Korak bliže kraju

bolzano med krajSvjedočio sam njihovoj pobjedi u „Ledenjači“, ali bome i putu prema dolje koji ih je čekao nakon toga. Pali su tako protiv Dornbirna pa u Salzburgu, dobili potom Innsbruck te u novu godinu krenuli s istim protivnicima. S tijesnih 3:2 izgubili su u Dornbirnu i Innsbrucku pa se vratili u „PalaOndu“ dočekati „Bikove“. Poveli su već u 45. sekundi pogotkom Findlaya s desne strane, a gosti su se sredinom trećine vratili pogocima Regnera i Duncana. „Lisice“ poravnavaju početkom nastavka kada je Miceli spretno u gol skrenuo pak upućen od Campbella, ali gosti ponovo vode već dvije minute kasnije pogotkom Štajnocha. Novi poraz Bolzana samo je dodatno potvrdio Raffl u samoj završnici susreta.

Nimalo jednostavan raspored u goste im je donio KAC-ere koji su si taman na nama u vezanim tekmama napumpali gol razliku (18:0). I opet je poveo Bolzano, super preciznim pogotkom Geigera koji je s plave linije plasirao pak između Deluce i Comriea u bliži kut Haugenu. Unatoč dosta prilika s obje strane rezultat je ostao nepromijenjen sve do 58. minute kada Irvinga napokon uspijeva savladati Neal. Utakmica je odlučena u produžecima gdje domaće u 4. uzastopni poraz gura Petersen što je ujedno značilo da su „Lisice“ u tom trenutku bile i jedina ekipa (osim nas) koja u 2019. nije ostvarila pobjedu.

Naposljetku su se zaputili u Znojmo koji još uvijek gaji nade u osvajanje 6. mjesta, ali nikako da ustali formu što ih trenutno stavlja na malih a opet velikih „-6“. Domaći su odlično igrali te pogocima Hlave i Kalusa držali prednost do posljednjih 13 minuta utakmice, a da nije bilo odličnog Irvinga koji je skinuo par „mrtvaca“ moglo je to biti i 4-5 pogodaka fore. I kaže se da i najveća lavina kreće od jedne kuglice, a to je u ovome slučaju bio „šorti“ Bernarda iz doslovce ničega. Jedan super spori pak Lassila je kilavo odbio, Matuš nije stigao reagirati i to je bilo to. Već minutu i pol kasnije Findlay  poravnava topovskim udarcem nakon krasne akcije s Catenaccijem, a Petan kreira konačni preokret i donosi pobjedu iz kaznenog udarca.

Navale su postojane kao frizura s trovremenskim Taftom i glase:

1. Brace-Findlay-Petan
2. Catenacci-Crescenzi-Insam
3. Deluca-Kuparinen-Miceli
4. Frigo-Bernard-Schweitzer

Ako sam igdje vidio savršenu distribuciju strijelaca onda je to ovdje. Petan predvodi s 2+2, a s po pogotkom ga prate Miceli (1+4), Crescenzi i Campbell (1+3), Bernard (1+2), Frank, Deluca, Nordlund i Findlay (1+1) te MacKenzie i Geiger (1+0). Irving je u 7 utakmica prosječno primio 2,28 pogodaka uz 90,5% obrana. Smith je u toj jednoj utakmica protiv Salzburga primio 4 komada uz 81,8% obrana.

Bolzano unatoč padu forme u 2019. (omjer 5-1-4) još uvijek dobro stoji na 5. mjestu uz samo bod zaostatka za Salzburgom dok razbuđeni Fehérvár koji je preuzeo 6. mjesto ima pet bodova manje. Sa 105 zabijenih pogotka samo su ispred nas (71) i Villacha (94) ali zato (iza KAC-a) uvjerljivo i najmanje primaju (92). Ova tekma protiv nas će im stoga sigurno dobro „sjesti“ jer su im bodovi ziher, a ne moraju se nikam ni pomaknuti.

Što se nas tiče, sada smo skoro pa 100% na „domaće je domaće rosteru“ s obzirom da su otišli i Svensson i Zanoški te smo još jedan korak prema konačnom kraju teške i šokantne sezone (hvala nebesima) i zasluženom odmoru od tempa/žrvnja u koji su se dečki bez kalkulacija bacili kad je trebalo. Zatresite im koji puta mrežu, ne bismo htjeli da Irvingu bude dosadno.