Vienna je podstrek za dalje

Innsbruck najavaInnsbruck je dočekao "medvjede" u trećem kolu kada ih je svladao s 3:1. Tirolci su nakon te pobjede bili na visokom drugom mjestu sa samo bodom iza Vienne dok iza Medveščaka na začelju bio samo Red Bull. Mjesec i pol kasnije, momčad iz olimpijskog grada i dalje dobro stoji. Nakon nas nastavili su dosta nesigurnim korakom te u slijedećih osam susreta svladali Fehérvár, Znojmo i Linz, ali poraze upisali od Graza, Salzburga, KAC-a te Villacha i Vienne pa im je novi ogled s Fehérvárom bio im odlična prilika da se vrate na pravi „kurs“.

Prvih dvadeset minuta nije išlo po planu obzirom da su domaći poveli nakon lijepe akcije, a branič Lindner je malo prije toga morao i spašavati s crte no malo po malo su ipak uspostavili ravnotežu te poravnanje donosi Clark. Odluka je pala u posljednjih dvadeset minuta kada su „Morski psi“ otplivali prema pobjedi pogocima Yogana i Bishopa s identičnog mjesta na desnom buliju, a iako je Latendresse par minuta prije kraja dovukao domaćina na samo pogodak zaostatka, sve je „presjekao“ Lammers pogotkom u praznu mrežu. Treba ipak napomenuti da je Fehérvár kod 1:1 imao i pogođenu vratnicu, a Swette im je skinuo čak 43 udarca.

Dan kasnije na domaćem ledu stigla je prilika za osvetu Grazu. Opet je bilo i malo sreće jer su prvo gosti stresli prečku, a nakon toga Innsbrucku vodstvo donosi Lindner fino poslavši pak Toivonenu između nogu što međutim ubrzo anulira Brophey i to milo za drago, kroz noge Swetteu. Domaći ponovo vode nakon pogotka Wahla koji je potpuno sam dobrih desetak sekundi čekao pak na lijevoj vratnici, ali šokira ih Higgs s dva pogotka čime se sadržajna 2/3 zaustavila na pet komada. Graz je u posljednjoj dionici izgledao dosta pasivno, a koštala su ih na kraju isključenja. Prvo je Bishop lijepo pogodio na desnoj vratnici a s istog mjesta pogađa i Clark te uz pobjedu donosi i statističko šminkanje u tom trenutku najlošijoj ekipi po učinku s igračem više.

Najluđa tekma tek je slijedila i to doma protiv „Bikova“ koji su odlično krenuli i poveli pogocima Harrisa i Duncana. Tada unutar minute i pol uzvraćaju Clark nakon neodlučnosti gostujućih braniča u raščišćavanju paka te Ouellet-Blain nakon što je odlično po lijevoj strani projurio i sve mu servirao Yogan, ali sadržajnu 1/3 ipak pogotkom za novo vodstvo zatvara Raffl. U idućoj dionici uslijedio je šou raspoloženog Yogana koji prvo pogađa s desnog bulija pa s lijeve vratnice nakon brze „ 2 na 1“ kontre s Wahlom te na kraju ponovo s desnog bulija, a opet ga je pronašao Wahl. Da i ova trećina završi s pet pogodaka pobrinuli su se s druge strane Hughes i Hochkofler te u posljednjih dvadeset minuta ulaze rezultatom „5 svi“. Yogan je međutim stao, a nitko nije „uskočio“ te je Salzburg polako i strpljivo trijumfirao pogocima Muellera, Heinricha i Duncana čime je ovo postala 2. utakmica u sezoni po broju pogodaka, odmah iza one Graza protiv Bolzana (8:7) s kraja rujna. Nechvatál i Swette su inače bratski, „pola-pola“ podijelili 8 pogodaka.

Naposljetku ih je čekalo gostovanje kod Villacha koji se ne nalazi tamo gdje želi, a pobjeda bi ga lansirala u top 5 i upravo Innsbrucku u „susjedstvo“. Domaći su poveli istekom 1. minute u 2/3 preko Štebiha, a iako su nakon toga „Morski psi“ opako stisnuli i natpucali domaćina 17:6, nisu uspijevali svladati odličnog Kickerta. Početkom posljednje dionice Poulsen napokon „prolazi“ i to u situaciji s igračem više i iz velike gužve pred golom, a utakmica naposljetku odlazi u produžetke gdje važnu pobjedu gostima donosi Guimond nakon što je lijepo isfintirao Herzoga. Potonji se (kao i kod prvog pogotka Innsbrucka) žalio sucima dok je Beach u bijesu efektno slomio palicu na golu. Ovime su ostali na visokom 3. mjestu te se malo odmakli od Znojma koji je u zamjetnoj silaznoj putanji s 4 uzastopna poraza.

Ako bismo uspoređivali navale još iz našeg prvog sraza, u 3. je sada Poulsen umjesto Mychana koji je spakirao kofere a u 4. Bär umjesto Schramma dok je sve drugo nepromijenjeno, odnosno:

1. Lammers – Spurgeon - Bishop
2. Wahl – Clark – Yogan
3. Šedivý – Schennach – Poulsen
4. Paulweber – Teschauer – Bär

Odlično je raspoložen Yogan (7+10) kojeg u stopu prati Wahl (5+10) pa Bishop (5+3), Clark i Lammers (po 4+9) te Spurgeon (4+6). Po 2 su dodali Ouellet-Blain (2+2), Guimond (2+1),Teschauer i Wehrs (2+0) dok se po jednom u strijelce upisalo još pet igrača. Nechvatál je započeo 9 tekmi, u prosjeku prima 2,5 pogodaka uz 88,3% obrana. Imao je par loših tekmi nakon kojih je priliku dobio Swette, ali protiv Villacha je pokazao pravo lice.
Swette je započeo 3 tekme i mijenjao Nechvatála u onoj golijadi protiv Salzburga te u prosjeku primio 3,75 pogodaka uz 83,5% obrana, a jedina svjetla izvedba bila mu je protiv Fehérvára.

Činjenica da smo jedini Vienni uzeli sva tri boda i to uvjerljivo je strašan podstrek za dalje i sada to moramo nastaviti protiv još jednog zahtjevnog protivnika iz vrha ljestvice. Iako bi bilo naravno bolje da je imao manje posla, veseli kada ti vratar debitira s 50 obrana i 98%.