastavio niz pobjeda i spreman čeka protivnika u doigravanju. Gostovanje u Innsbrucku, nakon dugog i napornog putovanja, "medvjedi" su po običaju započeli loše. Nakon dvije trećine gubili su 2:0, ali su u trećoj trećini u samo pet minuta postigli tri gola i pobjedili.

Prvih dvadeset minuta proteklo je u inicijativi Medveščaka, ali pogodaka nije bilo. U drugoj trećini domaći "morski psi" su u samo devedeset sekundi postigli dva gola s igračem više i poveli 2:0. Zid pred golom Litterbacha izdržao je 47 minuta, ali na žalost domaćih i našu radost nije izdržao. Luka Vukoja je na dodavanje Šilovića u 48. minuti smanjio na 2:1. Šilović je uz Šakića bio i u akciji kod izjednačujučeg gola "medvjeda" kojeg je u 50. minuti zabio Matija Miličić. Novi gol Medveščaka za potpuni preokret uslijedio je 150 sekundi kasnije. Pobjednički gol postigao je Damir Buković na dodavanje Šakića i Miličića u 52. minuti igre.

Innsbruck, 22.02.2015
Gledatelja: 120
Suci: Stolc, Feix, Reichhold

HC TWK INNSBRUCK - KHL MEDVEŠČAK 2:3 (0:0,2:0,0:3)

Sastavi
Innsbruck: Litterbach, Paulweber P. - Huber, Heinricher, Hačar, Taschauer, Kuprian - Ebner, Csics, Paulweber C., Strobl, Bär,  - Miskovez, Holaus, Fender, Girtler, Schöser - Niescher  Trener: Dallapoza

Medveščak: Ružić I., Hergešić-Adamović - Šilović, Čavkič, Vukoja, Šakić, Miličić -  Kegalj, Smolec, Cerovečki, Buković, Novak -  Poljak, Kopričanec, Stančić T., Krivošić, Jović - Stančić P., Krikšić. Trener: Kolombo