Tako je trebalo od početka

U16 TZG Oli 170216U zaostaloj utakmici 18. kola prvenstva Slovenije za mlađe juniore, Team Zagreb je na Velesajmu u dramatičnoj završnici svladao Olimpiju. Bilo je to uzbudljiva utakmica puna preokreta. Ljubljančani su u Zagreb doputovali po sigurne bodove koji bi im pomogli u pohodu na vrh ljestvice. Međutim, domaća momčad je rano došla u vodstvo, a na polovici prve trećine imala je već dva gola prednosti. "Zmajčekima" je dugo trebalo da dođu do izražaja u susretu u kojem im je malo toga polazilo rukom. Prvi pogodak su postigli tek u drugom dijelu druge trećine, a prije odlaska na mali odmor gosti su uspjeli i izjednačiti. Početkom posljednje trećine Olimpija u kratkom razmaku dvaput pogađa mrežu i dolazi u dobitni položaj. Zagrepčani su praktički nestali s leda i gosti imaju punu kontrolu utakmice. Nada u povratak javila se pogotkom na sredini trećine, a podvig je postao stvarnost kad su "plavi" izjednačili u zadnjim sekundama pred kraj trećine. Odluka je pala u produžetku u kojem su domaći nadjačali "zmajčeke" i zabilježili konačnu pobjedu od 5:4.

Pobjedom zaključili nastup

maribor tzg U12Mlađi kadeti Teama Zagreb završili su natjecanje u prvenstvu Slovenije. Pobjedom u Mariboru Zagrepčani su ostali bodovno izjednačeni s MK Bledom na podjeli drugog mjesta. "Lisjaki" su tijekom prvih 15 minuta pružali odličan otpor gostima. Zatvorenom igrom umrtvili su protivnika pa se na veliki odmor pošlo bez pogodaka. U nastavku susreta Team Zagreb je ubrzao igru i žešće pritisnuo domaće. Ofanziva je urodila plodom pa su Zagrepčani u idućih 15 minuta čak pet puta zatresli protivničku mrežu. Međutim, pritom su zanemarili obrambene zadaće što je Maribor iskoristio da iz sedam udaraca postigne čak tri pogotka. U zadnjoj trećini gosti su u potpunosti zagospodarili ledenom plohom no nisu uspjeli postići više od dva pogotka za konačnih 7:3 u svoju korist.

Pobjeda u Koruškoj

tzgU12 koruskaSamo dan nakon teškog poraza od Olimpije, mlađi kadeti Teama Zagreb uputili su se u Austriju, na dvoboj protiv Villacha. Momčad iz Koruške jedan je od najtežih protivnika u ligi i nije mogla doći u gori trenutak. Mladi Zagrepčani pokazali su se na visini zadatka i dobili su utakmicu. Gosti su na samom početku susreta dvaput zatresli protivničku mrežu. Stečenu prednost zadržali su do kraja trećine u kojoj su držali inicijativu. Villach je u nastavku susreta uspostavio ravnotežu i polovicom druge trećine prepolovio zaostatak. Team Zagreb se odupro pokušajima "orlića" da izjednače te u posljednjim sekundama trećine vratio razliku na dva gola. Domaći su u trećoj dionici dvoboja krenuli po izjednačenje. Gosti su prepustili inicijativu protivniku, ali su održavali razliku sve do pet minuta prije kraja kad je Villach ponovo došao na gol manjka. Usprkos uloženom naporu, Austrijanci nisu izjednačili pa su se naši dečki u Zagreb vratili sa sva tri boda.

Neprolazna barijera

tzgU14 KACPorazom u zaostaloj utakmici protiv KAC-a kadeti Teama Zagreb zaključili su nastup u slovenskom prvenstvu. Bez obzira na ovaj neuspjeh, Zagrepčani su prvenstvo završili s bodom više od Celovčana na ukupno četvrtom mjestu u poretku. Usprkos obostrano otvorenoj igri prva je trećina završila bez pogodaka. Gosti su u nastavku susreta došli do vodstva koje su zadržali unatoč inicijativi Teama Zagreb. U završnici druge trećine KAC je podigao razliku na dva gola. Posljednja trećine protekla je u znaku premoći domaćih. Pritisnuli su Zagrepčani protivnika iz Koruške no gostujuća mreža je mirovala sve do sredine zadnje trećine. Tada je Team Zagreb u kratkom razmaku dvaput zatresao gostujuću mrežu čime je poravnao omjer. Do kraja trećine više nije bilo promjene omjera pa se igrao produžetak. Dodatno vrijeme nije donijelo odluku iako su domaći imali puno više od igre. Pobjednika je odlučilo raspucavanje u kojem su Celovčani bili uspješniji.

Razlika između rada i nerada

U16 TZG CZ 170208Četiri dana poslije uvjerljivog poraza u Beogradu, mlađi juniori Teama Zagreb još jednom su izgubili od Crvene zvezde. Na klizalištu na Velesajmu "crveno-beli" ništa nisu prepustili slučaju. Premoćnom su igrom već u prvih dvadeset minuta razbili Zagrepčane i na veliki odmor otišli s tri pogotka prednosti. Na samom početku drugog dijela susreta, gosti su povećali razliku no zagrebački sastav je uspio smanjiti zaostatak. Zvezdaši su zadržali potpunu premoć na ledu te su do kraja trećine još jednom zatresli mrežu Teama Zagreb. U posljednjoj trećini Crvena zvezda je usporila tempo i ograničila se na čuvanje prednosti. Domaćima je pošlo za rukom postići još jedan pogodak, ali dalje od toga nisu mogli. Beograđani su tako pobjedom od 5:2 sa sobom odnijeli ne samo pobjedu nego i spoznaju da Hrvatima na svjetskim juniorskim prvenstvima više neće gledati u leđa.

Igrači ne mogu sami

U16 MAR TZG 170131Mlađi juniori Teama Zagreb propustili su posljednju priliku da se maknu sa začelja. Na gostovanju kod najslabije slovenske momčadi, Maribora, zagrebački sastav potpuno je podbacio pretrpjevši uvjerljiv poraz. Ispočetka se činilo da će gosti samljeti protivnika. Do desete minute Team Zagreb je imao tri gola prednosti. Međutim, umjesto da dovrše posao u prvoj trećini ili barem zadrže utakmicu pod kontrolom, Zagrepčani su do velikog odmora primili dva zgoditka. Mariborčani su u nastavak ušli kao da se radi o novoj utakmici i do polovice trećine su preokrenuli omjer. Team Zagreb je uspio izjednačiti prije završetka druge trećine no utakmica je ostala potpuno otvorena. Domaći su u zadnjoj trećini s tri uzastopna zgoditka slomili otpor Zagrepčana. U završnici susreta obje su momčadi po jednom zatresle mrežu za konačnih 8:5 u korist "lisjaka".