Nastavio se pobjednički niz

TZG U14 DSZagrebački kadeti upisali su i petu uzastopnu pobjedu. Na gostovanju preko tjedna Team Zagreb svladao je u gostima drugu momčad Bleda sa 6:3. Gosti su rano došli u vodstvo no "labudovi" su uspjeli izjednačiti i s tim se omjerom pošlo i na veliki odmor. U prvih deset minuta nastavka Zagrepčani su dvaput zatresli protivničku mrežu čime su stvorili pristojnu razliku za drugu polovicu dvoboja. Bleđanima je pošlo za rukom približiti se na gol manjka, ali Team Zagreb je prije završetka druge trećine uspio vratiti razliku na dva gola. Na samom početku zadnje trećine obje momčadi postižu po pogodak no kad su gosti zatresli mrežu Bleda i po šesti put, pobjedu Zagrepčana više ništa nije moglo ugroziti.

MK Bled B U14 - Team Zagreb U14 3:6 (1:1, 1:3, 1:2)

Team Zagreb 8 min

Bled: Tomažin, Justin - Bohinc, Vilman B., Pazlar, Lesničar, Vilman J. - Oblak, Goličič, Smolej, Golja, Borse - Titov, Sitar, Križnar. Trener: Novak

Team Zagreb: Debeljak - Čeak, Čavlović, Dimitrijević, Bebek, Polonijo - Pejić, Mandić, Šimunković, Pavetić, Idžan - Digula, Bezuk, Pejaković, Marinković, Ljubičić. Trener: Žibret

Pobjeda protiv Crvene zvezde zadržala je Team Zagreb pri vrhu ljestvice. Zagrepčani su u dvoboju s drugom momčadi Bleda računali na sva tri boda s kojima bi, u najmanju ruku, zadržali treće mjesto, a u slučaju pobjede Olimpije u Jesenicama, preskočili "železare" i zasjeli na drugo mjesto u poretku. Gostujući sastav u odsustvu prvog trenera Janjatovića, vodio je njegov pomoćnik, Žibret. Za dvoboj s Bleđanima nije mogao računati na prvog vratara Janjatovića-Lončara, braniče Čavića i Loosera te napadače Kumanovića i Grgurića. Žibret se nije odlučio popuniti nastale praznine igračima iz drugog plana tako da su put Bleda krenula petnaestorica igrača i jedan vratar. Vodeći napadači momčadi bili su Idžan s 38 bodova i Dimitrijević s 31 te Bebek s 24. Mandić je s 10 bodova predvodio braniče, a na Debeljaka se moglo računati da će obaviti svoju zadaću ako se uzme u obzir ostvarenih 90,5% u utakmicama na kojima je dobio priliku.

Za razliku od prošle sezone kad je Bled u prvenstvu mlađih kadeta nastupio s dvije podjednake momčadi, ove sezone se točno zna koja je prva, a koja druga momčad Bleda u prvenstvu kadeta. Bled B u svom sastavu ima isključivo kadete ulaznog godišta te trojicu ponajboljih mlađih kadeta. Nakon 15 odigranih utakmica sastav Bleda B nalazio se na osmom mjestu s 14 bodova odnosno bodom manje od Triglava, a dva više od Villacha. "Labudovi" su utakmicu u Zagrebu izgubili s 11:5. Nakon pobjede u Villachu krajem listopada, Bleđani su pretrpjeli šest uzastopnih poraza, a neposredno pred susret s Teamom Zagreb svladali su Celje s visokih 9:0.

Prekršaj Bohinca u trećoj minuti dao je priliku Zagrepčanima da prijeđu u vodstvo već u uvodnim minutama susreta. Gostima je četrdesetak sekundi bilo dovoljno da brojčanu prednost pretvore u rezultatsku. Kombinaciju Mandića i Dimitrijevića pogotkom je završio Bebek. Domaći sastav nije ustuknuo pred ovim izazovom nego je nastavio s ravnopravnim nadmetanjem s ponajboljim zagrebačkim kadetima. U 13. minuti Smolej je asistirao Sitaru za izjednačenje.

Potaknut pogotkom, Bled je ubrzao igru što je počelo zadavati poteškoće gostima. U 17. minuti prekršaj pravi Ljubičić. "Bijeli" su se uspješno oduprili pritisku domaćih no čim se napadač Teama Zagreb vratio u igru, njegovo mjesto na klupi za kažnjene zauzeo je Polonijo. "Labudovi" su dobili novu priliku za preokret no gostujuća obrana je i ovog puta bila na visini zadatka pa se na veliki odmor pošlo u rezultatskoj ravnoteži.

Otprilike u isto vrijeme kad su postigli vodeći pogodak, Zagrepčani su zatresli mrežu i u drugoj trećini. Nakon kombinacije Bebeka i Idžana vratara "plavih" preciznim je udarcem svladao Dimitrijević. Team Zagreb je zadržao inicijativu premda su i Bleđani s vremena na vrijeme prijetili vratima gostiju. Polovicom susreta Bebek i Čavlović asistiraju Idžanu za povećanje razlike na dva gola u korist "bijelih". Bled nije bio u stanju odgovoriti na nepovoljan razvoj događaja no u završnici trećine dobili su priliku koju nisu propustili.

Prvo je prekršaj dosuđen Mandiću u 36. minuti. Zagrebačka obrana nije dopuštala nijednom paku ulazak u mrežu no nakon minute s igračem manje, na klupu za kažnjene morao je poći i Polonijo. Dvadesetak sekundi kasnije Sitar asistira Smoleju za smanjenje zaostatka domaćih. Team Zagreb je izdržao više od minute i pol s igračem manje, a čim se vratio na led, Polonijo je na asistenciju Idžana vratio prednost na dva pogotka.

Zagrepčani su u zadnju trećinu ušli s pristojnom prednosti koju su ipak željeli povećati kako bi si osigurali mirnu završnicu dvoboja. Želju su si ispunili već u 42. minuti kad je na asistenciju Čavlovića mrežu Bleda zatresao Idžan. Gosti nisu dugo uživali u novostečenoj prednosti budući da je minutu kasnije Sitar uposlio Golju koji preciznim udarcem postiže treći pogodak za "labudove". Team Zagreb nikako nije htio ugroziti planiranu pobjedu pa je nakon primljenog pogotka pojačao pritisak.

Trud "bijelih" isplatio se u 48. minuti u kojoj je Pejaković na asistencije Mandića i Pavetića vratio razliku na sigurna tri gola u korist Teama Zagreb. Premda je do kraja trećine ostalo dosta vremena, Zagrepčani su držali igru pod kontrolom ne dopuštajući "labudovima" bilo kakav pokušaj za hvatanjem priključka. Konačnih 6:3 donijeli su gostima planirane bodove no da je razlika bila i veća ne bi bilo nezasluženo.

Pobjedom u Bledu Team Zagreb je zadržao treće mjesto s bodom manjka u odnosu na vodeći dvojac, Jesenice i Olimpiju. KAC zaostaje bod, a Bled tri boda. Između ovih pet momčadi vodit će se u preostalih šest kola žestoka borba za prvo mjesto. Novi protivnik Zagrepčana bit će momčad Villacha pa se očekuje da će naši kadeti 2016. završiti novom pobjedom.