Prvi na posljednjeg

triglav senioriHokejaši Zagreba u Kranju su odigrali zaostalu utakmicu 11. kola. Domaćin im je bila vodeća momčad prvenstva Triglav pa stoga ne čudi što je ishod susreta odgovarao očekivanjima za dvoboj između prvog i posljednjeg na ljestvici. "Orlovi" su već u prvoj trećini otklonili svaku dvojbu oko ishoda utakmice. Zagrebaši su se dobro držali tijekom prvih desetak minuta u kojima su primili samo jedan pogodak. Međutim, do odlaska na prvi odmor Triglav je čak pet puta zatresao protivničku mrežu. "Veprovi" su i u preostale dvije trećine bili u podređenom položaju. Domaći su do kraja susreta postigli još četiri pogotka rasporedivši ih pravilno po trećinama. Zagrepčani su počasni pogodak postigli u posljednjoj trećini pa je ova neravnopravna utakmica završila pobjedom Triglava s 10:1.

Zagreb 10 min

Triglav: Plavc, Čeferin - Lampič, Logar, Zupan, Terlikar, Hočevar - Ban U., Ahačič,
Potočnik M., Kalan, Grošelj - Ban M., Prostor, Markič, Jenko. Trener: Drinovec

Zagreb: Hergešić-Adamović, Slivnjak - Kegalj, Srketić, Šupih Kvaternik, Blagus, Jarčov L. - Polašek, Stančić T., Kaleb, Jarčov F., Novotny - Krikšić, Jović, Tadić. Trener: Zavacky

"Veprovi" nisu mogli imati razloga za optimizam pred dvoboj s Triglavom. Nakon deset odigranih utakmica zagrebaši su bili prikovani na začelju bez ijednog osvojenog boda. Na drugoj strani nalazila se vodeća momčad u natjecanju koja je Zagrepčane već jednom svladala u utakmici 2. kola na Velesajmu. Zagreb je pet dana ranije poražen od Medvešččaka s uvjerljivih 8:2, a prije toga je posljednju utakmicu odigrao još krajem studenog. Trener Zavacky u sastavu nije imao prvog vratara Filipeca, a ni pričuvu Valenčića pa je po prvi puta ove sezone na seniorskoj utakmici branio Hergešić-Adamović. Od standardnijih igrača nedostajali su i mladi braniči Poljak i Stančić te napadači Jačmenjak, Čizmadija i Crnec. Vodeći strijelac momčadi bio je Blagus s čak 21 bodom. Njegov učinak izrazito je odskakao od ostatka momčadi kojeg predvodi skupiina na čelu sa Šupihom Kvaternikom sa 7 bodova, Kalebom s 6 te Kegljom i Tiborom Stančićem sa po 5 bodova.

Triglav je vodio borbu za prvo mjesto sa Celjem od kojeg je imao bod više i dvije utakmice manje. "Orlovi" ni poslije 13 utakmica ne znaju za poraz. Samo su Mladost, Slavija i Celje uspjeli otkinuti po bod od goropadne momčadi iz Kranja. Najopasniji igrači Triglava bili su napadači Zupan i Terlikar te branič Ahačič. Trener Drinovec odlučio je za dvoboj s "fenjerašem" odmoriti prvog vratara Šenka te dati povjerenje 17-godišnjem Plavcu. Od standardnih igrača nedostajali su i branič Škrjanec te napadači Štenkler i Vilfan. Nije bilo ni Krištofa Potočnika koji sezonu provodi uglavnom u Olimpiji u EBEL-u

Domaći su od prve minute krenuli žestoko prema protivničkim vratima sa željom da što prije slome otpor "bijelih" i osiguraju nove bodove. Na prvi pogodak čekalo se samo do treće minute kad je Terlikar asistirao Zupanu koji pogađa gostujuću mrežu. "Veprovi" su zbili svoje redove čime su onemogućili Triglav da već u uvodu utakmice stekne nedostižnu prednost. Naleti "plavih" odbijali su se o Zagrebovu obranu, a Hergešić-Adamović zaustavljao je jedan pak za drugim. Pritisak "orlova" nije prestajao te je u 11. minuti doveo do prekršaja Novotnog.

Zagrebaši su se uspješno branili gotovo minutu i pol no domaći su ipak pronašli način kako iskoristiti brojčanu prednost. Kombinaciju Ahačiča i Zupana u pogodak je pretvorio Miha Potočnik. Novi pogodak dao je dodatni poticaj "orlovima". Naleti "plavih" nizali su se jedan za drugim i u 14. minuti gosti su ponovo ostali s igračem manje. Ovog puta na klupu za kažnjene sjeo je Polašek. Triglav je bio izuzetno učinkovit budući da mu je trabalo svega 12 sekundi za pogodak. Nakon osvojenog bulija pak dolazi do Ahačiča koji zajedno sa Zupanom asistira Terlikaru za novi zgoditak.

"Veprove" su uzdrmala dva, u kratkom razdoblju, primljena pogotka što su domaći znali iskoristiti. Još uvijek je trajala 15. minuta kad je akciju Urbana Bana i Jenka pogotkom dovršio Markič. Minutu i pol kasnije Zupan samostalnom akcijom postiže peti pogodak za Triglav. Demoralizirani Zagrepčani novi su zgoditak primili poslije samo 14 sekundi. Strijelac je na asistencije Potočnika i Terlikara bio Hočevar. Zagreb je uspio nekako pregrmjeti preostale tri i pol minute prve trećine no ishod utakmice bio je potpuno izvjestan.

Kad je Lampič u 22. minuti na asistenciju Matevža Bana zatresao mrežu "bijelih" činilo se kako goste očekuje prava katastrofa. Samo 14 sekundi kasnije na klupu za kažnjene sjeda Filip Jarčov. "Veprovi" su se našli u škripcu no uspjeli su nekako sačuvati svoju mrežu. Minutu i pol po izjednačenju snaga na ledu, zagrebaši su ponovo ostali s igračem manje. Ovog puta isključen je Luka Jarčov. "Plavi" su navalili prema Zagrebovim vratima ne bi li nastavili s nizom pogodaka. Obrana Zagreba našla se pod velikim pritiskom, ali je i odoljela protivničkim naletima sve do povratka svog napadača u igru.

Triglav je i dalje imao potpunu nadmoć na ledu dok su gosti tek povremeno ulazili u napadačku trećinu i još rjeđe se odlučivali na udarac prema vratima. Zagrebaši su se učinkovito branili sve do pet minuta prije kraja trećine. Tada je na asistencije Prostora i Logara mrežu "veprova" zatresao Grošelj. Prekršaj Matevža Bana u 36. minuti dao je priliku "bijelima" da predahnu i po mogućnosti postignu počasni pogodak. Mreža Triglava ostala je netaknutom, a zagrebaši su nakon izjednačenja snaga na ledu priveli trećinu kraju bez novih pakova u mreži.

Odnos snaga na ledu nije se promijenio niti u posljednjih dvadeset minuta. Triglav je gospodario ledenom plohom, stvarao prilike dok su se "veprovi" branili kako god su mogli tražeći mogućnost za prilaz protivničkim vratima. U 47. minuti poslije kombinacije Urbana Bana i Kalana pločicu je u mrežu smjestio Ahačič. Ako su domaći navijači očekivali novu nisku pogodaka "plavih", razočarali su se dvije minute kasnije. Tibor Stančić i Krikšić izveli su akciju koju je Blagus završio pogotkom. Počasni zgoditak bio je tek mala utjeha zagrebašima. Domaći su i dalje nastavili s naletima pa je Hergešić-Adamović imao pune ruke posla.

U 54. minuti domaći su zaključili svoj niz. Zupan je uposlio Terlikara koji postavlja konačnih 10:1 u korist svoje momčadi. Mogli su "orlovi" povećati svoju prednost kad je u 58. minuti isključen Luka Jarčov. "Bijelima" je pošlo za rukom sačuvati svoja vrata, a u preostalih dvadesetak sekundi susreta iznudili su i prekršaj Ahačiča. Sedam sekundi nije bilo dovoljno za drugi pogodak. Triglav se ovom pobjedom učvrstio na vrhu ljestvice s četiri boda prednosti nad Celjem dok je Zagreb i dalje bez ijednog boda na začelju. "Veprovi" će priliku za pobjedu morati potražiti u nekom od nadolazećih susreta.