Proigrali u završnici

zagreb 16 17 celjeHokejaši Zagreba vratili su se u normalni ritam utakmica i odmah su došli nadomak osvajanja prvog boda u prvenstvu. Isprva se gostovanje na Bledu činilo kao samo još jedno u nizu. "Labudovi" su poveli na samom početku susreta te su zahvaljujući velikom broju isključenja Zagrepčana održali inicijativu i minimalno vodstvo sve do kraja trećine. Domaći su u nastavku susreta pojačali tempo no nisu uspjeli slomiti otpor "veprova". Bled je tek sredinom trećine povećao razliku, ali utakmica je bila daleko od odluke. Tek kad su u zadnjoj trećini po treći put zatresli mrežu Bleđani su pomislili da su dobili utakmicu. Međutim, zagrebaši su u završnici susreta s dva uzastopna zgoditka vratili neizvjesnost u utakmicu. Domaći su ubrzo vratili razliku na dva gola, ali "veprovi" su odmah odgovorili vlastitim zgoditkom. "Plavi" su tek u zadnjoj minuti osigurali pobjedu od 5:3.

Potop već u prvoj

triglav slaviPredah od šest dana nije pomogao hokejašima Zagreba u dvoboju s vodećom momčadi u poretku, Triglavom. Gosti iz Kranja ponovo su bili učinkoviti u napadu te su nadmašili razliku ostvarenu u utakmici odigranoj desetak dana ranije u Kranju. Sve je bilo riješeno već u prvoj trećini. "Orlovi" su već za deset minuta imali dva pogotka prednosti, a do odlaska na odmor zatresli su mrežu domaćih ukupno šest puta. "Veprovi" su i u drugoj trećini bili u potpuno podređenom položaju, ali su barem koliko-toliko zatvorili prolaze do svojih vrata. Gosti su svejedno postigli još dva pogotka. U zadnjoj trećini Zagreb je naposljetku došao do počasnog zgoditka na što su hokejaši Triglava još tri puta pogodili mrežu za konačnih 11:1 u svoju korist.

Zvezda na (bjelo)ruski pogon

zagreb czNeumorni zagrebaši odigrali su i četvrtu utakmicu u šest dana. Nakon gostovanja kod tri vodeće momčadi prvenstva, Zagreb je u Domu sportova dočekao Crvenu zvezdu koja je dan ranije odigrala utakmicu u Bledu. "Veprovi" su odlično započeli dvoboj, vodećim pogotkom u prvoj minuti. Nakon dvadeset minuta ravnopravne igre na odmor se pošlo s vodstvom gostiju koji su u završnici trećine preokrenuli omjer. Izjednačena borba nastavila se i u drugoj trećini no Beograđani su se pokazali učinkovitijima u napadu. Zagreb je držao priključak do polovice trećine, a onda su "crveno-beli" s dva zgoditka u završnici pobjegli na nedostižna tri gola razlike. "Veprovi" su u zadnjih dvadeset minuta imali više od igre no pogotke su uglavnom postizali gosti. Konačnih 9:3 za Crvenu zvezdu ne pokazuju pravu sliku o odnosu snaga dvije momčadi.

Bakljada u Celju

bakljada celjeHokejaši Medveščaka su u 21. kolu slovenskog prvenstva gostovali u Celju. Otužno ozračje koje se stvorilo oko profesionalne momčadi u KHL-u ponukalo je neke od najvjernijih navijača da pođu na gostovanje u Štajersku. Domaći su zasigurno bili zbunjeni kad im se u dvorani pojavilo tridesetak gostiju pod punom navijačkom spremom. "Medvjedi" su dali sve od sebe ne bi li odigrali u skladu s podrškom s tribina. Međutim, snažna momčad Celja imala je dva gola prednosti već nakon desetak minuta. Zagrepčani su u završnici trećine uspjeli smanjiti zaostatak, ali ih je u nastavku susreta očekivala potjera za rezultatom. Celjani su u drugoj trećini imali više od igre no jedini su pogodak neposredno pred odlazak na odmor, postigli gosti. Domaći se po ulasku u zadnju trećinu vraćaju u vodstvo, a u završnici dvoboja slamaju otpor protivnika i privode utakmicu pobjedonosnom kraju s rezultatom 6:3.

Obavili posao za 15 minuta

tzg celje U12U zaostaloj utakmici 16. kola prvenstva Slovenije mlađi kadeti Teama Zagreb svladali su vršnjake iz Celja. Uzevši u obzir da se radilo o dvoboju između druge i desete momčadi u poretku te da su Zagrepčani utakmicu u Celju dobili s čak 14:1, moglo bi se reći da su zagrebački mladi hokejaši podbacili. Susret je krenuo odlično za domaće koji su za osam minuta postigli čak četiri pogotka. Do kraja trećine Zagrepčani su podigli razliku na pet golova. Krenuli su domaći žustro i u nastavak susreta zatresavši mrežu na samom početku trećine no onda su "podigli ručnu". Naleti "plavih" su stali pa su gosti u završnici trećine s dva zgoditka popravili omjer. Team Zagreb je ipak stigao postići pogodak prije zadnjeg predaha. U posljednjih 15 minuta obje su momčadi postigle po jedan pogodak za "mršavih" 8:3 za zagrebački sastav.

Nemoć koja boli

U16 Bled TZG 170121Zagrebački mlađi juniori zabilježili su još jedan poraz u slovenskom prvenstvu. Na svom drugom ovosezonskom gostovanju na Bledu, Team Zagreb pretrpio je težak poraz od domaćih "labudova". Otpor gostiju bio je slomljen za samo deset minuta igre. Na polovici prve trećine Bled je imao tri pogotka razlike i bilo je jasno kako se Zagrepčanima ne piše dobro. Nastavak susreta donio je još četiri paka u mreži gostiju pa se činilo da će Bleđani svojim protivnicima nanijeti pravu katastrofu. U posljednjih dvadeset minuta obje momčadi postigle su po tri pogotka no domaći su i u tom razdoblju imali potpunu nadmoć na ledu. Konačnih 10:3 za Bled, tužno je svjedočanstvo o načinu na koji se posljednjih godina u sva tri zagrebačka kluba radilo s mlađim igračima.