Spremni za završnicu

U14 1Najbolji zagrebački kadeti odigrali su zadnju utakmicu pred ulazak u "ciljnu ravninu" u kojoj će se odlučiti pobjednik redovnog dijela prvenstva Slovenije. Team Zagreb je ugostio posljednjeg od uvjetno rečeno "lakših" protivnika prije nego što započne niz dvoboja s izravnim suparnicima za vrh. Protivnik Zagrepčana bila je momčad Slavije, trenutno osme momčadi u poretku. Domaći su odlično otvorili utakmicu te su na polovici prvog dijela susreta imali tri pogotka prednosti. Ljubljančanima je prije odlaska na odmor pošlo za rukom smanjiti zaostatak. Gosti su se početkom druge trećine približili na samo gol manjka no "plavi" su ubrzo vratili razliku na dva gola. U trećoj dionici dvoboja Team Zagreb pojačava pritisak i slama otpor Slavije. Zgodici se nižu jedan za drugim pa su u završnicu susreta domaći ušli s pet pogodaka prednosti. Pred sam završetak, obje momčadi postižu po jedan zgoditak za konačnih 8:3 u korist zagrebačkog sastava.

Team Zagreb U14 - Slavija U14 8:3 (3:1, 1:1, 4:1)

Zagreb, klizalište na Velesajmu, 15.1.2017.

Slavija 2 min

Team Zagreb: Debeljak, Janjatović-Lončar - Čavlović, Čavić, Dimitrijević, Bebek, Idžan - Mandić, Looser, Šimunković, Pavetić, Polonijo - Digula, Bezuk,
Kumanović, Marinković, Pejaković - Čeak, Ljubičić, Pejić. Trener: Janjatović

Slavija: Kolin, Tomažič J. - Pečnik, Pezdir, Tomažič T., Pogačar, Turšič Sečkar - Beznik, Bitenc, Špari Leben, Janžič, Šiftar - Predalič, Ilovar. Trener: Hale

Poslije poraza od Bleda, Team Zagreb je trebao injekciju samopouzdanja prije ulaska u završnicu prvenstva. Premda su tijekom prosinca Zagrepčani odigrali čak šest utakmica, uglavnom se radilo o susretima sa suparnicima iz donjeg dijela ljestvice. Slavija je bila protivnik po mjeri koji nije trebao praviti previše poteškoća. U međusobnom dvoboju u prvom krugu, Team Zagreb je u Zalogu slavio s čak 14:1.

Sastav je pretrpio određene izmjene u odnosu na bledski. Priliku između vratnica je dobio Debeljak, a povratak Čavlovića i Loosera u obranu razdvojio je Mandića i Čavića. Digula i Bezuk opet su bili u trećem paru, a Čeak je ostao sedmi branič. Prvi napad je ostao isti, kao i drugi samo što se prebacio u treću petorku. Polonijo se vratio u napad pa se uključio u drugu navalu sa Šimunkovićem i povratnikom u sastav, Pavetićem. Ponovo nije bilo Grgurića, a u četvrtoj navali ostali su Pejić i Ljubičić. Napadače su predvodili Idžan s 46 bodova, Dimitrijević s 37 te Bebek i Kumanović sa po 32. Mandić s 12 i Čavlović s 9 bili su najučinkovitiji braniči.

Slavija je u Zagreb doputovala kao osma momčad na ljestvici s tri boda manje od druge momčadi Bleda. Ljubljančani su u prosincu odigrali četiri utakmice u kojima su svladali samo Triglav u produžetku. U dva ovogodišnja dvoboja uzeli su bod u Mariboru i svladali Celje. Na bodove na Velesajmu teško da su mogli računati.

Domaći su od samog početka susreta preuzeli igru u svoje ruke. Na prvi pogodak čekalo se samo do pete minute. Čavić je uposlio Idžana koji preciznim udarcem dovodi "plave" u vodstvo. Naleti Zagrepčana nisu prestajali. Protivnik bi tek tu i tamo protunapadom zadržavao obranu domaćih na oprezu. U 11. minuti Pavetić je asistirao Poloniju za novi zgoditak Teama Zagreb. Gosti se nisu stigli ni pribrati od ovog pogotka, a Kolin je već morao po treći put vaditi pločicu iz mreže. Nakon kombinacije Pejakovića i Marinkovića strijelac je bio Kumanović.

Slavija je sredinom prve trećine bila na rubu potopa no Ljubljančani su zbili svoje redove i zaustavili poplavu pogodaka. Podigavši razinu svoje igre gosti su u 16. minuti smanjili preko Tomažiča kojem je asistirao Šiftar. Do kraja trećine mreže su mirovale. Domaći su pokazali da su bolja momčad dok su Ljubljančani zgoditkom u završnici trećine zadržali nadu u mogući preokret.

Tek što je druga trećina počela, prekršaj Polonija ostavio je "plave" s igračem manje. Gostima je trebalo samo dvadesetak sekundi da brojčanu prednost pretvore u zgoditak. Šiftar je samostalnom akcijom zatresao mrežu čime su Ljubljančani uhvatili priključak. Neočekivani povratak neizvjesnosti u utakmicu trgnuo je Zagrepčane. Domaći su ponovo zagospodarili ledenom plohom, ali im je trebalo više prigoda prije nego što su ponovo pronašli put do protivničke mreže.

U 29. minuti kombinaciju Dimitrijevića i Čavića pogotkom je dovršio Idžan. Namjeravali su se "plavi" nadovezati na ovaj zgoditak no prekršaj Pavetića u 33. minuti prekinuo je ofanzivu domaćih. Slavija nije uspjela iskoristiti igrača više, ali ni Team Zagreb nije bio u stanju svoju premoć okruniti još kojim pogotkom. Premda prednost od dva gola nije bila za baciti, gosti su još uvijek bili u igri.

Domaći nisu imali poteškoća uspostaviti premoć ni u zadnjoj trećini no pak nije htio u mrežu. Slavija se i dalje oslanjala na povremene protunapade. Usprkos brojnim prilikama Zagrepčana, mreža "bijelih" mirovala je sve do 49. minute. Na klupi za kažnjene sjedio je Tomi Tomažič, a desetak sekundi kasnije akciju Kumanovića i Marinkovića u pogodak je pretvorio Pejaković.

Team Zagreb je ovim pogotkom slomio otpor protivnika. Ljubljančani su shvatili da ne mogu stići tri gola manjka u deset minuta i "brana" pred gostujućim vratima je popustila. Tri minute kasnije Bezuk i Pavetić su priredili akciju za Pejakovića koji ponovo pogađa mrežu Slavije. Domaći su zadržali tempo od jednog gola svake tri minute. U 55. minuti Idžan asistira Dimitrijeviću za sedmi zgoditak. U samoj završnici suparnici su postigli po još jedan pogodak.

Prvo je Slavija ublažila poraz zgoditkom Pečnika kojem je asistirao raspoloženi Šiftar. Zagrepčani ipak nisu htjeli da poraženi protivnik postigne zadnji gol na utakmici. Tridesetak sekundi prije zadnje sirene Bebek i Dimitrijević asistiraju Kumanoviću koji postavlja konačnih 8:3 u korist Teama Zagreb.

Zagrebačka momčad se pobjedom zadržala na podjeli prvog mjesta s Olimpijom. Bled zaostaje bod, a Jesenice dva boda. Uzbudljiva završnica odlučit će konačnog pobjednika, a Team Zagreb može učiniti značajni iskorak prema osvajanju prvog mjesta u idućem kolu u kojem gostuje u Jesenicama. Slavija je i dalje na osmom mjestu s tri boda manje od druge momčadi Bleda.