Dva poraza u dva dana

slavija zagrebSamo dan nakon teškog poraza u Kranju hokejaši Zagreba su otputovali na gostovanje u Zalog. Protivnik "veprova" bila je momčad Slavije, trenutno trećeuvrštene momčadi slovenskog prvenstva. Zagrepčani su ponovo teško stradali budući da je domaćin slavio s 8:1. Ljubljančani su za manje od sedam minuta igre imali tri pogotka prednosti, a do kraja prve trećine zatresli su mrežu i po četvrti put. Zagrebaši su polovicom druge trećine smanjili zaostatak no Slavija je ubrzo vratila razliku na četiri gola. U posljednjoj trećini domaći su postigli još tri pogotka čime su nanijeli još jedan težak poraz zagrebačkoj momčadi.

Zagreb 14 + 10 (Krikšić) min

Slavija: Pavlič, Cerar - Ščap, Zorko, Snoj T., Snoj Č., Snoj M. - Čampa, Pogačar,
Briški, Truden, Humar - Kompolšek, Turk, Gorše, Vidic, Kisovec - Pleško. Trener: Sodržnik

Zagreb: Valenčić, Slivnjak - Kegalj, Srketić, Šupih Kvaternik, Blagus, Novotny - Polašek, Stančić T., Krikšić, Jarčov F., Tadić - Babić, Crnec. Trener: Zavacky

Slavija je dočekala Zagrepčane kao treća momčad u prvenstvu. Ljubljančani su imali više od deset bodova zaostatka za vodećim dvojcem Triglavom i Celjem pa su zato više bili usmjereni na borbu s Bledom koji je zaostajao za samo tri boda. Hokejaši iz Zaloga su bili uspješni tijekom prosinca u kojem su svladali Crvenu zvezdu, Bled i Mladost pri čemu su im samo Zagrepčani otkinuli bod. Slavija je uspješno krenula i u novu godinu pobjedom u Mariboru. Vodeći strijelci momčadi bili su Tadej i Črt Snoj te Truden, a vratar Pavlič je s preko 93% obrana bio najuspješniji u ligi. Treneru Sodržniku od standardnih igrača nedostajali su branič Batič te napadači Leben, Železnik i Miklavčič.

Zagrebašima su u odnosu na utakmicu dan prije odigranu u Kranju nedostajali vratar Hergešić-Adamović te napadači Luka Jarčov, Kaleb i Jović. Nastale praznine popunili su vratar Valenčić te juniori Babić i Crnec. Treneru Zavackom nedostajali su i prvi vratar Filipec, branič Patrik Stančić te napadač Čizmadija. Blagus je s 22 upisana boda i dalje bio uvjerljivo najučinkovitiji napadač "veprova", a Ljubljančani su trebali pripaziti i na Šupiha Kvaternika koji dotad postigao 7 bodova, Tibora Stančića s 6 i Keglja s 5 bodova. Zagrebašima nova 2017. i nije bila posebno uspješna. U prethodne dvije utakmice zabilježili su dva uvjerljiva poraza od Medveščaka i Triglava, a ni u Zalogu se nije pisalo ništa dobrog.

Domaći su ozbiljno shvatili uligu favorita pa su od početka krenuli otvoreno prema vratima Zagreba. Pritisak "crnih" doveo je i do prekršaja Srketića u 4. minuti. Ljubljančanima je trebalo četrdesetak sekundi da brojčanu prednost pretvore u rezultatsku. Črt Snoj je asistirao Ščapu i Slavija je bila u vodstvu. Minutu kasnije, pločica se opet zakoprcala u mreži gostiju. Kombinaciju Humara i Trudena preciznim je udarcem dovršio Briški. Prije nego što su "veprovi" stigli bilo što uraditi vratar Zagreba morao je i po treći put vaditi pločicu iz mreže. Ščap je "vratio" asistenciju Črtu Snoju koji pogađa mrežu.

Nakon ovako lošeg ulaska u utakmicu zagrebašima nije bilo jednostavno nastaviti s igrom kao da se ništa nije dogodilo. Domaći su osjetili uzdrmanost protivnika pa su nastavili s naletima ne bi li do kraja slomili otpor "bijelih". U 12. minuti se činilo kako je Slavija na dobrom putu da nanese težak poraz gostima. Črt i Tadej Snoj su složili akciju iz koje je Matic Snoj zatresao mrežu Zagreba. "Veprovi" su bili na najboljem putu da dožive potpunu katastrofu no nekako su ipak zbili svoje redove i u preostalih osam minuta prve trećine sačuvali svoja vrata od novih pogodaka. Međutim, utakmica je već bila izgubljena.

Prekršaj Filipa Jarčova u predzadnjoj sekundi prve trećine značio je da će Zagrepčani u nastavak ući s igračem manje. Pokušaji "crnih" da u drugoj trećini ponove učinak iz prvih dvadeset minuta nije uspio. Budući da je ishod dvoboja bio jasan, suparnici su zaigrali opuštenije pa se na ledu dvorane u Zalogu odvijala obostrano otvorena igra. Vratari Pavlič i Valenčić odlično su se nosili s kanonadom udaraca prema svojim vratima tako da je prva polovica druge trećine prošla bez pakova u mreži. U 30. minuti gosti su po prvi put zatresli protivničku mrežu. Akciju Filipa Jarčova i Novotnog, pogotkom je završio, najbolji strijelac "bijelih", Blagus.

Turk je imao neke primjedbe na zgoditak gostiju no njegov način izražavanja potaknuo je suca da mu dosudi disciplinsku kaznu. Zagrebaši su na krilima postignutog kola pokušali nešto više učiniti pa su tako iznudili i prekršaj Matica Snoja u 33. minuti. Da su gosti bili učinkovitiji s igračem više možda bi na trenutak vratili neizvjesnost u dvoboj. Međutim, Slavija se ne samo obranila nego je pred kraj kazne natjerala Keglja na prekršaj. Zagrebaši su održali ravnotežu u igri sa po četvoricom igrača na ledu no kad su domaći ostali s igračem više trebalo im je samo devet sekundi za pogodak.

Kompolšek i Tadej Snoj asistirali su Črtu Snoju za novi zgoditak "crnih". Ljubljančani su nastavili s naletima i u završnici trećine. Početkom 37. minute na klupu za kažnjene sjeda Filip Jarčov. "Veprovi" su se uspjeli obraniti, a sačuvali su svoju mrežu i u preostale dvije minute do odmora. U svakom slučaju, prilika za hvatanje priključka, ako je i postojala, otišla je u nepovrat. Preostalo je samo sportski odraditi zadnju trećinu do kraja.

Otvorena igre obje momčadi dovela je do pogotka u 45. minuti kada je mrežu Zagreba zatresao Humar. Gosti su također imali brojne prilike za pogodak no Pavlič je branio u skladu sa svojim ugledom tako da visoko vodstvo "crnih" nije bilo ugroženo. Tri minute kasnije Zagreb poslije isključenja Šupiha Kvaternika ostaje s igračem manje. Opsada vratiju "bijelih" nije dovela do promjene omjera pa su gosti u zadnjih deset minuta susreta ušli s manjkom od pet golova.

Pritisak Slavije nije prestajao no kad je u 53. minuti prekršaj napravio Polašek, Briški se nije mogao suzdržati od uzvraćanja pa su obojica otišli na prisilni odmor. Domaći su se bolje snašli u igri četvorice protiv četvorice, a nakon četrdesetak sekundi "veprovi" ostaju s igračem manje budući da je na klupu za kažnjene sjeo i Krikšić. Mladi napadač zaradio je i disciplinsku kaznu čime je utakmica za njega završila. Zagrebaši su se, tehnički gledano, obranili s igračem manje no pogodak su primili samo pet sekundi po izjednačenju snaga na ledu. Tadej Snoj je asistirao Črtu Snoju za sedmi pogodak "crnih".

Minutu kasnije Briški na asistenciju Trudena postavlja konačnih 8:1 u korist momčadi iz Zaloga. Slavija je s nova tri boda zadržala prednost nad Bledom koji je slavio u golijadi s Mariborom. Ljubljančani su tako i dalje treći no od drugouvrštenog Celja dijeli ih velikih osam bodova. Zagrebaši polako nadoknađuju zaostalo no i dalje su čvrsto na začelju bez ijednog osvojenog boda. "Veprovima" zasigurno nije lako kad pogledaju ljestvicu i neki se možda i pitaju da li im je trebao nastup u ovakvom natjecanju. Odgovor na to pitanje svakako mora biti potvrdan jer bez seniorske momčadi koja se natječe u dovoljno kvalitetnoj ligi nema ni sportskog kluba. Zatvaranje na Velesajam najbolji je put za pretvaranje natjecateljskog hokeja u rekreaciju.