U predbožićnom raspoloženju

dornbirn pobI „Buldoge“ bumo vidjeli po 3. puta, a njima smo i najviše dužni obzirom su ekipa s kojom imamo najgoru gol razliku ove sezone odnosno užasnih 3:13. Nakon te čiste pobjede nad nama uletjeli su u niz od pet poraza uz gol razliku 9:20, a redom su ih tukli Znojmo, Linz, Bolzano, Fehérvár i Vienna. Vaditi su se morali u velikom derbiju „Kopnenih protiv morskih cucaka“, a Innsbruck je za usporedbu u svojih zadnjih pet utakmica izgubio tek od KAC-a.

Prvih dvadeset minuta završilo je „miroljubivo“ uz pogodak Yogana za goste te Trottera koji je odlično izdržao pritisak Wachtera i bekhend udarcem pogodio desni kut. „Morske pse“ u novo vodstvo dovodi Lamoureux, ali prava eksplozija „Buldoga“ uslijedila je u posljednjih dvadeset minuta. Prvo je Reid elegantno u rašlje skrenuo u gol pak upućen od Trottera, a uskoro Trotter i sam pogađa iskosa s lijeve strane. Nakon malog zatišja precizan je za izjednačenje Lamoureux, ali sve bojazni otklanjanju O'Donnell fino na desnoj vratnici i Timmins pogotkom u praznu mrežu. Time su napokon zaustavili neugodan pad.

Dobra prilika za vezane pobjede bila je odmah protiv grozomornog Villacha koji je u posljednjih dvanaest utakmica upisao tek jednu(!) pobjedu i to protiv „Capsa“. Poveli su nakon što je Trotter po desnoj strani pobjegao DeSantisu i pogodio suprotni kut, a vodstvo je podebljao Číp. Bakala je već praktički skinuo taj težak šut, ali mu je pak potom izmigoljio preko crte. Villach je uzvratio preko Pelecha koji postavlja i rezultat prvih dvadeset minuta, a odluka je pala u srednjoj dionici. Broda spretno provlači pak ispod Bakale za „+2“, a iako su gosti ponovo smanjili prednost rezultat se do kraja nije mijenjao.

U Klagenfurtu su poveli sredinom 1/3 kada je Dupont fino provukao pak ispod Haugena te su s tom minimalnom prednošću otišli i na prvi odmor. U nastavku su vrlo rano popili „šortija“, ali osam sekundi prije kraja trećine O'Donnell vraća prednost „Buldozima“ lijepim pogotkom s desnog bulija. Potpuni raspad sustava dogodio im se međutim u posljednjoj dionici kada im KAC utrpava pet komada a Timmins i Macierzynski su samo uspjeli poraz svesti na prihvatljiviju „mjeru“.

U Znojmu je sve odlično krenulo te su do 12. minute izgradili prednost efektnim pogotkom Parksa nakon bijega po desnoj strani i Trottera koji je spretno iskoristio mlađahnog Kruckovyča kao mantinelu. Parkkonen je smanjio zaostatak, ali nakon točno 30 sekundi za goste je precizan O'Donnell koji je odavde i preuzeo stvari u svoje ruke. Nakon što su se „Orli“ potpuno vratili u susret donio je novo vodstvo krasnom udarčinom s desnog bulija, a pet minuta prije kraja utakmice i konačnu pobjedu nakon što se fino ušuljao na desnu vratnicu i iskoristio dodavanje Timminsa. Kada „hattricku“ dodamo i dvije asistencije jasno je tko je bio igrač utakmice i slomio „Orle“ koji su stvarno skupo prodali „perje“.

Prve dvije navale bile su iste, na mjesto izostalog Brode u 3. je uveden Dupont dok je njegovo mjesto popunio mlađi brat Haberl pa je sve izgledalo ovako:

1. O'Donnell-Trotter-Parks
2. Macierzynski-Timmins-Reid
3. Dupont-Häussle-Číp
4. D. Haberl-Neubauer-L. Haberl

U navedenom razdoblju predvode ih  O'Donnell (7+8) i Trotter (5+8), a slijede Reid (3+5), Timmins  i Parks (2+5) te Broda (2+2) dok kod asistenata treba spomenuti i Leduca (6). Osrednji Rinne je na vratima svih 9 utakmica, u prosjeku prima 3,6 pogodaka uz 88,1% obrana što je ispod sezonskog prosjeka (90,4%) po kojem je pak jedno mjesto iznad Lisutina (90,3%). Mjesec i pol dana koliko je u gradu bilo je dovoljno Trotteru da na razini sezone postane vodeći „Buldog“ po bodovima (7+15), a najbliži su mu fino raspoređeni O'Donnell (9+10), Broda i Parks (9+9) te Reid (8+10).

Kada gledamo ekipe iz „donjeg doma“ Dornbirn prima najmanje pogodaka (76), ali tu smo i mi solidni  i odmah iza njih sa 78 no oni su i utrpali 68 nasuprot naših 49 po čemu smo i najlošija momčad lige.
S igračem više su se popeli do 6. mjesta s 18 pogodaka iz 88 pokušaja te zatvaraju krug momčadi s 20% ili više uspješnosti dok s igračem manje zauzimaju 7. mjesto. Donedavno su bili i jedina ekipa u ligi koja nije primila gol s igračem više.

Kako sam već naveo, s njima imamo najgoru gol razliku ove sezone, a što se tiče tekmi gore izgubili smo uredno 5:2 samim krajem listopada iako smo prvi poveli, a tamo do 49. minute bili na sasvim pristojnih 3:2.
Trenutno su jedno mjesto i naizgled velikih 9 bodova iznad nas i bilo bi odlično malo to „nagristi“.
Započnimo prosinac predbožićnim raspoloženjem – ne u duhu darivanja nego veselja.