Napunimo tribine

med vsv sanjaOK, zadnji film je na naše veselje bio „Štefanje redemption“, ali sada nas čeka i posljednje poglavlje ovosezonske priče s Villachom. „Orlovi“ su se ovih dana družili isključivo s KAC-om i Grazom, a prvi su ih na svojem ledu, nakon „medvjeđeg“ razbijanca čekali KAC-eri koji su ih inače pobijedili u sva tri dosadašnja dvoboja.

Poveli su pomalo sretno kada se pak upućen od Verliča odbio od klizaljke suigrača Waltera ravno na palicu usamljenom Hickmottu koji to rutinski sprema u desni kut Madleneru i usput kroz noge Harandu. Domaći su preokrenuli rezultat pogocima Talbota i S. Geiera da bi Verlič pred kraj 2/3 iskosa s lijeve strane pospremio pak u bliži kut za poravnanje nakon pacerske reakcije Madlenera. U završnim minutama Platzer zarađuje 2+2 radi visoke palice po zubima Kocha koji na kraju i donosi pobjedu majstorskim skretanjem paka u zraku dok je Peinteru ostala enigma kako pobijediti KAC.

Novu „0,05 čašicu gorkog“ natočio im je na oproštaju od 2017. Graz koji je već nakon prvih dvadeset minuta držao lijepih 3:0. U 2/3 se bude gosti te dolaze na samo „-1“ pogocima Verliča koji se pritom prošetao kroz Carlssona i Weihagera te Sofrona nakon solo prodora sa svoje plave kroz opet uspavanu domaću obranu. Polovicom posljednje trećine Higgs povećava prednost, ali samo par minuta kasnije Laakso gadno brlja u obrani što koristi Hickmott i zakucava pak u lijevi kut za novu neizvjesnost i nadu u moguće izjednačenje. Kickert je očekivano povučen s gola, ali nakon velike frke koju je kreirao Hickmott pak se odbija do Pirmanna koji pogađa nebranjenu mrežu za konačnu potvrdu pobjede.

Otvaranje nove godine posvetili su osveti Grazu, a u vodstvo su došli u početnim minutama utakmice kada je Leiler usamljen na lijevoj vratnici pospremio otpadak nakon šuta Sofrona. Početkom 2/3 Schlacher topovski izvana podiže prednost, ali se Graz primiče pogotkom Setzingera. Nekoliko minuta kasnije međutim Sarauer se odlično zavlači pred gol te provlači pak u donji lijevi kut za novih „+2“ čime ulaze u posljednjih dvadeset minuta. Tamo u 2. minuti Setzinger podsjeća tribine da još nije gotovo, ali ubrzo sve primiruje „Benji“ Petrik pogotkom iskosa s desne strane nakon odlične brze akcije s Antonitschem i Platzerom dok točku na 5 postavlja Sarauer pogodivši s plave linije nebranjenu mrežu. Umjesto slabog Kickerta na najbolji je način startao Herzog koji je uz 34 obrane upisao i dvije asistencije.

Naposljetku su dočekali KAC gdje se (suprotno najavi službene stranice) napokon na led vratio Beach a pridružio mu se i kapetan Nikolas Petrik dok je izostao brat mu Benjamin. I upravo je Petrik u 21. sekundi utakmice s desne vratnice probio Dubu nakon što mu je s(p)retno od bande asistirao Flick. Vodstvo je „poništio“ Kreuzer (pak se zapravo odbio od Platzera), ali ubrzo novu prednost donosi ponovo Petrik, sada s lijeve strane, a nehotično mu je pak fino poslao gostujući branič Espeland. Time je završena vatrena 1/3 dok su u idućih dvadeset minuta gledatelji  vidjeli tek pogodak Lundmarka što je značilo da ih čeka završna dionica dostojna Kärtner derbija. I po 3. puta „Orlove“ korak ispred dovodi Hickmott, krasno poslužen od Sarauera, ali slavlje je trajalo tek minutu kada Bischofberger postavlja konačni rezultat regularnog dijela. Utakmica je na kraju riješena kaznenim udarcima gdje je za Villach precizan tek Sarauer dok novu pobjedu KAC-u donosi naravno Koch koji je oba puta bio uspješan. Tako se izjalovila hrabra službena najava „KAC napokon mora pasti“, a opet se dobrim pokazao Herzog koji je bio pod stalnom paljbom te zaustavio i 43 udarca.

Uz spomenute povratnike Peintner je navale složio kako slijedi:

1. N.Petrik- Platzer-Flick
2. Verlič-Sarauer-Hickmott
3. Beach-Walter-Sofron
4. Leiler-Maxa-Kromp

Vrlo ravnopravno su u ovih par tekmi pogotke raspodijelili Hickmott (3+0), Verlič (2+3), Sarauer (2+1) i N.Petrik (2+0), a zabijali su još Sofron  i Schlacher (1+1) te Leiler i B. Petrik (1+0) dok su na asistencije orijentirali  Glenn i Flick (3). Iako brojke pričaju za sebe i dodatno bih upozorio na Hickmotta koji unatoč „suši“ protiv nas u Villachu zadnjih 10 tekmi ima 7 pogodaka. U prve dvije tekme Kickert je primio 7 komada uz 88,8% obrana. Puno raspoloženiji Herzog je u preostale dvije tekme doduše primio 5 pogodaka no konstantna baraža i hrpa obrana donijela mu je i finih 93,9% obrana. Ali i do one posljednje tekme s nama je bio odličan pa smo ga „umirovili“ nakon četrdeset minuta  uz 4 komada u mreži.

Pobjedom u listopadu poboljšali smo domaći omjer na 7 pobjeda i 5 poraza  a zanimljiva je i činjenica da nam je četiri od pet navedenih poraza još iz 2009. i 2010. dok smo ih poslije dosta često znali i propisno nabiti (7:2, 7:1, 5:1, 5:2, 5:2) u koji scenarij sada ipak ne vjerujem. Ponovimo također da su (nakon Graza) momčad koja je osvojila najmanje bodova u prosincu (10/30), a po gostujućem učinku su se spustili na 7. mjesto lige što i ne čudi obzirom su od posljednjih 10 utakmica na strani izgubili 7.

No okrenimo se mi našoj tekmi. Sigurno će htjeti osvetu za ono trpanje gore, a mi se potrudimo da im i nakon petka na klupskom kalendaru ostane zaokružen taj prosinac 2012. kada su zadnji puta napustili „Brlog“ kao pobjednici.