Vatromet golova u utakmicama mlađih kadeta

U12mladost kacUtakmice mlađih kadeta u internacionalnoj hokejaškoj ligi uglavnom obilluju pogotcima, a tako je bilo i ovog vikenda. U utakmicama tri zagrebačke momčadi postgnuto je čak 49 golova, no nažalost većina je pakova završila u njihovoj mreži. Darežljivi domaćini ovog vikenda bili su i Medveščak  protivv HDD Bleda (1:15) i Mladost protiv KAC-a  (1:22), a obraz hrvatskog hokeja u devetom kolu sačuvao je Zagreb sigurnom pobjedom u Mariboru (9:1). Triglav iz Kranja ovog vikenda nije igrao pa je pobjedom nad "mamutima" vrh preuzeo KAC iz Klagenfurta.

Opširnije...

Sigurno do pobjede

zagreb2018 19Zagreb je na Velesajmu nanio težak poraz gostima iz Novog Sada. "Veprovi" su poveli već u uvodnim minutama susreta, a svoju su prednost povećali s dva zgoditka u završnici prve trećine. Vojvodina je u drugoj trećini imala brojne prilike s igračem više, ali ne samo što nijednu nije iskoristila, nego je pritom primila dva pogotka. Zagrebaši su jednom zatresli mrežu s punim sastavom pa se na drugi odmor otišlo s nedostižnih šest golova razlike u korist domaćih. Zagreb je početkom trećine povećao prednost, a potom su i gosti postigli svoj prvi pogodak. Mreže su potom mirovale sve do završnice susreta kad domaći postižu još dva pogotka, a Novosađani jedan z akonačnih 9:2 u korist Zagreba.

Bez izgleda u Celju

celje medvescakNakon Mladosti i Zagreba, Medveščak je također ostao praznih rukavica u Celju. Zagrepčani su se tijekom većeg dijela prve trećine dobro nosili s domaćima, ali su Celjani u drugom dijelu trećine ipak dvaput zatresli protivničku mrežu. Celje je u nastavku susreta pojačalo tempo pa su "medvjedi" praktički nestali s leda. Unatoč žestokom pritisku suparnika, gosti su u drugih dvadeset minuta primili samo dva pogotka što je bilo dovoljno da treću dionicu susreta pretvori u formalnost. Štajerci su bili potpuni gospodari svoje ledene plohe i u zadnjoj trećini, ali su im se ipak potkrala dva paka u vlastitoj mreži. Budući da su i sami postigli još dva zgoditka, njihova pobjeda ni u jednom trenutku nije bila u pitanju.

Demonstracija sile

med cz 0 5Medveščak je na Velesajmu po drugi pute ove sezone ugostio Crvenu zvezdu. Za razliku od prethodnog susreta u kojem su Zagrepčani prokockali tri gola prednosti da bi utakmicu izgubili u produžetku, ovog puta nije bilo dvojbe kome će pripasti bodovi. Beograđani su se od samog početka nametnuli kao bolja momčad i činilo se kako je samo pitanje vremena kad će svoju nadmoć pretvoriti u zgoditke. Crvena zvezda je povela u završnici prve trećine kad je imala igrača manje. Gosti su u drugu trećinu ušli goropadno pa su na samom početku povećali prednost, a do sredine trećine imali su tri gola razlike. "Medvjedima" je malo što polazilo za rukom pa do kraja trećine nisu uspjeli zatresti protivničku mrežu. Četvrti pogodak zvezdaša na početku zadnje trećine otklonio je svaku dvojbu oko ishoda. Zagrepčani su pokušavali postići barem počasni pogodak, ali u tome nisu uspjeli. U završnici susreta Crvena zvezda postavlja konačnih 5:0 u svoju korist.

Zasjeda u Zalogu

IHL Sla Mla 181103Mladost je pretrpjela još jedan uvjerljiv poraz na gostovanjima u Sloveniji. Slavija je u Zalogu svladala Zagrepčane sa 6:0 ne dopustivši im ni najmanju nadu u uspjeh. Domaći su poveli na samom otvaranju utakmice u kojoj su uživali punu podršku "šestog igrača" u crno-bijelom dresu. Mladostaši su održavali minimalni zaostatak unatoč brojnim isključenjima, ali su u u završnici trećine primili još jedan pogodak. Kombinacija pritiska domaćih i pristarnog suđenja držala je "mamute" u obrani i tijekom najvećeg dijela druge trećine u kojoj je Slavija pogotkom na sredini trećine povećala svoju prednost. Ljubljančani su pogotkom na početku zadnje trećine otklonili svaku dvojbu oko ishoda nakon čega se utakmica otela kontroli. Nervozni Zagrepčani su jedan za drugim otpadali iz utakmice, a nakon grubog prekršaja domaćih u završnici dvoboja došlo je do velikog obračuna nakon kojeg je zapisničar imao pune ruke posla. Slavija je do kraja susreta još dva puta zatresla mrežu, a mladostašima predstoji ozbiljno preispitivanje kako popraviti sve što ne funkcionira u igri.

Od ponora do bodova

IHL Zgb Mla 181024Igrala se 25. minuta utakmice Zagreba protiv Mladosti kad se činilo da "veprovi" neće imati svoju večer na Velesajmu. Mladost je upravo bila postigla svoj drugi pogodak, a zagrebaše je čekalo još četrdesetak sekundi s dvojicom igrača manje i potom još tri minute s igračem manje, neovisno o broju primljenih pogodaka. Po isteku kazni, Zagreb je imao igrati više od pola utakmice bez dvojice standardnih igrača. Međutim, "veprovi" su odbili sve dalje nalete mladostaša i, u skladu sa svojom poslovičnom borbenošću, pronašli put do pobjede. Mladost je u prvih dvadeset minuta zatvorenom igrom otupila oštricu protivničkog napada i pogotkom iz protunapada u završnici trećine došla u vodstvo. "Mamuti" su kraj burne druge trećine dočekali s dva gola prednosti no utakmica se igra šezdeset minuta. Zagreb je za šest minuta posljednje trećine dvaput zatresao protivničku mrežu i stigao zaostatak. Unatoč prigodama na obje strane, omjer se do kraja trećine nije mijenjao. "Veprovi" su u produžetku bili spretniji i trećim zgoditkom osvojili i drugi bod.