Petica Fehervaru za novu pobjedu

szekesz medDrugog dana tradicionalnog Gábor Ocskay turnira u Székesfehérvár na megdan Medveščaku izašao je domaćin turnira, Fehérvár AV19. U dvoboju pobjednika utakmica prvog dana "medvjedi" su bili bolji. Stari znanci iz EBEL-a i prvi gosti "ledene" u novoj sezoni nisu "medvjedima" uspjeli stvoriti pritisak pod kojim bi pokleknuli."Medvjedi" su i drugi ispit na pripremnom turniru uspješno položili i pobjedili 5:2.

Nakon uvodnog ispitivanja snaga Medveščak je poveo golom Rajsara i preuzeo kontrolu igre i rezultata. Morley, Koskiranta i Netik u drugoj su dionici odveli "medvjede" do prednosti koju domaćin više nisu mogli dostići. Ovosezonski kapetan Perkovich u posljednjih je dvadeset minuta svojim golom stavio točku na i u novom predsezonskom testu.

Székesfehérvár, Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, 02.09.2017.
Gledatelja: 2500
Suci:Nagy,Kókai - Árkovics,Vincze

FEHÉRVÁR AV19 - KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 2:5 (0:1,1:3,1:1)

Sastavi
Fehérvár AV19: Rajna, Kornakker - Jyrkkiö, Uotila, Erdély, Kóger, Szita - Stipsicz, Vidmar, Luttinen, Latendresse, LoVecchio - Harty, Szabó D., Szabó K., Mušić, Reisz - Szirányi, Vizi, Kocsis, Sárpátki. Trener Laporte

Medveščak: Krošelj, Rosandić - Brine, Deutsch, Zanoški, Šimšić ,Olden, Privitera, Puskarich, Rajsar, Jarčov, Čepon, Boivin, Pöyhönen, Janković, Tikkanen, Koskiranta, Netik, Perkovich, Morley, Aviani, Šijan. Trener: Cameron

Fehervar AV19 i Medveščak prvog su dana turnira ostvarili pobjede pa bi pobjednik ovog susreta ostvario veći dio posla ka osvajanju turnira. S manjim izmjenama u sastavu obje su ekipe nastojale zadržati pobjednički niz. U dresu zagrebačke momčadi pojavio se i jedan autohtoni "medvjed", Ivan Šijan.

Početne minute protekle su u ravnopravnoj igri, s boljim prikama gostiju, a gol Medveščaka usmjerava igru na stranu "medvjeda". U akciji koja je prethodila golu šut je prvo oprobao Jarčov, nakon njega Brine, da bi Rajnu iz blizine savladao Sašo Rajsar. To je bio i jedini gol u prvoj trećini, a nastavak je navijačima "medvjeda" donio još više razloga za slavlje.

S igračem manje na ledu Tyler Morley je u četvrtoj minuti nastavka poduplao prednost. Po ulasku u trećinu, opalio je s lijeve strane i zabio za 2:0. Deset minuta kasnije Medveščak je na tri gola razlike.S igračem više, nakon šuta Tikkanena s plave linije pred golom se najbolje snalazi Tero Koskiranta. Rezultatski nalet Medveščaka nakratno je zaustavljen golom LoVechhia minutu kasnije, no prije kraja druge dionice "medvjedi" još jednom nalaze put do mreže Rajne. Na izlasku iz obrambene trećine Tikkanen upošljava Tomaša Netika na desnoj strani. Ovaj prolazi po strani, ulazi u napadačku trećinu, skreće prema golu i s visine kruga zabija za 4:1.

Mukama domaćih tu nije bio kraj. Peti gol postiže Nathan Perkovich polovinom treće trećine s pozicije desnog kruga nakon povratnog paka Poyhonena. Fehervar je s dva igrača više na ledom golom Hartya tek ublažio poraz. Utakmicom je bio zadovoljan i trener Cameron:" Mislim da je ovo bila dobro utakmica. Krenuli smo brzo i čvrsto te cijelo vrijene diktirali ritam utakmice. Možda smo pretjerali s nepotrebnim egzibicijama , no svejedno smo bili vrlo dobri."

Ovaj je susret bio dobar uvod u novu sezonu i prava pozivnica na otvaranje sezone u Zagrebu. Prvi gost "medvjeda" u ledenoj dvorani Doma sportova u nedjelju 10. rujna upravo je Fehervar AV19 .