Još jednom Zvezda

zagreb DSZagreb je oborio vlastiti rekord u učestalosti odigranih utakmica. U siječnju su "veprovi" isklizali četiri puta u šest dana i pretrpjeli isto toliko uvjerljivih poraza. Mjesec dana kasnije zagrebaši su ugurali četiri susreta u samo pet dana i upisali čak tri pobjede. "Ceh" je ponovo platila Crvena zvezda koja je u dva dana izgubila dvije uzastopne utakmice od Zagreba. "Veprovi" su u drugom dijelu prve trećine postigli dva pogotka za redom no Beograđani su uspjeli smanjiti zaostatak prije prvog odmora. U završnici druge trećine "crveno-beli" izjednačuju omjer. Domaći su se početkom zadnje trećine vratili u vodstvo kojeg održavaju sve do pred kraj susreta. Kad se već mislilo da će dvoboj otići u produžetak, Zagrepčani minutu prije kraja postižu pogodak. Lijepi uspjeh "veprovi" su začinili zgoditkom u praznu mrežu za konačnih 5:3.

Zagreb - Crvena zvezda 5:3 (2:1, 0:1, 3:1)

Crvena zvezda 8 min

Zagreb: Valenčić, Hergešić-Adamović - Srketić, Kegalj, Jačmenjak, Blagus, Jarčov L. - Šupih Kvaternik, Stančić T., Polašek, Jarčov F., Novotny - Stančić P., Krikšić, Crnec, Kaleb. Trener: Zavacký

Crvena zvezda: Ranković, Belinski - Leonov, Nikolić, Zubricki, Sabadoš, Bučkin - Novaković U., Živić, Novaković P., Bjelogrlić, Zwick - Anić, Pajević, Vukičević, Kerezović, Glavonjić. Trener: Milinković

Beograđani su nastupili u istom sastavu kao i dan ranije no kod domaćih je bilo par izmjena. U sastav su se vratili Polašek i Crnec, ali je zato uz otprije izostale Filipeca i Tadića, otpao i Čizmadija. Vodeći strijelci momčadi nisu se promijenili. I dalje je odskakao Blagus s čak 39 bodova, a slijedili su ga Luka Jarčov s 22, Jačmenjak sa 16 te braniči Srketić s 14 i Kegalj s 10 bodova. "Veprovi" su četiri utakmice prije kraja prvenstva zaostajali za Mariborom šest bodova dok je Crvena zvezda bila na sedmom mjestu s 11 bodova više od Zagrepčana.

Uzevši u obzir da je prethodna utakmica između Zagreba i Zvezde odigrana samo dan ranije, suparnici nisu imali nikakvih skrivenih asova u rukavu. Prvih desetak minuta proteklo je u ravnopravnoj igri u kojoj su obje momčadi imale svoje prilike za pogodak, ali vratarski dvojac je, uz pomoć svojih suigrača, bio siguran pa se mreže nisu tresle. Domaći su poveli u 12. minuti nakon što je kombinaciju Blagusa i Jačmenjaka preciznim udarcem završio Luka Jarčov. Vodeći pogodak nije utjecao na odnos snaga na ledu. Gosti su i dalje održavali ravnotežu u igri no tri minute kasnije Ranković je po drugi put morao vaditi pločicu iz mreže.

Jačmenjak je uposlio Luku Jarčova koji postiže svoj drugi zgoditak na utakmici. Četrdesetak sekundi kasnije Beograđani su dobili priliku za hvatanje priključka kad je na klupu za kažnjene sjeo Srketić. "Veprovi" su se uspješno obranili tijekom dvije minute s igračem manje, međutim, gosti su zadržali napadački zamah. Nije prošla ni minuta s izjednačenim snagama na ledu, a Crvena zvezda je smanjila zaostatak. Vukičević je samostalnom akcijom zatresao mrežu domaćih. U preostale tri minute omjer se nije mijenjao pa su suparnici na prvi odmor pošli s minimalnom prednosti Zagreba.

Tek što je druga trećina započela, prekršaj Kaleba ostavio je zagrebaše s igračem manje. "Crveno-beli" su pritisnuli domaće nastojeći izjednačiti. Zagreb se i ovog puta uspio obraniti s igračem manje. Minutu nakon izjednačenja snaga na ledu, na klupu za kažnjene sjeda Glavonjić. Gosti su izdržali samo pola minute prije nego što je isključen i Sabadoš. Crvena zvezda se našla u teškom položaju s dvojicom igrača manje u trajanju od minute i pol.  Zagreb je imao odličnu prigodu odlijepiti se od protivnika no njegovim igračima ponestalo je koncentracije kad je bilo najpotrebnije.

Jedan za drugim, zvezdaši su se vratili u igru, a desetak sekundi prije nego što je Sabadoš stao na led, prekršaj je napravio Luka Jarčov. Sada je došao red na goste na propuste svoju priliku za pogodak. Ulaskom u drugi dio trećine obje su momčadi imale za čim žaliti. Nakon što su obje momčadi napokon zaigrale u punim sastavima razvila se ravnopravna borba s prilikama na obje strane. Mreže su ipak mirovale sve do 37. minute kad je Kerezović asistirao Aniću za izjednačenje. Minutu kasnije na klupu za kažnjene sjeda Bučkin. Zagrebaši ni ovog puta nisu bili učinkoviti s igračem više pa su na drugi odmor otišli bez prednosti.

Kad god utakmica uđe u treću dionicu s izjednačenim omjerom, prvi idući pogodak u velikom broju slučajeva odlučuje pobjednika. Zagreb se poslije samo pet minuta igre vratio u vodstvo. Kombinaciju Srketića i Keglja preciznim je udarcem u pogodak pretvorio Filip Jarčov. Beogradski sastav je na primljeni pogodak reagirao na jedini mogući način. Gosti  su krenuli u opći napad budući da nikako nisu htjeli dvaput zaredom izgubiti od "fenjeraša". Naleti gostiju nizali su se jedan za drugim no "veprovi" se nisu dali slomiti.

Ofanziva "crveno-belih" potrajala je gotovo deset minuta no u prekršaj Leonova u 54. minuti natjerao je zvezdaše privremeno u obranu. Gosti su sačuvali svoju mrežu od četvrtog pokušaja Zagreba da iskoristi brojčanu prednost. Međutim, Beograđanima je preostalo samo četiri i pol minute igre. Dvije minute kasnije Bučkin je na asistenciju Leonova pogodio mrežu. Malo bi koja momčad riskirala gubitak boda dvije i pol minute prije kraja no Zagreb je ionako bio na začelju ljestvice, a od tamo se može ići jedino prema naprijed.

Upornost "veprova" isplatila se krajem predzadnje minute kad su Jačmenjak i Filip Jarčov priredili priliku koju Kegalj pretvara u pogodak. Očajnički pokušaj gostiju da izvlačenjem vratara povećaju izglede za pogodak nije donio izjednačenje. Upravo suprotno, Srketić je pronašao Jačmenjaka koji pogađa nebranjenu mrežu za konačnih 5:3 u korist domaćih. Zahvaljujući porazu Maribora u Zalogu, Zagreb se s nova tri boda približio "lisjakima" na samo tri boda manjka. Hoće li "veprovi" u samoj ciljnoj ravnini prestići Mariborčane i prepustiti im "fenjer"?