Korak po korak

olden zabijaStiže nam Innsbruck kojeg nismo vidjeli tamo od početka veljače kada smo ih napokon sredili na njihovom ledu. Taj ujedno i 3. poraz u nizu brzo su međutim isprali u jubilarnom 100. susretu protiv KAC-a kojeg u 2018. inače uredno pobjeđuju. Nakon izjednačenih prvih dvadeset minuta u prvom napadu u nastavku Schennach pogađa vratnicu, a neometani Poulsen posprema otpadak za vodstvo. Domaći prijete, ali  Bischofberger trese vratnicu dok Lundmarku „mrtvaca“ atraktivno skida Swette pa kako to već biva, kazna dolazi u vidu Lammersa  koji povećava prednost finim pogotkom iskosa s desne strane i kroz noge Dubi. U posljednjoj trećini posao su dovršili Yogan s lijevog bulija u suprotne rašlje te Bishop koji se najbolje snašao u gužvi ispred gola, a usput je i Swette upisao „shutout“.

Nakon pauze čekao ih je dvostruki sraz protiv „Crnih krila“ s kojima su kroz sezonu držali fini 4-2-2 omjer, a gledatelji su u Wasserkraft Areni svjedočili pravoj drami. Gosti su nakon prvih dvadeset minuta držali prednost pogocima Leblera i Schofielda da bi samim početkom nastavka Lammers smanjio zaostatak snažnim udarcem s plave linije. Locke u posljednjim minutama međutim ponovo podiže prednost na dva pogotka te s povoljnom situacijom ulaze u odlučujuću trećinu. Tamo ponovo pogađa raspoloženi Lammers, doslovce prekopiravši svoj 1. pogodak dok izjednačenje donosi Poulsen kojeg je ispred gola odlično pronašao Yogan. Utakmicu je naposljetku na penalima riješio upravo Yogan lijepo prevarivši Ouzasa.

Dva dana kasnije bitka se prelila u Linz gdje su u prvih dvanaest minuta pala tri pogotka. Yogan je u situaciji s igračem manje fino povukao po desnoj strani i dobro pucao, a otpadak je spremio Clark. Već dvadesetak sekundi kasnije poravnao je Kristler, ali nepravdu ubrzo ispravlja probuđeni Poulsen dok je asistent ponovo bio Yogan. Pod nepravdom mislim na pogodak Linza kojem je prethodio očiti prekršaj na Nechvatálu, a usput je i gol bio pomaknut znatno prije nego je pak prešao crtu te je ljutnja trenera Pallina bila više nego jasna. Unatoč do kraja izjednačenoj utakmici u nastavku gdje su gosti u posljednjoj trećini snažno i pritisnuli, Ouzas je bio nesavladiv dok su Nechvatála svladali Piché, Locke i Hofer te tako brzinski uzvratili za poraz iz Innsbrucka, a ujedno upisali i 9. uzastopnu domaću pobjedu.

Naposljetku su dočekali  KAC protiv kojeg je opet ordinirao uobičajeni pouzdani trojac. Taman do polovice susreta stekli su lijepu zalihu pogocima dvostrukog strijelca Lammersa te Yogana kojeg je na lijevoj vratnici odlično pronašao Clark dok za goste zaostatak smanjuje Strong. Potkraj 2/3 prednost na „+3“ vraća Poulsen nakon što je uzeo pak ispred gola upravo neopreznom Strongu i isfintirao Dubu, a u posljednjoj dionici Talbot tek malo ublažava poraz. KAC im je tako nastavio biti mušterija kojoj su usput preoteli 4. mjesto te još malo smanjili zaostatak u ukupnim međusobnim dvobojima na 58-43.

Još nakon one prve tekme protiv KAC-a trener Pallin je zamijenio mjesta Bäru i Schrammu i od tada su u postojanom sastavu:

1. Lammers-Spurgeon-Bishop
2. Yogan-Clark-Schramm
3. Šedivý- Schennach-Poulsen
4. Paulweber- Teschauer-Bär

Predvode ih Lammers uz 5 pogodaka i Poulsen koji je i 4. uzastopnu tekmu bio strijelac, a slijede Yogan (2+3), Clark (1+4) i Bishop (1+1) dok vodećeg asistenta Spurgeona (6) prate Štach (4) i Blain (3). Swette je branio tri tekme, u prosjeku primio 1,67 pogodaka uz 93,9% obrana dok je Nechvatál u onom porazu u Linzu primio 4 pogotka uz 89% obrana. S igračem više su solidni 7. dok s igračem manje zatvaraju top 4 lige što će obzirom na naš „power play“ bojim se samo još dodatno poboljšati. Innsbruck dakle uz tri pobjede i četiri poraza isto baš i ne briljira, ali treba uzeti u obzir da su se od sredine veljače dosta trgnuli kada su i uzeli te tri spomenute pobjede iz četiri utakmice.

Mi smo pak dobili veliku zadovoljštinu i vjetar u leđa pobjedom u Salzburgu nakon produžetaka, a dodatno nam raspoloženje i nadu u nastavak dobrih rezultata ulijeva činjenica da smo Innsbruck doma oba puta dobili i to uz gol razliku 12:4 te da smo onom pobjedom u Tirolu došli na pozitivu u međusobnim ovosezonskim ogledima s tri pobjede iz pet susreta. Ako ih maznemo prepustili bismo im fenjer što je već samo po sebi pozitivno, a još ako KAC dan poslije izgubi od Vienne, sve troje bi došli na 8 bodova pa kome opanci kome obojci jer raspored je u zadnja dva kola svima podjednako komatozan.

No idemo mi korak po korak i probati prvo nasukati „cucke“.