Pobjeda za utjehu

maribor mladost pobjedaUnatoč slabim izgledima za dohvat mjesta u doigravanju, mladostaši su odlučili sportski odigrati do kraja. Zagrepčani su u utakmici pretposljednjeg, 26. kola, gostovali u Mariboru kod domaćeg "fenjeraša". "Mamuti" su već u prvoj trećini derbija začelja preuzeli igru u svoje ruke no do vodećeg pogotka stigli su tek u završnici trećine. "Lisjaki" su izjednačili početkom druge trećine nakon čega su gosti ponovo preuzeli inicijativu. Sredinom druge trećine Mladost se vraća u vodstvo, ali Mariborčani su ubrzo uspjeli poravnati pa se na drugi odmor pošlo u rezultatskoj ravnoteži. Nakon ravnopravne borbe tijekom zadnje trećine, odluka je pala u završnici susreta. Mladostaši su pet minuta prije kraja opet došli u prednost. Domaći izvlače vratara pa primaju još jedan pogodak. Pred sam kraj, Maribor je postavio konačnih 4:3 u korist zagrebačkog sastava.

Opširnije...

Očekivani poraz

blagusHokejaši Zagreba su na gostovanju u Kranju kod vodeće momčadi prvenstva pretrpjeli poraz. Zagrepčani su bili u podređenom položaju od samog početka utakmice. Unatoč premoći "orlova", prvih dvadeset minuta završilo je bez pogodaka. Domaći su u nastavak susreta krenuli jednako energično kao i u prvoj trećini pa su već za pet minuta stekli dva pogotka prednosti. Triglav je poslije vodstva zaigrao još bolje pa je gostima bilo sve teže odupirati se protivničkim naletima. Otpor "veprova" slomljen je u drugom dijelu druge trećine kad su domaći za četiri minute triput zatresli mrežu. Zagrepčani su prije odmora postigli pogodak no ishod susreta više nije bio dvojben. "Orlovi" su u zadnjoj trećini potpuno zagospodarili ledenom plohom no samo su jednom svladali raspoloženog čuvara mreže gostiju za konačnih 6:1.

Mladostaši su još u igri

mladost slavija veljacaHokejaši Mladosti su pobjedom protiv Slavije zadržali izglede za ulazak u doigravanje. Zagrepčani su loše započeli susret u Domu sportova. Gosti su poveli sredinom prve trećine i nakon ravnopravne borbe zadržali minimalnu prednost sve do kraja trećine. Slavija je bila bolja momčad i u nastavku što je iskazala drugim zgoditkom na polovici utakmice. "Mamuti" su uhvatili priključak tek na početku posljednje trećine no Ljubljančani su već u idućem napadu vratili razliku na dva gola. Uporni mladostaši u drugom dijelu trećine dvaput pogađaju protivničku mrežu čime su izborili produžetak. Domaći su se bolje snašli u dodatnom vremenu te su s konačnih 4:3 osvojili vrijedne bodove pred odlučujući obračun u Novom Sadu.

Propustili priliku za bodove

U16 Sla TZG 180217Slavija je prekinula pobjednički niz Teama Zagreb u prvenstvu Slovenije za mlađe juniore. Isprva se činilo kako bi Zagrepčani mogli iznenaditi domaćina u Zalogu. Gosti su rano poveli i unatoč boljoj igri Slavije, zadržali minimalnu prednost do kraja trećine. Nastavak susreta donio je obostrano otvorenu igru koja je sredinom trećine donijela povećanje prednosti Teama Zagreb. Međutim, domaći su u pet minuta drugog dijela trećine triput zatresli protivničku mrežu i preokrenuli omjer. Zagrepčanima je ipak pošlo za rukom izjednačiti prije posljednje trećine. U ravnopravnoj borbi tijekom posljednje trećine, Slavija je bila učinkovitija u napadu. Ljubljančani su dvaput iskoristili igrača više, a u završnici susreta podigli prednost na tri pogotka. Team Zagreb je prije posljednjeg zvuka sirene ipak uspio smanjiti razliku na dva gola za konačnih 6:4 u korist momčadi iz Zaloga.

Krah u Novom Sadu

vojvodina igracHokejaši Mladosti su na gostovanju u Novom Sadu pretrpjeli težak poraz s nepopravljivim posljedicama. Vojvodina je u izravnom dvoboju za mjesto u doigravanju pregazila "mamute" s 9:0 i ostavila ih iza sebe na ljestvici. Domaći su tijekom ravnopravne borbe poveli sredinom prve trećine te zadržali minimalnu prednost do odlaska na odmor. Suparnici su u nastavku susreta obostrano otvorenom igrom tražili pobjedu no "lale" su bile učinkovitije te su s dva zgoditka postignuta sredinom druge trećine došli u nadmoćni položaj. Zagrepčanima nije uspjelo smanjiti zaostatak do kraja trećine pa su u treći dio susreta ušli s malodušnoću. Vojvodina je prepoznala slabost gostiju te je za sedam minuta zadnje trećine čak pet puta zatresla protivničku mrežu. Desetak minuta prije kraja domaći postavljaju konačni omjer koji ih vodi u doigravanje.

Kome treba Team Zagreb?

TZG dresovibijeliNatjecanje u Internacionalnoj hokejaškoj ligi nije još bilo ni završilo, a već su se u hrvatskim hokejaškim krugovima počele širiti priče kako bi u sezoni 2018/19 umjesto tri zagrebačka kluba trebala nastupiti selekcija pod nazivom Team Zagreb. Ova zamisao ne predstavlja ništa novo u hrvatskom hokeju. U sezoni 2010/11 zagrebački hokejaši zaigrali su u tadašnjoj Slohokej ligi te su u društvu devet momčadi iz Slovenije, Srbije i Austrije osvojili peto mjesto. Zagrepčani su u četvrtfinalu doigravanja svladali Triglav u dvije utakmice, ali su u polufinalu pregaženi od tadašnje HK Olimpije. Naslov pobjednika ponio je Partizan, a Team Zagreb je u dvoboju za treće mjesto nadjačan od Maribora. Godinu dana kasnije, u Slohokej ligi nastupila je samo Mladost, a nakon trogodišnje stanke, u zajedničko nadmetanje sa Slovencima i Srbima uključila su se sva tri zagrebačka kluba. Što se to dogodilo da ponovo možemo pronaći zagovornike povratka na 2010.?