Opasni poslije odmora

U16 Tri TZG 170923Mlađi juniori Teama Zagreb zabilježili su prvu pobjedu u gostima u novom prvenstvu. Protivnik Zagrepčana bila je momčad Triglava, osvajač predsezonskog turnira u Zagrebu. Budući da su mladostaši sami za nijansu bili slabiji od "orlova" na spomenutom turniru, gosti su očekivali da će zajednička momčad sva tri kluba biti daleko opasniji protivnik Kranjčanima. Međutim, iskusni trener domaćih dobro je proučio suparnički sastav pa smo šezdeset minuta gledali neizvjesnu borbu dvaju ravnopravnih suparnika. Gosti su u prvih dvadeset minuta imali više od igre, ali prednost na ledu nisu pretvorili u pogotke. Na samom početku druge trećine Zagrepčani dolaze u vodstvo čime su samo potaknuli Slovence da ubrzaju igru. Nastavak susreta protekao je u znaku domaće momčadi koja je imala izrazitu premoć. Pritisak Triglava doveo je i do izjednačenja sredinom drugog dijela susreta. Na drugi odmor također se pošlo u rezultatskoj ravnoteži. Odmah po početku trećine, gosti koriste igrača više te se vraćaju u vodstvo. Od tog trenutka pa sve do posljednjeg zvuka sirene gledali smo bespoštednu, ali fer borbu u kojoj su oba sastava imala svoje prigode no mreže se više nisu tresle.

Žestok otpor favoritima

S Tri Mla 170922Mladost je u drugom kolu IHL gostovala u Kranju. Izvorno je utakmica trebala biti odigrana u srijedu, ali je na molbu Zagrepčana odgođena za petak. Mladostaši su protiv Triglava predstavili nove dresove s bitno izmijenjenim dizajnom. Utakmica je počela odlično za malobrojne goste koji su poveli već u prvoj minuti. Domaći su se brzo pribrali pa su za nekoliko minuta izjednačili. "Orlovi" su potom preuzeli inicijativu no Mladost se disciplinirano branila te je na prvi odmor pošla u rezultatskoj ravnoteži. Triglav je nastavio s pritiskom i u drugoj trećini stvarajući niz prilika što je dovelo i do prelaska u vodstvo sredinom utakmice. Gosti su u preostalom dijelu trećine sačuvali svoju mrežu. Do raspleta je došlo polovicom posljednje trećine kad su suparnici za četiri minute postigli isto toliko pogodaka nakon čega su domaći stekli prednost od tri razlike. Mladost je do kraja ublažila poraz za konačnih 5:3.

Team Zagreb bolji od Jesenica

TZG dresovibijeliNajmlađa selekcija Teama Zagreb, ekipa kadeta, u Domu sportova je u drugom kolu prvenstva Slovenije ugostila Jesenice. U izjednačenoj utakmici presudila je prva trećina u kojoj je Team Zagreb golovima Marinkovića i Kumanovića stekao prednost od dva gola. Golovima Kumanovića i Polonija zagrebački hokejaši su u srednjoj dionici dva puta dolazili do prednosti od tri gola, ali uporni Jeseničani nisu se predavali. Deset minuta pred kraj utakmice gosti dolaze do izjednačenja. U preostalom vremenu bolji je ipak bio Team Zagreb. Prvo Završki vraća prednost na stranu domaćih, a za kraj Lovro Kumanović svojim trećim pogotkom stavlja točku na i za konačnih 7:5.

"Veprovi" i "medvjedi" stigli do prvih bodova

U12zag marNakon kola bez bodova, uslijedilo je kolo s pregršt bodova. U trećem kolu IHL-a za igrače do dvanaest godina. Mladost je nastavila s dobrim igrama i kod kuće pobjedila A ekipu HKMK Bleda. Zagreb je protiv Maribora došao do prve pobjede, a Medveščak je na gostovanju protiv HDD Bleda došao do prvog boda.

Sigurna pobjeda Zagrepčana

U16 TZG CZ 170919Početkom rujna mlađi juniori Crvene zvezde gostovali su u Zagrebu na turniru koji je uz tri zagrebačka kluba okupio i kranjski Triglav. Beograđani su osvojili treće mjesto zahvaljujući pobjedama nad Medveščakom i Zagrebom. Nakon malo više od dva tjedna "crveno-beli" su se vratili na Velesajam, ovog puta na utakmicu prvenstva Slovenije protiv Teama Zagreb. Selekcija ponajboljih zagrebačkih mlađih juniora dobro je otvorila utakmicu i do sredine prve trećine imala dva gola prednosti. Domaći su u nastavku susreta i treći put zatresli mrežu no zvezdaši se nisu predavali. Gosti su polovicom druge trećine smanjili zaostatak no na mali odmor se ipak pošlo s tri gola razlike za Zagrepčane. Crvena zvezda je pogotkom na početku treće dionice dvoboja vratila nadu u povratak no domaći su ostali pribrani i poslije nekoliko minuta uzvratili. U samoj završnici utakmice vidjeli smo još tri zgoditka. Prvo je Team Zagreb povećao prednost, a potom su Beograđani u zadnjoj minuti s dva zgoditka ublažili poraz.

Gubi se i od mlađih juniora

U18 TZG Ble 170917Juniori Teama Zagreb pretrpjeli su i drugi poraz u slovenskom prvenstvu. Od Zagrepčana je uspješnija bila momčad Bleda koja ih je na Velesajmu svladala s 5:1. Pomlađena momčad "labudova" u čijim su redovima samo četvorica igrača bili juniori bez straha se suprostavila dvostruko brojnijim i fizički jačim hokejašima domaćih. Prvih dvadeset minuta proteklo je u ravnopravnoj igri u kojoj su gosti bili učinkovitiji u pretvaranja protivničkih pogrešaka u pogotke. Bled je poveo sredinom prve trećine s igračem više, a u zadnjim sekundama pred odmor "bijeli" su po drugi put zatresli mrežu. Na samom početku nastavka gosti povisuju prednost što im je dalo dodatni poticaj. Zagrepčani su se sve teže nosili s razigranim suparnikom koji im je sredinom trećine postigao i četvrti zgoditak. Početkom zadnje trećine Bled je petim pogotkom ugasio svaku nadu domaćih koji su tek u završnici susreta došli do počasnog pogotka.