EBEL dolazi u Sisak

zibel ebelPomalo mi je još uvijek nestvarno izgovoriti: „Zibel“ spremno čeka „Medvjede“ i seriju koju otvaramo s „Buldozima“ i baš mi je drago da će i Sisak ugostiti EBEL karavanu. Početkom lipnja su produžili suradnju s vodećim igračem po bodovima prošle sezone, Reidom (18+29) te trećim na toj ljestvici Timminsom (18+26) kao i vratarom „onim drugim“ Rinneom :o), Neubauerom, Macierzynskim, Leducom, kapetanom Magnanom, Conellyem, Haberlom i Häussleom kojima su pridružili šaroliko novo društvo.

Preko oceana su tako posegnuli za Dupontom koji je bio uvjerljivo najbolji asistent te vodeći po bodovima u Norfolku (ECHL), iz Syracusea (AHL) doveden je branič McNeill dok su ostali „tu“ iz Europe. Broda se prošle sezone u Linzu uvukao u top 5 po bodovima (iza brutalnog i poznatog nam kvarteta Locke-Lebler-DaSilva-Hofer), Parks je većinu sezone proveo u finskom prvoligašu Vaasan Sport da bi u tih par tekmi nakon prelaska pomogao i Timri pri povratku u top razred švedske lige a tu su i Bordson (Düsseldorf) i Pulli (Ilves) dok priču zatvaraju EBEL-ovci Číp i Boruta (Znojmo), Wolf i Egger (Salzburg) te Vallant i Stroj (posudba iz KAC-a).

Otišli su pak najbolji strijelac Fraser (Augsburg) te ostatak top 10 društva - Sylvester (Bad Nauheim), Arniel (Vienna), Pance (DVTK Jegesmedvék) i D'Alvise u obližnji Lustenau gdje mu se pridružio i prekaljeni Grabher-Meier.  McMonagle se zaputio u Frisk Asker, a Carusa smo već vidjeli u Fehérváru.
Za pripreme su odabrali švicarsko- njemačku kombinaciju gdje su pobjedili Ticino (4:2), Bietigheim (5:3), Olten (6:3) i za kraj Ingolstadt (3:1), a gubili od Lugana (4:2), Rapperswila (2:0), Ravensburga (3:2) i Langnaua (2:1). Predvodili su ih Reid s pet pogodaka, Broda i Parks dodali su po četiri, Dupont, Číp i Timmins po dva dok su po jednom mrežu tresli Bordson, Leduc i Neubauer.

Sezonu su dakako počeli uvijek uzbudljivim „West derbyjem“ u Wasserkraft Areni gdje su u uvodne četiri minute već su odmaglili na dva pogotka prednosti. Reid je krasno izvozao Boivina čijom greškom je i nastala cijela frka te fino potkopao pak pod prečku da bi Číp odmah potom iskoristio poklon bon Lindnera na plavoj. Domaći su uspjeli potpuno okrenuti rezultat dvama pogocima Clarka te jednom Spurgeona te je vrijeme već neumitno isticalo za „Buldoge“ kada Timmins tri i pol minute prije kraja pogađa izvana skroz s bande i osigurava produžetke.  Tamo točno na isteku 1. minute Číp i Dupont bježe u „2 na 0“  kontru te potonji donosi pobjedu i veliko slavlje gostima. Time su se ujedno osvetili  „Morskim psima“ za poraz na otvaranju prošle sezone i to identičnim rezultatom i scenarijem jer tada se Innsbruck izvukao dvije minute prije kraja i naposljetku slavio u produžetku.

Protiv Linza su do posljednjih devet minuta utakmice bili u zaostatku od dva pogotka, a tada je uslijedio veliki preokret. Zaostatak je fino s desnog bulija smanjio Häussle, sve na „nulu“ vratio Parks, a erupciju oduševljenja izazvao Reid pobjedničkim pogotkom točno tri sekunde prije kraja tekme! Ušuljao se pored neodlučne obrane i pogodio s gotovo istog mjesta kao i Häussle. Kickert (na streljani uz 43 obrane) se u čudu pogledavao sa svojim braničima dok je na semaforu svijetlilo konačnih 3:2. Dornbirn je tako ubrao finih 5/6 mogućih bodova te trenutno gleda u leđa tek maksimalnom Bolzanu (6) i Vienni (5).

Obzirom je sada mogao računati i na Brodu, trener MacQueen posložio je navale:

1. Reid-Timmins-Broda
2. Číp-Dupont-Neubauer
3. Parks-Häussle-Macierzynski
4. Zwerger-Poschmann-Haberl

Kako smo vidjeli strijelci su se fino rasporedili pa tek malo s dva pogotka odskače odlični Reid. Rinne je u prosjeku primio 2,5 pogodaka uz 90% obrana.
„Buldoge“ smo tijesno dobili gore u prvoj tekmi nakon produžetaka da bi nas nakon toga uredno mazali, dva puta po 3:0 i za kraj 5:2. Možemo se veseliti što nema više Sylvestera  koji nam je utrpao 4 komada te Arniela i Pancea (po 2), ali opasnost će svejedno vrebati sa svih strana, ponajprije od Reida, Brode pa primjerice Connellyja i Macierzynskog koji su nam prošle sezone također uvalili po dva pogotka.

Ali imamo mi i svoje adute  a možda nas posebno nadahne i ozračje nove dvorane starog hokejaškog grada!