Motivacija je ogromna

medvedi veselje sanjaSalzburg je bio 8. u onom grozomornom nizu od 9 poraza, a petardu doma su nam uvalili Harris, Brouillette, Mueller, Huber i Hughes. Nakon toga tijesno su pobijedili u Linzu pa izgubili u Innsbrucku te se vratili doma ugostiti Bolzano od kojeg su već izgubili doma u listopadu. Gosti su pogotkom Monarda držali minimalnu prednost gotovo do polovice susreta kada na scenu stupa 3. navala. Prvo izjednačava Cijan lijepim „one timerom“ dok u početnim minutama 3/3 Schiechl efektnom fintom šalje Tuokkolu u lijevu, a pak u desnu stranu za ispostavilo se i konačnu pobjedu.

Putujući u Dornbirn sigurno su im su se po glavi motali i porazi iz rujna i listopada, ali bome su ih tu večer dobro naplatili. Počelo je vatreno te već u 59.sekundi Schremp pogađa s desnog bulija da bi nakon par minuta uzvratio McMonagle kojeg praktički u idućem napadu „poklapa“ Raffl s desne vratnice i nakon šest minuta već je na semaforu svjetlilo 1:2. Harris lijepim pogotkom s lijeve strane zatvara akcijom nabijenu 1/3, a potom otvara i nastavak iskoristivši u 30.sekundi finu asistenciju Schrempa. Do kraja trećine Štajnoch tjera s gola razbijenog Rinnea dok Häussle barem malo popravlja „krvnu sliku“ za Dornbirn, realiziravši kazneni udarac elegantno kroz noge Gračnara. U posljednjih dvadeset minuta šamaranje su dovršili Huber, prošetavši kroz Timminsa i Carusa te Duncan zahvaljujući Arnielu koji je sve zakuhao u obrani i Raffl, pet sekundi prije sirene nakon brze akcije „2 na 1“ s Hughesom dok je pogodak Macierzynskog za 3:8 bio jalova utjeha domaćim navijačima. Posebno si je oduška dao dvojac iz 1. navale, Schremp – Harris skupivši 3 pogotka i 6 asistencija dok su se „Buldozi“ vjerojatno samo željeli zavući u svoju kućicu.

I dok im se većina sugrađana prvog dana nove godine odmarala od previše francuske, odojka, vina i pive ipak je oko 2800 duša gotovo do kraja ispunilo „Volksgarten“ (inače potpuno renoviran 2016.) za novi dvoboj protiv „Buldoga“, a ovaj puta je to bila izjednačena rovovska bitka. Glavna imena bili su vratari, pogotovo Rinne koji je skinuo „mrtvace“ primjerice  Rafflu (2), Herburgeru, Huberu i povratniku u sastav Muelleru dok se Starkbaum najviše istakao odličnim intervencijama kod velikih šansi Sylvestera, Arniela i Frasera. No netko je na kraju morao popustiti i bio je to Rinne kojem Raffl deset minuta prije kraja utakmice uspijeva provući pak kroz noge za nova 3 boda „Bikova“.

S Bolzanom su ove sezone uvijek na „knap“ a to se ponovo pokazalo i u Pala Ondi. „Lisice“ su povele preko Franka, a samim krajem 1/3 poravnava Viveiros topovskim ovosezonskim prvijencem. Sointu u nastavku ponovo diže publiku na noge, ali uporni „Bikovi“ se vraćaju pogotkom Raymonda iskosa s lijeve strane te poravnati ulaze u posljednju trećinu. Bernard donosi i 3. vodstvo, ali tek što su se tribine umirile Hughes prolazi iza gola i na desnoj vratnici kulerski kao na haklu bekhend udarcem zakucava pak pod prečku. Domaći su se međutim čvrsto odlučili napokon maknuti sa začelja što im i uspijeva pobjedničkim pogotkom Tomassonija tri minute prije kraja. Time su konačnu bilancu s Bolzanom zatvorili na 2 pobjede i 2 poraza i okrenuli se gostovanju kod Innsbrucka koji je pak 2018. otvorio pobjedama nad Bolzanom i Dornbirnom.

Svu golgetersku akciju vidjeli smo u 1/3 a nakon što je Yogan za goste stresao vratnicu Harris dovodi „Bikove“ u vodstvo lijepim trzajem pod prečku, ali brzo to poništava Clark koji je „Oldenovski“ zavaljao Gračnara iz kontre.
Nakon par minuta zatišja Lindner nevjerojatno griješi iza gola te poklanja pak Huberu koji to izbliza na desnoj vratnici majstorski sprema u jedini slobodni komadić bližeg kuta no sada odgovara nakon točno četiri minute Poulsen. Potom Gračnar i Swette zaključavaju svoja vrata i utakmica naposljetku odlazi u produžetke gdje nakon ogromne prilike i još jedne super intervencije Swettea Lammers bježi u kontru i nanosi 2. uzastopni poraz Salzburgu te poravnava međusobni omjer na 2-2, a kao dodatni minus "Bikovima" došle su i ozljede Pallestranga i Heinricha.
Trener Poss nije dirao u prve dvije navale dok je iz 4. izbacio Winklera, a u 3. digao Cijana te Hochkofleru dodao Herburgera i još jednog povratnika, inače Rafflovog rođaka Rauchenwalda pa su se Innsbrucku suprotstavili:

1. Mueller–Schremp-Harris
2. Hughes-Duncan-Raffl
3. Cijan-Schiechl-Huber
4. Herburger-Rauchenwald-Hochkofler

Kod strijelaca su se izdvojili Harris (Škoro) s 4 pogotka i 3 asistencije i Raffl (3+3), prate ih Schremp (2+7) te Cijan i Huber (2+1) dok je po pogodak postiglo čak sedam igrača gdje se Hughes uobičajeno ističe i po broju asistencija (5). *Asistenciju je upisao i Winkler koji nam je poznat iz aktualne bitke s Vilijem za naslov najboljeg mladog igrača u prosincu – koju bu mislim ipak lagano zvisioooo. Ajmooo Viliii!!! Starkbaum je započeo pet tekmi, u prosjeku primio 2 pogotka uz 91% obrana, a zna poprilično oscilirati od tekme do tekme. Gračnar je u svoje dvije tekme primio 6 pogodaka uz 89,6% obrana.

Kad analiziram susrete doma gotovo pa mogu prepisati situaciju s Villachom. Naime u 2009. i 2010. smo nizali poraze te imali očajan omjer 6-1-5 da bi nakon toga sve nadoknadili, a posljednjom pobjedom u studenom došli i na pozitivni omjer 13-7-6 te smo ih također u dosta slučajeva znali propisno nabiti (5:2, 5:0,6:3,5:3,6:3) u koji scenarij sada sumnjam – pa nek me opet zeznu 8). Službena stranica „Bikova“ shodno tome i najavljuje „teško gostovanje“ u Zagrebu gdje će međutim dati sve od sebe da uzmu tri boda.

Mi smo pak ostvarili i 5. pobjedu u posljednjih 6 utakmica te se nakon nedavnih nedaća ponovo nalazimo poziciji za doigravanje s 2 boda i tekmom manje u odnosu na „Buldoge“ i mislim da nam je motivacija da tu i ostanemo ogromna!