Držali se do završnice

redbull medMedveščak je na gostovanju u Salzburgu ostao bez bodova. Zagrepčani su se nadali da bi mogli iskoristiti tradicionalnu sklonost eksperimentiranju "crvenih bikova" i donijeti koji bod s dalekog gostovanja. Prvih dvadeset minuta proteklo je u ravnopravnoj igri u kojoj su obje momčadi imale svoje prilike za pogodak. I jedni i drugi iskoristili su po jednu i to u istoj minuti. Nastavak susreta donio je premoć domaćih koji su tražili način za prelazak u vodstvo no mreže se u drugih dvadeset minuta nisu tresle. Neizvjesnost je potrajala sve do završnice posljednje trećine kad Red Bull u dvije minute postiže dva zgoditka i rješava utakmicu u svoju korist rezultatom 3:1.

Red Bull - Medveščak 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Medveščak 8 min

Red Bull: Gračnar, Starkbaum - Heinrich, Brouillette, Hughes, Duncan, Raffl - Generous, Trattnig, Aleardi, Harris, Cijan - Raymond, Viveiros, Huber, Rauchenwald, Herburger - Latusa, Hochkofler, Schiechl, Baltram. Trener: Poss

Medveščak: MacIntyre, Rosandić - Tikkanen, Pöyhönen, Netík, Koskiranta, Puskarich - Boivin, Kudělka, Perkovich, Morley, Olden - Privitera, Deutsch, Janković, Aviani, Zanoški - Čepon, Jarčov, Simšič, Brine, Rajsar. Trener: Cameron

Budući da će se utakmica sedmog kola između Vienne i Medveščaka odigrati tek krajem listopada, Zagrepčani su u Salzburg otputovali kao osma momčad u poretku s jednim bodom i jednom utakmicom manje od svojih domaćina. Izjednačenost momčadi u ligi očituje se u činjenici kako petouvršteni Villach od posljednjeg Südtirola dijele samo dva boda. "Medvjedi" su isklizali u potpuno istom sastavu koji je slavio u Znojmu što je značilo da se Balej još nije oporavio od ozljede, a da svoju priliku i dalje čekaju Kegalj, Smolec i Fičur. Vodeći strijelci Zagrepčana su Netík i Koskiranta sa po 7 bodova te Morley sa 6.

Na drugoj strani, Red Bull je iznenađujućim porazom u Fehérváru prekinuo niz od tri pobjede zabilježene protiv KAC-a, Villacha i Innsbrucka. U dosadašnjem tijeku prvenstva najviše se istaknuo napadač Hughes sa 7 bodova, ispred Rauchenwalda i Aleardija sa po 6. Najpouzdaniji braniči su Heinrich i Raymond, a od dvojice vratara s podjednakom minutažom, uspješnijim se pokazao Starkbaum. Od standardnih prvotimaca nedostajao je samo branič Pallestrang. Red Bull tradicionalno polaže veliku pažnju razvoju mladih igrača pa nije čudilo što su u sastavu bili 22-godišnji branič Viveiros te još mlađi napadači Huber i Baltram.

Uvodne minute dvoboja pripale su domaćinu koji pritisnuo "medvjede" i uputio više udaraca prema vratima MacIntyrea.  Obrana Medveščaka dobro se nosila s naletima "crvenih bikova" ne dopuštajući nijednom paku put do mreže. Najveću priliku imao je u šestoj minuti Hughes kada je udarcem iz daljine pogodio stativu. "Medvjedi" su povremenim protunapadima držali Gračnara na oprezu. Početkom desete minute, prekršaj Rajsara ostavio je "bijele" s igračem više. Domaći su žestoko navalili prema vratima "plavih", ali nije im uspijevalo probiti obranu Zagrepčana. U 11. minuti Raffl je iz sredine bekhendom iza leđa također pogodio stativu.

Red Bull je zadržao napadački zamah i poslije izjednačenja snaga na ledu te je minutu kasnije ipak prešao u vodstvo. Schiechl je s plave linije ubacio pak pred gol, odakle ga je Hochkofler pogurnuo do Baltrama kojeg pak pogađa u klizaljku od koje se odbija u MacIntyrea pa preko crte gola. Poslije pregleda snimke, suci su priznali pogodak. Radost Salcburžana nije dugo trajala. Gosti samo 37 sekundi kasnije izjednačili. "Bijeli" su pokušali ispucati pak iz trećine no Pöyhönen ga je zaustavio na plavoj liniji. Branič gostiju uposlio je Morleya u sredini koji prebacuje pak na plavu liniju do Tikkanena. Branič "modrih" tuče prema vratima, Gračnar odbija ispred sebe, a Olden bekhendom šalje pak pod prečku.

U preostalom dijelu trećine obje su momčadi imale svoje prigode za prelazak u vodstvo no najbolju je imao Huber u 18. minuti kad je pucao oz neposredne blizine, a MacIntyre sjajnom obranom zaštitio svoju mrežu. Premda su domaći imali dojam da su bili daleko nadmoćniji, neumoljiva statistika pokazala je samo jedan udarac više domaćih u odnosu na Zagrepčane. Omjer pogodaka u potpunosti je odražavao omjer udaraca pa su suparnici na odmor pošli u rezultatskoj ravnoteži s kojom je, uzevši sve u obzir, zadovoljniji bio Medveščak.

Domaći su kao i u prvoj trećini, žestoko navalili odmah poslije početnog bulija. Medveščak je prvih nekoliko minuta nastavka bio u podređenom položaju, ali je i dalje održavao neodlučeni rezultat. Inicijativa "bikova" stvarala je prilike no Zagrepčani su se uspješno odupirali pa se u drugi dio trećine ušlo bez promjene omjera. Na ledu se vodila bespoštedna borba pa je nakon jednog sudara sa Schiechlom ostao ležati Deutsch koji nije mogao nastaviti s igrom.

Gosti su u drugom dijelu bili nešto poduzetniji pa su u 34. minuti zamalo prešli u vodstvo. Perkovich je protunapad dvojice na jednog završio udarcem sdesna. Gračnar odbija pak, ali samo do Kudělke koji udarcem slijeva pogađa stativu. Minutu kasnije u prodoru je bio Zanoški, ali ga je Heinrich grubim nasrtajem s leđa poslao u ogradu iza gola. Između blaže i strože kazne, suci su se odlučili za strožu i dosudili Heinrichu disciplinsku kaznu igre. Medveščak je idućih pet minuta imao igrača više.

Zagrepčani su brojčanu prednost uživali samo minutu i pol tijekom koje je dobru priliku imao Netík. U 37. minuti na klupu za kažnjene sjeda Morley pa su suparnici nastavili igru sa po četvoricom igrača na ledu. Red Bull je bio opasnija momčad sve dok "medvjedi" nisu ponovo zaigrali u punom sastavu. Medveščak je sada imao još nešto više od minute igrača više. Međutim, ni ovog puta gosti nisu bili učinkoviti. Snage na ledu su se izjednačile u zadnjoj minuti druge trećine. Suparnici su i na drugi odmor pošli s istim stanjem kao i poslije prve trećine. "Medvjedi" su veći dio trećine bili u podređenom položaju, ali su u završnici imali priliku za kojom bi još mogli žaliti.

Red Bull je i treću dionicu susreta započeo s inicijativom. "Medvjedi" su znali što im je činiti te su parirali domaćima održavajući aktivan omjer. Salcburžani su stvorili par izglednijih prilika no nije im uspjelo narušiti rezultatsku ravnotežu. Prekršaj Kudělke u 49. minuti došao je kao naručen za "crvene bikove". "Bijeli" su svojski pritisnuli Zagrepčane tijekom iduće dvije minute, stvorili par prilika no mreža Medveščaka ostala je mirovati. Kad je do kraja trećine ostalo svega šest minuta, pločica se ipak zakoprcala u mreži "modrih".

Rauchenwald je dijagonalom iz svoje trećine uposlio Herburgera na desnom krilu. Napadač domaćih uklizao je u sredinu, ali je izgubio kontrolu nad pakom. Pred golom se za pločicu borio i Huber, ali je MacIntyre uspio odbiti pak koji se odbio do Rauchenwalda koji udarcem iz prve pogađa mrežu. Ova nesreća za "medvjede" nije došla sama. Minutu i pol kasnije na klupu za kažnjene sjeda Tikkanen. Red Bullu je trebalo samo dvadesetak sekundi da iskoristi brojčanu prednost.

Hughes je iza gola dao u desni kut do Duncana koji vraća pak na plavu liniju. Harris ga daje nalijevo do Trattniga koji daje oštar pak pred gol, a Hughes ga iz neposredne blizine skreće u mrežu. Do kraja trećine ostalo je malo više od četiri minute, a Zagrepčani su zaostajali za dva gola. Domaći su zadržali inicijativu i nakon postignutih pogodaka. Tračak nade za Medveščak vratio je prekršaj Hubera 37 sekundi prije kraja. Vratar "modrih" ustupio je mjesto šestom igraču, ali od svega ipak nije bilo ništa. Bodovi ostaju u Salzburgu, a Zagrepčanima preostaje da se pripreme za prvi ovosezonski obračun s KAC-om u Domu sportova.