"Orlovi" zadržali bodove

triglav senioriDan nakon visoke pobjede nad Zagrebom, Medveščak se uputio u Kranj na dvoboj s drugom najjačom momčadi u ligi, Triglavom. Ovog puta u redovima Zagrepčana nije bilo pojačanja iz prvog sastava koja bi bila puno potrebnija u susretu s "orlovima" nego što je to bio slučaj u gradskom derbiju sa zagrebašima. Gosti su poveli već u drugoj minuti no Triglav je aktivnom igrom brzo natjerao protivnika na dvije pogreške koje su "orlove" ostavile s dvojicom igrača više. Domaći su iskoristili brojčanu prednost no do kraja trećine mreže se više nisu tresle. Nastavak susreta donio je obostrano otvorenu igru s prilikama pred oba gola. Pogodaka nije bilo sve do pred kraj trećine kad Gorenjci koriste igrača više i prelaze u vodstvo. Bolja fizička pripremljenost omogućila je "orlovima" da se nametnu u trećoj dionici susreta. Sredinom trećine domaći postižu i treći zgoditak. Napori Zagrepčana da se vrate u utakmicu nisu urodili plodom pa je Triglav slavio s 3:1.

Medveščak 8 + 10 (Mikulić) min

Triglav: Šenk, Plavc - Lampič, Ahačič, Zupan, Terlikar, Hočevar - Potočnik M., Logar, Ban M., Kalan; Grošelj - Pavc, Jugovič, Štenkler, Markič, Jenko. Trener: Drinovec.

Medveščak: Tomljenović, Nikolić - Smolec, Tadić, Mikulić, Janković, Šakić - Čavkić, Senzel, Miličić, Brenčun, Jazbec - Vedlin, Šimunović, Buković, Ružić, Kovaček - Budak. Trener: Kolombo

Zagrepčani su nakon visoke pobjede nad "veprovima" tražili potvrdu svojih mogućnosti protiv suparnika iz vrha ljestvice. Pobjeda u Kranju zadržala bi "medvjede" na četvrtom mjestu i uz očekivanu pobjedu Celja u Bledu i mogući uspjeh Mladosti protiv Slavije, približila ih Ljubljančanima na trećem mjestu. Medveščak je nakon poraza u Celju zabilježio četiri uzastopne pobjede nad neslovenskim suparnicima i sad je htio uhvatiti bodove na jednom od "najnegostoljubivijih" mjesta u ligi. U dosadašnjem tijeku prvenstva samo je Slavija odnijela bodove iz Zlatog polja. Medveščaku su, uz četverac iz prethodne utakmice, nedostajali i braniči Sertić i Pleško te napadač Žižanović. Vodeći strijelac u sastavu bio je Šakić s 34 boda, a slijedili su ga Mikulić i Janković sa po 29 bodova. Među braničima isticao se Vedlin sa 17 bodova. Između vratnica ponovo je stajao Tomljenović s 90,6% obrana u prvenstvu.

Triglav je prvo mjesto izgubio četiri dana ranije porazom u Celju. Štajerci su sada imali dva boda prednosti i utakmicu više tako da je borba za vrh i dalje bila neizvjesna. Veljača baš i nije bila uspješna za "orlove" budući da su od tri utakmice izgubili čak dvije i to od izravnih suparnika u borbi za vrh, Slavije i Celja. Momčad iz Kranja dosta se mučila i u jedinoj pobjedi protiv Crvene zvezde. Trener domaćih, Drinovec, nije mogao računati na braniče Urbana Bana i Škrjanca te napadača Vilfana. Međutim, svi vodeći igrači bili su tu uključujući strijelce Zupana i Terlikara, ofanzivnog braniča Ahačiča te ponajboljeg vratara lige, Šenka.

Medveščak je odlično započeo dvoboj u Kranju. Poslije samo dvije minute igre Janković je uposlio Mikulića koji preciznim udarcem dovodi Zagrepčane u vodstvo. Domaći se nisu dali smesti rano primljenim golom. Smjesta su krenuli prema naprijed i pritisnuli "bijele". Gostima nije bilo lako izdržati nalete Triglava pa su Budak u šestoj, a Jazbec u sedmoj minuti morali sjesti na klupu za kažnjene zbog ispucavanja paka preko ograde.

Domaći su sada imali gotovo minutu i pol s dvojicom igrača više.  "Medvjedi" su se odvažno branili i nedostajalo im je samo 15 sekundi do povratka Budaka kad je Grošelj asistirao Hočevaru za izjednačenje. Zagrepčani su ubrzo uspostavili ravnotežu pa se razvila ravnopravna igra u kojoj su obje momčadi imale svoje prigore. Prekršaj Lampiča u 12. minuti ostavio je goste s igračem više. Zagrepčani su nastojali vratiti prednost no to im nije pošlo za rukom.

Mreže su mirovale i nakon izjednačenja snaga na ledu, a novu prigodu za povratak u vodstvo Medveščak je dobio točno dvije minute prije završetka trećine. Gorenjci su pogriješili pri letećoj izmjeni pa su zbog viška igrača na ledu ostali s igračem manje. Premda je umor imao utjecaja, domaći su izdržali i ovaj nalet "bijelih" pa se na prvi odmor otišlo u rezultatskoj ravnoteži.

Malo poslije početka druge trećine prekršaj Markiča ostavlja "medvjede" po treći put s igračem više. Obje momčadi bile su odmorne nakon predaha no ni to nije utjecalo na učinkovitost gostiju. Zagrepčanima ni "treća nije bila sreća" pa se počelo postavljati pitanje hoće li se i kad obistiniti sportska izreka o kaznama za promašaje.

Bez obzira na nepreciznost u napadu, Medveščak je dobro igrao i ravnopravno se nosio s odličnim "orlovima". Da je tako igrao u prvom dijelu prvenstva zasigurno bi izbjegao neke poraze od na papiru slabijih protivnika.  Kad je u završnici trećine isključen Mikulić, Triglav je osjetio priliku za prelazak u vodstvo. Domaćima je trebalo nešto više od minute da zatresu mrežu "bijelih". Akciju Ahačiča i Zupana pogotkom je dovršio junior Jenko.

Do kraja trećine više nije bilo rezultatskih promjena. "Medvjede" su u zadnjoj trećini morali napasti domaćina ako su željeli izvući nešto iz ovog susreta no klizački i fizički spremniji "orlovi" preuzeli su igru u svoje ruke. U 48. minuti Grošelj je samostalnom akcijom povećao razliku na dva gola. Loše vijesti ne dolaze same pa su dvije minute kasnije Zagrepčani ostali bez Mikulića praktički do kraja susreta zbog disciplinske kazne.

Gosti su pokušavali nešto učiniti ne bi li smanjili zaostatak i potom u završnici krenuli na sve ili ništa no Triglav je kontrolirao igru i bio bliži četvrtom nego Medveščak drugom pogotku. Zadnja nada u povratak "medvjeda" ugasila se u predzadnjoj minuti kad je isključen Vedlin.  Zagrepčani su se obranili no time su samo izborili podnošljiv poraz od 3:1.

Pobjeda Bleđana u raspucavanju protiv Celja značila je da su "labudovi" preklizali Zagrepčane i ostavili ih dva boda iza sebe s čak četiri utakmice manje. Budući da je i Slavija svladala Mladost u Zagrebu, "medvjedima" je treće mjesto postalo nedostižno, a čini se da će i Bled zadržati sadašnji položaj. "Medvjedima" preostaje odigrati preostala dva susreta nakon čega će se okrenuti domaćim obavezama. Vremena za analizu nastupa u Sloveniji bit će napretek.