Puni plijen protiv Graza

med grazIz utakmice u utakmicu "medvjedi" rastu i izgledaju sve opasnije. Nakon početnih posrtanja, boda protiv Fehervara i pobjede u prdužecima nad Dornbirnom na red je stiglo i osvajanje punog plijena. Prva domaća pobjeda izborena  je protiv "medicinara" iz Graza, koji su kući ispraćeni s pet pakova u mreži.

Rani pogodak Marka Poyhonena dao je naslutiti uspješnu večer zagrebačke ekipe, ali je za prelamanje utakmice trebalo proći još dosta vremena. Na njegov gol, kao i na gol Tylera Morleya u drugoj trećini, Graz je preko Nixona odgovarao pogotcima za izjednačenje. Odluka pada u posljednjih 20 minuta. Tomaš Netik vraća prednost Medveščaku, Sašo Rajsar prednost diže na dva pogotka, a točku na i stavlja Netik svojim drugim pogotkom. U svojoj prvoj punoj utakmici u EBEL-u, sa 37 obrana odličan je na golu Medveščaka bio Vilim Rosandić.

Zagreb, Dom sportova, 22.09.2017
Gledatelja: 3500
Suci: Trilar, Bulovec, Zgonc, Pagon

KHL MEDVEŠČAK - MEDICAL MOSER GRAZ 99ERS 5:2 (1:1,1:1,3:0)

Sastavi
Medveščak: Rosandić, Nikolić - Poyhonen, Tikkanen, Puskarich, Koskiranta, Netik - Kudelka, Boivin, Olden, Morley, Balej - Deutsch, Privitera, Zanoški, Avinani, Janković - Čepon, Simšić,Rajsar, Brine, Perkovich. Trener: Cameron

Graz 99ers: Höneckl,Toivonen - Iberer,Carlsson, Oberkofler, Brophey, Woger - Strohmeier, Weihager, Setzinger, McLean, Nixon - Laakso, Unterweger, Bozzeo, Higgs, Zusevics - Petrovitz, Soritz, Pirmann, Ograjenšek, Natter. Trener: Mason

Pozitivna atmosfera nakon prve pobjede Medveščaka osjetila se u danima pred utakmicu s Grazom. Zabrinutost zbog ozljede Krošelja umanjena je objavom povratka Drew MacIntyrea u "brlog". Hoće li nastupiti ili ne nije se znalo do pred samu utakmicu. Izgubljena oprema na putu prema Zagrebu na kraju je na gol "medvjeda" dovela Vilima Rosandića, a njegovo mjesto na klupi zauzeo je Vito Nikolić. Tako je hrvatski dvojac na vratima poveo "medvjede" u borbu s "medicinarima" iz Graza. U sastavu se po prvi puta našao i Jozef Balej, a to je značilo da netko mora iz sastava. Odlukom stručnog stožera u sastavu nije bilo Jarčova.

Već na samom otvaranju utakmice Medveščak je poveo. Koskiranta i Netik su poveli napad po desnoj strani napadačke trećine. Netik se oslobodio pratnje i pred golom uposlio Poyhonena koji je dobro pratio akciju i u pravom trenutku došao pred gol. Udarac iz prve u bližu, drugu stativu i Höneckl nakon samo 26 sekundi mora po pak u mrežu. Nastavilo se u ravnopravnoj igri u kojoj su se prave šanse teško stvarale. Najbolju za "medvjede" u tom razdoblju propustio je Pushkarich čiji šut iz neposredne blizine gostujući golman dobro zatvara i odbija. Prilike za pogodak ima i Graz. Sve bolje kako vrijeme odmiče. U 14. minuti napadač gostiju sam izbija pred gol "medvjeda", ali Rosandić je siguran. Ipak, kapitulira dvije minute kasnije. Grazeri su malo promješali obranu Zagrepčana i namjestili čisti šut iz sredine Unterwegeru. Njegov šut Rosandić kratko odbija, no vrlo blizu je Nixon koji koristi trenutak i ubacuje pak u mrežu. Na odmor se otišlo s neriješenim rezultatom pa se u nastavku moralo krenuti ispočetka.

Srećom po zagrebačke navijače do prednosti ponovo stiže Medveščak. U 25. minuti nakon akcije Baleja najspretniji pred golom Štajeraca je Morley. U istoj minuti priliku ima i Netik, ali njegov šut odlazi pored gola. Osokoljeni novim vodstvom "medvjedi" igraju bolje, Graz ima više šuteva u okvir gola no "medvjedi" imaju bolje prilike tijekom cijele trećine. U 34. minuti Koskiranta je u situaciju dva na jedan mogao i bolje reagirati. Njegov šu pogađa Höneckla ravno u prsa. Golman Graza se istakao u dvije minute kasnije kada u istoj akciji brani tri šuta domaćih igrača, a nešto kasnije dvostrukom obranom čuva svoju mrežu. Nakon svega gol pada na drugoj strani. U napadu Nixona s lijeve strane uslijedio je oštar ubačaj pred gol. Branič "medvjeda" uspjeva blokirati napadača Graza, ali ga pak pogađa u klizaljku i u visokom luku prelazi preko Rosandića i ulazi u mrežu. Izjednačanje za kraj trećine.

U posljednjih dvadeset minuta utakmica Medveščak prvi dolazi do gola i uspijeva prelomiti utakmicu. U 45. minuti Netik prolazi po desnoj strani, na visini kruga skreće u sredinu i precizno pogađa prve rašlje. Nakon gola slijedi nova navala Graza, koja je olakšana isključenjima domaćih igrača, no iz te navale otvaraju se prilike u kontranapadima. U 53. minuti gosti na trenutak slave novo izjednačenje, no pogodak se ne priznaje zbog golmanskog prostora. U istoj minuti Rajsar iz gužve pred golom zabija za 4:2. Utakmica se ovim golom prelomila pa slijede nove prilike pred golom Graza. Olden i Prekovich svoje nisu iskoristili, no zato Netik svojim drugim golom zaključuje utakmicu. Navijači su igračem utakmice proglasili Vilima Rosandića čiji je premijerni nastup u dvorani uz koju je odrastao završio ovacijama publike.