Golijada na Bledu

bled tzgU12Mlađi kadeti Teama Zagreb završili su natjecateljsku 2016. visokom pobjedom protiv HDD Bleda. Činjenica da u gradiću od pet, šest tisuća stanovnika i jednim klizalištem djeluju dva (na papiru čak i tri) kluba nije jedini apsurd koji se veže uz hokej na prostorima nekadašnjih jugoslavenskih republika. Bledske "patke" ove sezone nastupaju samo u uzrastu mlađih kadeta no bez igrača iz škole hokeja i mlađih kadeta Olimpije, HDD Bleda ne bi ni bilo. Zagrepčani su stoga na Bledu imali klizački i pucački trening kojeg su završili pobjedom nad nedoraslim protivnikom. Konačnih 23:2 u dovoljnoj mjeri opisuje odnos snaga među suparnicima.

HDD Bled U12 - Team Zagreb U12 (0:5, 2:4, 0:14)

HDD Bled: Ulčar, Gjerkeš -
Rogač F., Jenko, Rogač S., Plemelj Hrobat, Šorn Jovanovič - Golub M., Golub A., Modic Ščavničar, Leusenko, Masle - Kukovič, Resnik, Špec, Hartman. Trener: Hiti

Team Zagreb: Čavić, Penzer - Valečić, Vukadin, Goršić, Idžan, Bodiroga - Bestić, Filipović, Završki, Kašparek, Mandušić - Dragojević, Borošak, Kuljak, Soldić, Šmejkal. Trener: Jurkovi

Nešto manje od dva tjedna nakon poraza od bledskih "labudova", zagrebački mlađi kadeti ponovo su isklizali na led gradskog klizališta u Bledu. Praznični dan i činjenica da bi protivnik bio svladan od bilo kojeg zagrebačkog kluba utjecali su na sastav koji se sučelio bledskim "patkama". Od standardnijih igrača izostali su vratar Ždralović, braniči Slovinac, Pažin, Savić, Kireta i Žigolić te napadači Zovko i Stipković. Trener Jurković ipak nije imao razloga za brigu budući da je na raspolaganju imao najučinkovitije napadače u momčadi, Završkog s 50, Idžana s 31, Goršića s 27 i Kašpareka s 23 boda. U obrani su mu bili Filipović s 15 i Vukadin s 13 bodova, a između vratnica Čavić s 87,85 obrana. Team Zagreb je dijelio drugo mjesto s HK MK Bledom od kojeg je imao utakmicu više, a na čelu je bila već nedostižna Olimpija sa samo dva izgubljena boda. Hokejaši HDD Bleda bili su zacementirani na začelju bez ijednog boda sa samo osam postignutih pogodaka i čak 171 primljenih pogotkom u 12 utakmica. Najmanji poraz Bleđani su pretrpjeli od pretposljednjeg Maribora koji ih je svladao sa "samo" 9:2.

Zagrepčani su prvi pogodak postigli već početkom druge minute. Nedugo zatim, izdržali su dvije minute s igračem manje. Domaći su odigrali još nekoliko minuta s minimalnim zaostatkom no Team Zagreb je do polovice prve trećine povećao prednost. Gosti su u završnicu trećine ušli s igračem manje no do tog trenutka su već osjetili koliko je bezopasan protivnik pa su treći zgoditak postigli prije nego što se vratio isključeni igrač. Zagrepčani su do odlaska na veliki odmor još dvaput zatresli protivničku mrežu tako da su u svlačionicu otklizali sa sigurnih pet pogodaka prednosti.

Gostujući sastav je u nastavku isklizao s pričuvnim vratarom. Team Zagreb je zadržao inicijativu te je s dva zgoditka u prvih pet minuta podigao ionako visoku razliku. Međutim, Bleđani su sredinom druge trećine po prvi put zatresli protivničku mrežu. Suparnici su u istom ritmu odigrali i drugu polovicu trećine postižući pogotke naizmjence. "Patkovi" su u drugih 15 minuta izvukli, za njih, sasvim prihvatljivih 2:4. Na drugoj strani, Zagrepčanima vodstvo od 9:2 protiv očigledno nedoraslog protivnika nije bilo dovoljno pa su u posljednju trećinu ušli motiviraniji nego što je to bio slučaj prije druge trećine.

Team Zagreb je u prvih pet minuta treće dionice dvoboja tri puta pogodio mrežu. Bleđani su se trudili koliko god s mogli no gosti su bili prebrzi i prejaki pa "patkovima" nije polazilo za rukom ni napraviti prekršaj. U drugih pet minuta zadnje trećine mreža HDD Bleda zatresla se još pet puta pri čemu su Zagrepčani jednom bili precizni i s igračem manje. Gostujući sastav je sam sebe nadmašio u završnici dvoboja kad su nezadrživo u mrežu protivnika nagurali još šest pakova za konačnih 23:2 u ovoj potpuno neravnopravnoj utakmici. U popis strijelaca upisalo se deset od ukupno 15 igrača gostiju.

Zagrepčani su se s očekivana tri boda učvrstili na drugom mjestu s četiri boda manje od Olimpije i bodom prednosti u odnosu na HK MK Bled. Prvi protivnik Teama Zagreb u 2017. bit će sastav Crvene zvezde koja se trenutno nalazi na petom mjestu. Uspiju li naši dečki svladati Beograđane zadržat će se prvi vrhu ljestvice s dobrim izgledima da to mjesto i sačuvaju u završnici prvenstva.