Ponovili gađanje

zvezda zagreb2Hokejaši Zagreba su na vikendu u Beogradu uz utakmicu 15. kola, odigrali i zaostali dvoboj 1. kola koji nije mogao biti odigran po rasporedu zbog nedostatka leda u Pioniru. Premda su "veprovi" htjeli popraviti dojam iz prve utakmice koju su izgubili s 8:2, to im nije pošlo za rukom. Domaći su rano došli u vodstvo, nakon čega su u potpunosti zagospodarili ledenom plohom. Svoju premoć, "crveno-beli" su iskazali s još tri zgoditka tijekom prve trećine. Zagrepčani su u nastavku susreta zaigrali puno bolje. U obostrano otvorenoj igri, jedini pogodak u drugih dvadeset minuta postigli su Beograđani. U zadnjoj trećini nije bilo previše prigoda, ali su obje momčadi bile izrazito učinkovite. Početkom trećine domaći povećavaju prednost, ali potom Zagreb postiže prvi zgoditak. Crvena zvezda je u drugom dijelu trećine još dvaput zatresla mrežu, a gosti postavljaju konačnih 8:2 u posljednjim trenucima dvoboja.

Opširnije...

Teško protiv vodećeg

zvezda zagrebU nekom drugom trenutku i na nakom drugom mjestu, Zagreb bi možda i imao priliku ravnopravno se sučeliti Crvenoj zvezdi. Međutim, sa samo 14 igrača, u Beogradu, samo dan poslije utakmice EBEL-a u kojoj su petorica "veprova" pomogla spasiti Medveščak od odustajanja od lige, zagrebaši nisu imali nikakvih izgleda protiv moćnog "crveno-belog" sastava. Gosti su se držali desetak minuta do prvog pogotka, a onda su do kraja trećine primili još tri, postigavši samo jedan. Beograđani su u drugom dijelu susreta još tri puta zatresli mrežu. U posljednjoj trećini i jedni i drugi su štedjeli energiju pa su se ograničili na po jedan pogodak svaki, za konačnih 8:2 u korist Crvene zvezde.

Moglo se vidjeti svega

medvescak zagreb 6 5Medveščak i Zagreb su iskoristili stanku za odigravanja svjetskih prvenstava mladih reprezentacija divizije I za zaostalu utakmicu 10. kola. Obje su momčadi bile raspoložene za igru pa je prvih dvadeset minuta donijelo brzo i otvoreno nadmetanje u kojem su "veprovi" jedini postigli pogodak. Zagrebaši su u nastavku susreta preuzeli inicijativu pa su u prvom dijelu druge trećine dvaput zatresli protivničku mrežu. Unatoč zaostatku, "medvjedi" nisu odustali od borbe u posljednjoj trećini. Medveščak je podigao razinu svoje igre te je za deset minuta stigao protivničku prednost. Zagreb se ubrzo vratio u vodstvo no prvaci su jednako hitro preokrenuli omjer s dva pogotka u minuti. U završnici koja je obilovala uzbuđenjima raznih uzroka, "veprovi" su spasili bod samo šest sekundi prije kraja trećine. Medveščak je u produžetku bio bolja momčad što je okrunio pobjedonosnim zgoditkom minutu i pol prije kraja.

"Medvjedi" oštrih pandži

IHL Med Mla 181222Medveščak je nakon Zagreba, svladao i drugog gradskog suparnika, Mladost i pokazao da "medvjedi" ne spavaju zimski san. Hrvatski prvaci su krenuli odlučno u ovu utakmicu i već poslije deset minuta imali dva pogotka prednosti. Mladost je unatoč ravnopravnoj igri, imala velikih poteškoća u pronalaženju puta do protivničke mreže. Nastavak susreta donio je sličnu igru kao i u prvoj trećini. "Mamuti" su početkom trećine smanjili zaostatak no Medveščak je u drugom dijelu trećine dvaput zaredom zatresao mrežu Mladost i stekao značajnu prednost pred posljednju trećinu. Mladostaši su uložili veliki napor ne bi li se vratili u utakmicu, ali im je malo toga polazilo za rukom. Uspjeli su se približiti na dva gola manjka tek u završnici trećine no Medveščak je ubrzo postavio konačnih 5:2 u svoju korist.

"Veprovi" haraju Slovenijom

zagreb celje pocetakHokejaši Zagreba zabilježili su još jednu veliku pobjedu na gostovanju u Sloveniji. Goropadni "veprovi" su iz Kranja donijeli sva tri boda s kojima su se probili do trećeg mjesta. Zagrepčani su poveli na samom početku susreta čime su potaknuli domaće na opću ofanzivu. Gosti su izdržali sve nalete Triglava da bi pred kraj trećine još jednom zatresli protivničku mrežu. Gorenjci su nastavili s napadima i u nastavku utakmice pa su u prve tri minute postigli isto toliko zgoditaka čime su preokrenuli omjer. Zagreb se nije dao zastrašiti nego je smjesta odgovorio s dva pogotka i vratio u vodstvo. Nakon raspucanog uvoda u trećinu suparnici su nastavili s obostrano otvorenom igrom, ali mreže se do kraja trećine više nisu tresle. Domaći su imali više od igre u zadnjoj trećini no "veprovi" su sredinom trećine s još dva pogotka stekli veliku prednost. Triglav je u završnom jurišu prišao na samo gol manjka no kad su domaći zaigrali bez vratara, zagrebaši su zgoditkom u praznu mrežu postavili konačnih 7:5 u svoju korist.

Držali se do pola

IHL CZ Mla 181209Mladost je pretrpjela uvjerljiv poraz i u drugoj utakmici u Beogradu. Vodeća momčad prvenstva slavila je u Pioniru sa 7:2 i ispratila Zagrepčane praznih džepova put Velesajma. Međutim, mladostaši su ovog puta ostavili daleko bolji dojam, održavajući rezultatsku ravnotežu tijekom polovice susreta. Domaći su svoju nadmoć u kvaliteti, izdržljivosti i brojnosti naplatili tek u posljednjih dvadeset minuta. "Mamuti" su poveli sredinom prve trećine, a Crvena zvezda je do odmora stigla samo izjednačiti. Sredinom druge trećine Beograđani prelaze u vodstvo no gosti su ubrzo poravnali. "Crveno-beli" su se uskoro vratili u vodstvo kojeg više nisu ispuštali. Neizvjesnost je potrajala samo do uvodnih minuta zadnje trećine kad su domaći s dva zgoditka otklonili svaku dvojbu oko ishoda. Sredinom trećine, Crvena zvezda u kratkom razmaku postiže dva pogotka čime postavlja konačni rezultat.