Negdje nas mora krenuti...

linz kapetanTon,klapa, akcija – Linz zum dritte mal… Kak to nažalost biva u „Keine Sorgen Areni“ i krajem listopada smo izvisili iako smo imali lijepih 3:0 još tamo početkom 2/3. A Linz je nakon nas vezao pobjede kod Villacha (napravili im isto kaj i nama) i Innsbrucka pa počeo ritmom poraz-pobjeda. Konkretno, izgubili su tijesno od „Lisica“, napucali „Buldoge“, zvisili od „Crvenih“, pobijedili „Bikove“ pa izgubili od „Orlih“.

Prema navedenom ritmu Graz je bio kandidat za poraz, ali lider lige sigurno nije došao samo tako predati bodove te su i poveli već istekom 2. minute susreta. Linz je izjednačio topovskim „onetimerom“ Rutkowskog s lijevog bulija te poveo pogotkom Lockea u gornji desni kut, a asistenciju je najpoštenije pisati gostujućem braniču Setzingeru. Uzvratio je uskoro Oleksuk, ali do kraja 1/3 novo vodstvo domaćima osigurava Schofield promjenivši smjer paku upućenom od Kapstada s plave linije. Gosti su u nastavku „utihnuli“ dok pobjedu Linza dodatno podebljavaju DaSilva spretnom reakcijom na desnoj vratnici i Lebler u praznu mrežu.

Idući gost bio je Fehérvár kojem su točno do polovice susreta pobjegli na prednost od tri pogotka. D'Aversa je topovski pogodio pod prečku, Schofield popravio pokušaj Daviesa, a Umičević fino plasirao pak bekhend udarcem u desni kut. Sarauer je ubrzo smanjio zaostatak, ali ga je nakon samo dvije minute poklopio Lebler, na gotovo isti način kao i Umičević koju minutu ranije. Konačan rezultat postavio je gostujući branič Meland, ali Linzere to nije pretjerano uzrujalo jer su napokon ponovo spojili dvije pobjede.

Za kraj im je ostalo gostovanje kod Villacha. I dok se publika još smještala na svoja mjesta u 36. sekundi susreta Wolf „prodaje“ pak iza svog gola DaSilvi koji fino upošljava strijelca Leblera. U srednjoj dionici prednost povisuju Davies s lijeve strane i nakon krasne asistencije Lockea i ponovo Lebler nakon brze solo kontre dok petardu otužnom i neprepoznatljivom domaćinu daruju Kristler s igračem manje i Schofield.

Nakon dosta kombiniranja, u posljednje tri utakmice ustalile su se navale:

1. Davies-Locke-Umičević
2. Lebler-Schofield-DaSilva
3. Kristler-Brucker-Woger
4. Ober-Freunschlag-Koudelka

Daleko najraspoloženiji je Lebler (10+5) kojeg slijede DaSilva (6+7), Davies (5+5), Schofield (4+6), Kristler (3+3), Locke (2+8), D'Aversa (2+4) i Rutkowski (2+1) dok bih kod asistenata istaknuo i Umičevića (1+6). Skrećem posebnu pažnju i na Daviesa koji je svoj učinak ostvario u samo mjesec dana odnosno u 10 utakmica te je očekivano prošao probu. Ouzas je započeo 6 utakmica, u prosjeku primio 2,5 pogodaka uz 83,2% obrana, a pokopale su ga ona prva tekma protiv Villacha te KAC-a u kojima je ostvario 62% obrana. Kickert je zato u jako dobroj formi te je započeo 4 utakmice i 2 puta spašavao kožu Ouzasu. U prosjeku je primio tek 1,5 pogodak uz 95,2% obrana te je i u posljednje dvije utakmice on zauzeo mjesto među vratnicama.

Linz je dakle s ove tri uzastopne pobjede debelo učvrstio 6. mjesto te se potpuno priključio Salzburgu pa i Bolzanu koji je u silaznoj putanji. U tom gornjem domu upravo oni (uz Viennu) primaju najviše pogodaka (64) te nakon Bolzana i zabijaju najmanje (68). Gledajući cijelu sezonu među prvih 15 lige po bodovima ugurao se tek Lebler (14+9), ali nisu od tog društva toliko daleko ni Locke (9+12) i DaSilva (9+11). Igrača više koriste dosta loše te zauzimaju 8. mjesto s 16 pogodaka iz 89 prilika a nakon Fehérvára (4) primili su i najviše „šortija“ (3).
Zato su ponovo na vrhu po obrani s igračem manje (89,7%) uz samo 10 primljenih pogodaka iz 97 situacija.

Međusobni omjer iz prošle sezone smo već opisali prije ovosezonskog prvog sraza u Sisku pa recimo samo da smo ih na „Zibelu“ sredili 5:2 i to nakon što smo gubili 0:2 do 26. minute. Negdje nas i ovak okrnjene mora krenuti… Pa gdje bolje nego doma protiv „Piceka“.