“Buldozi" dugo pamte

dornb najavaBodove smo ostavili u Tirolu, a na redu je gostovanje na krajnjem zapadu gdje nas čekaju „Buldozi“.
Dornbirn je najveći grad (blizu 48.000 stanovnika) savezne države Vorarlberg gdje leži u dolini Rajne u blizini granica s Njemačkom, Švicarskom i Lihtenštajnom. Kroz grad teče rijeka Dornbirner Ach koja se ulijeva u 10-ak kilometara udaljeno poznato Bodensko jezero koje se pak proteže od Vorarlberga preko Bavarije i Baden-Württemberga u Njemačkoj pa do švicarskih kantona Thurgau, St Gallen i Schaffhausen.
Ne pamte nas po dobrome obzirom smo ih u sezoni 12/13 redovito pobjeđivali.

Tako je u Ledenoj oba puta bilo po 5:2, a „gore“ 4:3 (nakon produžetaka) i 4:2  dok su im najrevnije mrežu punili Jeffrey, Greentree i Perkovich, svi po 3 puta. Pripremnih tekmi u „susjedstvu“ im nije falilo te su tako razbili Ravensburg (8:2) pa nanizali još Kaufberen (6:5), Freiburg (4:2), Bietigheim (4:2), Kloten (1:0) i Frankfurt (4:1), a izgubili od Rapperswilla (8:1) i Ingolstadta (2:0).

A onda kreirali najveće iznenađenje 1. kola i skinuli Salzburg (iako sada nakon 3 kola i 3 poraza uz gol razliku 3:12 poraz „Bikova“ i nije više neka vijest). Poveli su preko Frasera kojeg je na lijevoj vratnici odlično pronašao Connelly, a prednost povisio Reid, krasnom reakcijom gdje je pak u zraku bekhend udarcem skrenuo u desni kut. „Bikovi“ su imali i sreće jer je netom prije toga isti igrač efektnim udarcem stresao štangu, milimetri su falili. Brouilette ih je vratio kratko u igru no Fraser diže prednost nakon solo akcije s lijevog bulija. I taman kada su se s dva pogotka fore sedam minuta prije kraja počeli osjećati sigurno, Salzburg postiže svoja brza dva pogotka s igračem više te je sve vuklo ili na produžetak ili potpuni preokret. No samo pola minute prije isteka regularnog dijela Pance je pobjegao obrani te s lijeve strane poslao bombu preko hvatače Gračnara koji nije stigao ni trepnuti i veliko slavlje je moglo početi.

U velikom derbiju doma protiv Innsbrucka poveli su nakon što je Pance fino skrenuo pak Connellya s plave no Innsbruck je uzvratio s dva pogotka a kod onog Lammersovog je frku zapravo slabom intervencijom zakuhao vratar Quemener. No ni „Buldozi“ se nisu predavali te se prvo Connelly sjurio pored Saringera po lijevoj strani i spremio pak u desne rašlje, a Timmins popravio pokušaj Reida. Domaći su već polako u mislima pribrajali 3 boda kada ih je presjekao Wahl (opet dosta traljav Quemener koji mu je drito odbio pak), a „mlijeko se do kraja prolilo“ u produžetku gdje im poraz nanosi Bishop.

Naposljetku su ih čekale „Lisice“, gladne uspjeha nakon „putnih“ poraza kod Linza i Innsbrucka, ali i popravljanja međusobnog omjera jer Dornbirn im je „crna mačka“ s kojom  su do ove tekme imali čak 14 poraza u 20 utakmica.  Bolzano je cijelo vrijeme kontrolirao utakmicu no prvih dvadeset minuta mreže su mirovale. Tada lijepo pogađa Marchetti, a nakon pet minuta gostujući vratar Quemener obilato časti domaćina. Izašao je na pak i umjesto da raščisti desno ili odabere Carusa lijevo, odbija pak ravno DeSousi koji to nije mogao fulati. Do kraja su prednost dodatno podigli Carlisle i Smith dok je počasni pogodak djelo Sylvestera, fino u gornji lijevi kut.

Za utakmicu u Bolzanu su jedino D'Alvise i Pance zamijenili navale pa su isklizali:

1. Grabher Meier - Arniel – D'Alvise
2. Reid – Timmins -Pance
3. Fraser – Sylvester - Macierzynski
4. Neubauer – Haussle - Haberl

Dornbirnove  glavne uzdanice znaju se u dušu obzirom su u već 5. sezonu u „gradu tekstila“ ušli D'Alvise koji je prošle sezone stvario 25 pogodaka i 20 asistencija, Arniel (19+25) - ujedno po prvi puta ponio i kapetansku traku te Grabher-Meier (15+18) a tu je i Dustin Sylvester (14+22) koji broji 3. sezonu.
U nove izazove su pak najbolje krenuli „neuzugange“ Fraser i Pance s po 2 pogotka dok suigrače s lakoćom pronalazi Connelly (3). Francuska prinova na vratima, Quemener za sada je na 3,58 prosječno primljena pogotka uz 89,5% obrana i ne bi uopće smetalo da i nama pripomogne kakvim kiksom.