Presušili strijelci

U16 TZG Oli 171028 2Mlađi juniori Teama Zagreb propustili su priliku uzvratiti "zmajčekima" za poraz iz drugog gola prvenstva. U dvoboju protiv dosad neporažene Olimpije, Zagrepčani su imali inicijativu, ali je nisu znali pretočiti u pogotke. Gosti su već u uvodnim minutama postigli pogodak koji je usmjerio utakmicu u njihovu korist. Team Zagreb je tražio način za izjednačenje, ali nije uspijevao nadigrati protivničku obranu ni vratara. Nastavak susreta donio je zatvorenu utakmicu s malo prilika za pogodak. "Zmajčeki" su na samom početku zadnje trećine iskoristili igrača više čime su stekli za Zagrepčane nedostižnu prednost. Domaći su do kraja utakmice napadali, ali je suparnička mreža ostala začarana.

Opširnije...

Rasprodaja ugleda

zvezda medvescakMedveščak je propustio priliku da se mogućom pobjedom u Beogradu odvoji od skupine koja se drži u sredini ljestvice i uhvati priključak s vodećim dvojcem. Nakon dvadeset minuta igre u Pioniru činilo se kako Zagrepčani drže konce u rukama jer su neposredno pred odlazak na prvi odmor postigli prvi pogodak na utakmici. Uvodne minute nastavka susreta nisu upućivale na potop koji je zadesio goste. Beograđani su za manje od pet minuta pet puta zatresli mrežu "medvjeda" pa su u drugi dio trećine ušli s praktički dobivenom utakmicom. Prije odlaska na odmor zvezdaši su postigli još jedan pogodak čime su otklonili svaku nadu Medveščaka u povratak. U posljednjoj trećini Crvena zvezda je u potpunosti slomila otpor Zagrepčana te je s još četiri zgoditka do nogu potukla hrvatskog prvaka.

"Lisjaki" platili ceh

med mar"Medvjedi" su nezadovoljstvo zbog poraza u Bledu iskalili na gostima iz Maribora. Isprva su se Mariborčani dobro branili no domaći su u drugom dijelu uvodne trećine triput zatresli protivničku mrežu. Početkom drugog dijela susreta Zagrepčani povisuju prednost, a do kraja trećine obje su momčadi postigle po jedan zgoditak. Premda je već osigurao pobjedu, Medveščak je u posljednjoj trećini pojačao pritisak na goste. Domaći su u prvim minutama otišli na četiri razlike, a u zadnjih deset minuta do kraja su slomili otpor nedoraslog protivnika. Konačnih 10:2 puno bolje odražava odnos snaga dviju momčadi nego tri boda razmaka na ljestvici prije ove utakmice.

Ublažen poraz

med celjeCelje je stiglo u “Brlog” kao izraziti favorit, a domaćini nisu mogli koristiti igrače koji igraju u EBEL-u jer je u isto vrijeme u Klagenfurtu “ebelovski” Medveščak igrao protiv KAC-a. Igrači Medveščaka su u utakmicu krenuli izrazito loše pa su gosti već u 12. minuti imali ogromno vodstvo od 0:4 i sve je mirisalo na katastrofu. No, “Medvjedi” su se trgnuli i krenuli su koncetriranije u nastavak utakmice i stigli su samo na gol razlike. Na žalost domaćih igrača, Celjani se nisu opuštali i utakmicu su priveli kraju bez opasnosti da izgube bodove.

Rapsodija u bijelom

S Zag Sla 171025Zagrebaši su poraz u Novom Sadu brzo ostavili iza sebe. Drugi dolazak Slavije na Velesajam u ovoj sezoni završio je slično kao i prvi, teškim porazom Ljubljančana. "Veprovi" su rano došli u vodstvo no gosti su već u idućem napadu poravnali. Privid ravnopravnosti potrajao je sve do završnice prve trećine kada domaći dvaput koriste igrača više i stvaraju pristojnu razliku za nastavak susreta. Zagreb je u drugoj trećini slomio otpor Slavije. Ljubljančani nisu imali nikakav odgovor na kombinatornu igru domaćih. Brza dodavanja neprekidno su stvarala višak igrača pa su "veprovi" nemilosrdno punili protivničku mrežu postigavši čak pet pogodaka u 20 minuta. U zadnjoj trećini obje su momčadi odigrale opušteno pa smo vidjeli obilje prilika pred oba gola. Učinkoviti su bili samo zagrebaši koji su s tri nova pogotka zaokružili jednu od najvećih pobjeda koju je Zagreb izborio protiv neke slovenske momčadi.

Prva pobjeda "lala"

vojvodina zagrebHokejaši Zagreba još uvijek čekaju na prve bodove s gostovanja. Premda su formalno već slavili na "gostovanju" protiv Mladosti, zagrebašima dosad nije pošlo za rukom pobijediti izvan Velesajma. "Veprovi" su dobru priliku imali u Novom Sadu u utakmici protiv Vojvodine koja dosad nije osvojila niti jedan bod. Zagreb je bio nešto aktivniji u prvih dvadeset minuta koje su protekle u tvrdoj igri bet previše prilika za pogodak. Mreže su ostale netaknute tijekom prve trećine, a u nastavku dvoboja Novosađani su preuzeli igru u svoje ruke. Pritisak Vojvodine bio je velik, ali su se Zagrepčani uspješno oduprli pa su mreže ostale mirovati sve do posljednje trećine. Domaći su poveli početkom trećeg dijela susreta pogotkom s igračem manje. Zagreb je ubrzo izjednačio, a rezultatska ravnoteža zadržala se do sredine trećine kad "lale" ponovo dolaze u vodstvo. Unatoč naporima gostiju, Vojvodina je sačuvala minimalnu prednost koja joj je donijela prve bodove u natjecanju.