Proigrali u završnici

zagreb 16 17 celjeHokejaši Zagreba vratili su se u normalni ritam utakmica i odmah su došli nadomak osvajanja prvog boda u prvenstvu. Isprva se gostovanje na Bledu činilo kao samo još jedno u nizu. "Labudovi" su poveli na samom početku susreta te su zahvaljujući velikom broju isključenja Zagrepčana održali inicijativu i minimalno vodstvo sve do kraja trećine. Domaći su u nastavku susreta pojačali tempo no nisu uspjeli slomiti otpor "veprova". Bled je tek sredinom trećine povećao razliku, ali utakmica je bila daleko od odluke. Tek kad su u zadnjoj trećini po treći put zatresli mrežu Bleđani su pomislili da su dobili utakmicu. Međutim, zagrebaši su u završnici susreta s dva uzastopna zgoditka vratili neizvjesnost u utakmicu. Domaći su ubrzo vratili razliku na dva gola, ali "veprovi" su odmah odgovorili vlastitim zgoditkom. "Plavi" su tek u zadnjoj minuti osigurali pobjedu od 5:3.

Zagreb 16 + 10 (Jarčov F.) + 10 (Kaleb) + 20 (Kaleb) + 10 (Jović) min

Bled: Picelj, Ružičič Červek - Novak, Rakovič, Vodnjov, Jakopič, Burazin Ta. - Svete, Pretnar, Pogačnik, Pazlar, Židan - Pančur. Trener: Jakopič

Zagreb: Filipec, Hergešić-Adamović - Jačmenjak, Jarčov L., Novotny, Blagus, Kaleb - Jarčov F., Tadić, Krikšić, Jović, Čizmadija - Joja. Trener: Zavacky

Premda se utakmica igrala u subotu, Zagreb je imao velikih poteškoća u okupljanju sastava. Nedostajali su vratar Valenčić, braniči Srketić, Kegalj, Polašek i Patrik Stančić te napadači Šupih Kvaternik, Tibor Stančić i Crnec. U sastav se ipak vratio najučinkovitiji napadač momčadi Blagus bez čijih bi 27 bodova napad "veprova" bio značajno oslabljen. Društvo mu je pravio Luka Jarčov koji je u dosadašnjem tijeku prvenstva upisao 10 bodova. Zagreb je u siječnju odigrao čak šest utakmica u kojima nije dohvatio nijedan bod. "Veprove" su redom pobjeđivali Medveščak, Triglav, Slavija, Celje, Crvena zvezda i ponovo Triglav. Zagrebaši su i dalje na začelju ljestvice, bez bodova.

Domaćin Bled, dočekao je Zagrepčane kao četvrta momčad u ligi s 27 bodova, tri manje od Slavije. Bleđani su u četiri siječanjske utakmice izgubili od Triglava i Medveščaka, a svladali su Maribor i Crvenu zvezdu.Vodeći strijelci momčadi su Tadej Burazin, Jakopič i Vodnjov, prikladno koncentrirani u prvom napadu. Za dvoboj sa Zagrebom trener Jakopič od standardnih igrača nije imao na raspolaganju napadača Tevža Burazina i braniča Bassanesea.

"Labudovi" su poveli već u 68. sekundi dvoboja. Pazlar i Židan priredili su akciju koju je preciznim udarcem dovršio Svete. Gosti, koji su doputovali s devetoricom napadača i dvojicom braniča koji su ujedno bili najstariji i najmlađi igrač na ledu, uspješno su se othrvali pokušajima domaćih da riješe utakmicu u prvih desetak minuta. Polovicom trećine prekršaj Jovića zaprijetio je gostima novim pogotkom. Međutim, "bijeli" su se na samo obranili nego su pred kraj kazne imali priliku izjednačiti.

Prekršaj Svetea nad Krikšićem sudac je kaznio kaznenim udarcem. U dvoboju izvođača i vratara uspješniji je bio Picelj pa su "plavi" zadržali minimalnu prednost. Domaći su potom pojačali pritisak ne bi li prije odmora stvorili sigurniju prednost. Zagrebaši su bili prisiljeni prekršajima zaustavljati protivnika. Filip Jarčov je na klupu za kažnjene sjeo u 17. minuti. Bleđani su započeli s opsadom gostujućih vrata no Filipec je bio nesavladiv. Čim su se snage na ledu izjednačile, isključen je Krikšić. Prigovor Filipa Jarčova zaradio mu je disciplinsku kaznu. "Veprovi" su prvu polovicu kazne sigurno priveli kraju, a potom otišli na odmor.

Zagrebaši su izdržali i uvodnu minutu nastavka s igračem manje što nikako nije bilo po volji "labudovima". Bled je u drugoj trećini imao izraženiju premoć nego u prvih dvadeset minuta no nikako mu nije polazilo za rukom pospremiti još koji pak u protivničku mrežu. Najbolju priliku domaći su dobili u 30. minuti kad je Luka Jarčov srušio Židana u izglednoj prigodi za pogodak. Židan je bio uspješniji izvođač kaznenog udarca od Krikšića pa su "plavi" povećali razliku.

Igra se u drugom dijelu trećine zaoštrila. Prvo su u 31. minuti zbof uzajamnih prekršaja isključeni Filip Jarčov i Jakopič. Igra četvorice protiv četvorice nije donijela promjenu omjera, a nakon jedne minute na klupu za kažnjene sjeo je i Novak. "Veprovima" nije pošlo za rukom iskoristiti brojčanu prednost ni protiv trojice niti protiv četvorice "labudova". Netom pred povratak Novaka u igru prekršaj je napravio Luka Jarčov. Sada je opet došao red na goste da se obrane s igračem manje i to im je pošlo za rukom.

Kad su se klupe za kažnjene napokon ispraznile do kraja trećine ostalo je manje od pet minuta. Zagrebašima je u tim trenucima bilo najvažnije ne primiti još koji pogodak čime bi ostali bez bilo kakvih izgleda u zadnjoj trećini. "Bijeli" su uspjeli u svojim namjerama no bilo je pitanje koliko im je još ostalo energije. Tek što je posljednja trećina započela, prekršaj Židana dao je priliku zagrebašima za hvatanje priključka. Obrana Bleda bila je učinkovita te je sačuvala svoju mrežu.

Domaći su imali više od igre dok su "bijeli" prilike za povratak u utakmicu tražili u protunapadima. Isključenje Jačmenjaka u 48. minuti stavilo je goste u nezavidan položaj. Bleđani su prepoznali priliku za dobiti utakmicu i poslije samo tridesetak sekundi Svete i Vodnjov odigrali su kombinaciju koju Rakovič dovršava zgoditkom. Izvjesnost poraza i umor otežali su gostima pružanje otpora. Deset minuta prije kraja trećine prekršaj pravi Jović. Četrdesetak sekundi kasnije, Pogačnik je zaradio disciplinsku kaznu igre zbog grubosti dok je Kaleb zaradio jednu, a potom i drugu disciplinsku kaznu.

Iduću minutu i pol suparnici su odigrali sa po četvoricom igrača na ledu. Upravo kad su se spremali preuzeti igru u svoje ruke i krenuti na zadnji juriš, prekršaj Filipa Jarčova u 53. minuti onemogućio je "veprove" da zaigraju s igračem više. Međutim, kad su se tome najmanje nadali, Zagrepčani su došli do prvog pogotka. Akciju Čizmadije i Blagusa u pogodak je pretvorio Joja. Malo kasnije, Filip Jarčov se vratio na led, a pet minuta prije kraja trećine isključen je Vodnjov.

Zagrebaši su se brzo posložili i za manje od 40 sekundi ponovo zatresli mrežu "labudova". Na asistenciju Luke Jarčova, Tadić je preciznim udarcem doveo goste na samo gol manjka. Minutu kasnije disciplinsku kaznu dobija i Jović pa su "veprovi" ostali sa samo devetoricom igrača. Nije prošlo ni pola minute, a pak se ponovo našao u Zagrebovoj mreži. Jakopič i Vodnjov priredili su akciju koju je Tadej Burazin završio pogotkom. Priča međutim, tu nije bila gotova.

Samo dvadeset sekundi kasnije gosti su ponovo zaprijetili izjednačenjem. Filip Jarčov je asistirao Blagusu koji pogađa mrežu. Zagreb se ponovo našao na samo gol razlike od Bleda. Iduće dvije minute obilježila je puna neizvjesnost. "Labudovima" bi itekako odgovarao novi pogodak, ali se ne bi bunili ni da se mreže više nisu tresle. Gosti su tražili način da još jednom zatresu mrežu protivnika i osvoje prvi bod u natjecanje. Njihovi napori neizostavno su morali ostaviti praznine u obrani što je Bled naposljetku i iskoristio.

Akciju Tadeja Burazina i Jakopiča u pogodak pretvara Vodnjov čime je domaćinu osigurao nova tri boda. Bled se ovom pobjedom zadržao uz Slaviju na tri boda manjka, ali je dodatno odmaknuo "medvjedima" i "mamutima" na poprilični razmak od 12 bodova. Zagrebaši su i dalje posljednji, bez bodova. Da su se uspjeli skupiti u donekle punom sastavu, vrlo je vjerojatno da bi se s Bleda vratili s bodovnim ulovom.