Ponoviti ishod protiv KAC-a

linz najavaA sada „Crna krila“ ili popularnije „Piceki“. Listopadi su nam s njima dosta produktivni, a najviše pamtim onaj iz 2009. kada smo pri 0:5 na semaforu ustali pa se zadnjih 10-ak minuta orilo „I naprijed plaaaavi!“. Osim što je to dečke motiviralo te su se trgnuli do 3:5 još je važnija bila činjenica da su na toj tekmi tribine i led nekako napokon „kliknuli“. Također mi je iznimno drag i onaj godinu dana kasnije kada smo ih zgnječili 9:0. Trener Collins je u jednu večer ostario koju godinu, Hećko utrpal 5 komada, Sator ga u zanosu proglasio igračem za NHL, a Lix skupio 34 obrane. Treba reći i da je Linzu falilo 5-6 igrača uključivši i vratara Westlunda, ali smo i mi bili bez Letanga, File, MacLeana… Lijepo je bilo i 2012. kad smo im gore utrpali „petardu“, a 3. navala Miller-Buck-Perkovich je „nagrabljala“ 3 pogotka i 7 asistencija!

Pogledajmo malo i ukupne brojke. U 24 utakmice ostvarili smo 13 pobjeda s time da nam je doma omjer identičan kao i s KAC-om, 12-8-4. Najveću pobjedu sam već opjevao dok nam je najveći poraz 5:2 iz veljače 2012. Zanimljivo i oni su nas dobili u „KHL ruhu“, u onoj pripremnoj tekmi za debitantsku sezonu i to nakon kaznenih udaraca. Pripremne tekme su mi privukle pažnju obzirom da su ostvarili savršenih 5/5 protiv DEL-ovaca, svladavši po dva puta Straubing i Augsburg pa Ingolstadt dok ih je grubo uz 7 komada prizemljio švedski Färjestad.

U prvoj ovosezonskoj tekmi zapeli su na Znojmu koji je slavio u produžecima, a potom sredili Bolzano i Graz nakon čega su ih čekala dva vrlo teška ispita. Protiv Villacha smo uz veliki okršaj vidjeli i pravu kišu pogodaka. Odlično su krenuli uz pogodak Leblera nakon solo prodora te Dowella koji je spretno promijenio smjer paka upućenog od D'Averse. Samo dvije  sekunde prije kraja 1/3 smanjuje Verlič, a poravnanje u nastavku donosi  Nicolas Petrik no domaći koji su odlično koristili situacije s igračem više uzvraćaju preko D'Averse s lijevog bulija i DaSilve koji je ostao bez nadzora na lijevoj vratnici. Sve je to izgledalo kao zalog sigurnosti za posljednjih dvadeset minuta no neumorni gosti opet poravnavaju preko Flicka i Leilera, a kada je, niti minutu kasnije Hofer i 3. puta doveo Linz u vodstvo činilo se da bi gosti napokon mogli pasti. Umjesto toga se međutim ponovo ukazao Verlič s dva pogotka u posljednjih šest minuta utakmice čime je usput ostvario i „hattrick“, a kod tog posljednjeg je majstorski prevario Ouzasa koji je sigurno što brže htio zaboraviti svoj učinak od 76% obrana. Bio im je to također i 73. poraz u 143. međusobnom okršaju.

U Beču su izdržali veliki pritisak u prvih dvadeset minuta (udarci po golu 13:2), a onda poveli sredinom utakmice kada nakon jednog odbijanca Peter nije na vrijeme izašao na kapetana Lukasa koji pogađa s lijeve strane. Capsi se zbog toga nisu puno uzbudili te su nastavili stezati obruč, ali Vause i Holzapfel su pogodili vratnicu te su gosti i u 3/3 ušli s minimalnom prednošću gdje ih ječekaoNödl. Prvo im je uvalio gol iz kontre s igračem manje, a zatim i „one timer“ kroz gužvu i priči je bio kraj. Ouzas je sada bio odličan s 36 obrana, ali samo se poraz pamti. Rasklimani Dornbirn koji im je stigao s 4 uzastopna poraza činio se kao naručen, ali za pobjedu su se itekako morali namučiti. Početnu prednost izgradio je Schofield s lijevog bulija pa odličnom reakcijom na desnoj vratnici, oba puta s igračem više no gosti uzvraćaju preko Sylvestera i Leduca. Nedugo potom zuji 2. bekovski par Connelly - McMonagle, a Lebler krasno pronalazi Moderera koji fintira Quemenera za novo vodstvo dok polovicom 3/3 Timmins još jednom vraća „Buldoge“ u igru. Pritisak domaćina isplatio se tri minute kasnije kada Piché izvana s lijeve strane vara nesigurnog Quemenera i osigurava nove bodove. Treba reći da je kod Dornbirna na klupi bio i naš Škec dok je za domaće prvi puta ove sezone priliku na ledu dobio mladi Florian Janny.

Potom je došao na red i veliki obračun protiv KAC-a. Ouzas je dominirao s 34 obrane. a Madlener je s druge strane morao kapitulirati pred sam kraj kada mu je Dowell provukao pak kroz noge za minimalnu pobjedu. U rijetkih par puta koliko se rezultat 1:0 do tada ponavljao kroz povijest uvijek je pobjednik bio Linz (2000., 2007. i 2009.)
Protiv Fehérvára su mreže mirovale sve do posljednje tri minute u 2/3 kada Lebler pogađa s desne strane nakon što je veliki posao odličnom asistencijom odradio Schofield, a samo 45 sekundi kasnije poravnava Szabo. Šest minuta prije kraja utakmice Moderer donosi novo vodstvo s lijeve strane kroz gužvu, a sve podebljava Hofer nakon „3 na 2“ akcije i opet atraktivne asistencije Schofielda iz okreta. Unatoč velikom pritisku u 3/3 uz čak 20 udaraca po golu tek je Mušič u posljednjoj minuti uspio smanjiti zaostatak i ujedno postaviti konačni rezultat.

Naposljetku ih je čekao Innsbruck gdje je prvih dvadeset minuta prošlo dosta miroljubivo uz ukupno tek osam udaraca prema vratima od čega su na Linz otpala dva. Domaćin je u vodstvo došao nakon što je Guimond baš svjetski "izmiješao“ Ouzasa pred kraj 2/3, a Linz je potpuno slomljen u posljednjoj dionici kada unutar devet minuta pobjedu „cementiraju“ Spurgeon, Yogan i Schramm te usput protivniku „otimaju“ i 2. mjesto na tablici.

Ozljeda DaSilve natjerala je Warda da malo modificira linije.

Tako je umjesto njega u 1. postavio domaćeg dečeca Gaffala te po domino efektu u liniju više digao Hofera i Moderera čime je u 4. ponovo priliku dobio još jedan domaći mladac Ober pa je sve skupa izgledalo ovako:

1. Gaffal-Locke-Lebler
2. Hofer-Schofield-Broda
3. Moderer-Dowell-Spannring
4. Franz-Lukas-Ober

Ouzas je naravno neprikosnoveni broj 1 na golu te je u 8 utakmica u prosjeku je primio 2,5 pogodaka uz 92,5% obrana. Ova posljednja tekma i pogotovo ona protiv Villacha su mu ponešto unazadile ukupne brojke, ali ostatak je gotovo sve preko ili blizu 94% uz jedan „shutout“ i znamo da je uvijek zaj… ako ga se razbrani.
Ujedno zatvara i top 5 lige gdje se ispred njega nalaze i Rosandić i MacIntyre. Janny je pak u onoj jednoj tekmi primio 3 pogotka uz 89,3% obrana. Najviše odskače opasni Lebler (4+4) koji je u sezoni 15/16 imao vrlo dobru DEL premijeru u Ingolstadtu, a slijede Schofield (3+5), DaSilva (3+4) te najbolji asistent Piché (2+7). Po iskorištenosti igrača više dijele 6. mjesto s „Buldozima“ (mi smo tu i dalje pri dnu) dok su s igračem manje neprikosnoveni na vrhu i jedini preko 90%, ali tu im pušemo za vrat s 2. mjesta (87,8%). Mi smo pak jako fino raspoređeni te Netika (4+6) prati prava kolona igrača s 3 pogotka, konkretno Koskiranta (3+7), Olden i Morley (po 3+3), Pöyhönen (3+2) i Boivin (3+1). Kada smo već kod lijepih statistika jedini imamo (izuzevši Viennu koja skida rekorde) 4 pobjede u zadnjih 5 tekmi uz gol razliku 18:11.

Naravno da želim ishod kao i protiv KAC-a, ali bez dijela gdje prvo moramo „visiti na konopcima“ kao Lewis protiv Željka u onoj legendarnoj „round 7“.