Poraz na početku sezone

U16 Oli TZG 170916Zbog odgode utakmice prvog kola u Mariboru, selekcija mlađih juniora svoju je sezonu započela tek u drugom kolu. Prvi je suparnik Zagrepčanima bila jaka momčad ljubljanske Olimpije. "Zmajčeki" su poveli već u prvim sekundama susreta no gosti su u idućoj minuti uzvratili. "Zeleni" su boljom igrom ponovo došli u vodstvo prije polovice prve trećine, a nekoliko minuta kasnije povećavaju prednost na dva razlike. Team Zagreb je do odmora ipak uspio smanjiti zaostatak. Neizvjesnost je u nastavku potrajala nešto više od desetak minuta, a onda su domaći u jednoj minuti dvaput zatresli mrežu. Tri gola manjka bilo je teško nadoknaditi protiv ovako jakog suparnika. Zagrepčani su u posljednjoj trećini iskoristili igrača više i približili se "zmajčekima". Do kraja trećine bilo je ostalo gotovo 14 minuta no Olimpija nije dopustila nikakav preokret. Ljubljančani su se prvo pobrinuli za sigurnost vlastitih vrata, a potom su u posljednjoj minuti postigli još dva zgoditka čime su ostvarili uvjerljivih 7:3 u svoju korist.

Olimpija U16 - Team Zagreb U16 7:3 (3:2, 2:0, 2:1)

Team Zagreb 10 min

Olimpija: Kavčič, Purkat - Cvetko, Gerkman, Mehle, Sojer M., Stipanič - Jan, Kokelj, Šubic, Brodnik, Žeželj - Sojer T., Žitko, Lesjak, Sečen, Stanek - Okorn, Koncilja. Trener: Rahmatuljin

Team Zagreb: Krasić, Mikulić - Janjatović, Đerek, Hanžek, Kramarić, Lovak - Mandić, Podboj, Joureau, Pavetić, Pejaković - Čiček, Čavić, Dimitrijević, Bebek, Idžan - Digula, Varga, Ruklić, Mihalić. Trener: Sertić

Olimpija je prije dvije godine u uzrastu kadeta u kojima su osvojila drugo mjesto u redovnom dijelu prvenstva, nakon čega je eliminirana u polufinalu doigravanja. Te sezone najučinkovitiji igrači "zmajčeka" bili su Nal Brodnik, Žiga Mehle, Blaž Stipanič i Miha Žitko, svi sa po više od dva boda po utakmici dok je vratar Nal Kavčič s 92,2% obrana bio najbolji vratar u ligi. Prošle sezone su mlađi juniori Olimpije zauzeli prvo mjesto prije doigravanja, ali naslov prvaka im je izmaknuo u finalu. Iz sadašnje momčadi mlađih juniora prošle su se sezone naročito istaknuli Mark Sojer i Nal Brodnik. Od standardnih igrača iz prošle sezone treneru Rahmatuljinu su nedostajali braniči Marko Ložar i Tim Novak.

Zagrepčani su prije dvije godine u prvenstvu kadeta nastupali po klubovima. Najuspješnija je bila Mladost, u sredini ljestvice, dok su Zagreb i Medveščak ostali na začelju. U toj sezoni najučinkovitiji Zagrepčani bili su Lovro Hanžek, Vito Idžan i Nikola Kramarić, a vratar Jurica Krasić je s 85,1% obrana zauzeo osmo mjesto. Prošla je sezona bila izrazito neuspješna za zagrebačke mlađe juniore koji su ostali na začelju ljestvice. Od strijelaca koji su i ove sezone u postavi mlađih juniora, istaknuo se samo Lovro Hanžek. Među igračima koji su prošle sezone redovito igrali za selekcije mlađih juniora i kadeta, trener Sertić nije mogao računati na braniča Marka Pavlešića i Nika Čavlovića te napadača Luku Grgurića.

Domaći su poveli već u 13. sekundi susreta. Mark Sojer je dugim dodavanjem "izbacio" Stipaniča u prigodu, a napadač "zelenih" preciznim je udarcem slijeva zatresao mrežu Teama Zagreb. Gosti su minutu i pol kasnije uzvratili. Mandić je dugim dodavanjem uposlio Idžana koji s lijeve strane gađa prema vratima. Kavčič kratko odbija pak do kojeg prvi dolazi Bebek i iz neposredne blizine postiže pogodak. "Zmajčeki" su brzo spoznali da ove sezone zagrebački mlađi juniori neće biti rado viđen gost.

U šestoj minuti Ljubljančani griješe pri letećoj izmjeni pa gosti ostaju s igračem više. "Bijeli" su nastojali preokrenuti omjer no obrana Olimpije odlično je obavila svoju zadaću. Dvadesetak sekundi nakon izjednačenja snaga na ledu, Žeželj bježi u protunapad u kojem izlazi sam pred gol i sigurnim udarcem pogađa mrežu. Zagrepčanima nije lako palo na ovakav način primiti pogodak, a dvije minute kasnije prekršaj Hanžeka ostavio ih je s igračem manje.

Domaćima je trebalo samo tridesetak sekundi da brojčanu prednost pretvore u pogodak. Mark Sojer je s lijeve strane vratio pak na plavu liniju odakle je Tom Sojer opalio prema vratima. Krasić odbija pločicu, ali samo do Mehlea koji udarcem izbliza postiže treći zgoditak za "zelene". Uzdrmanim Zagrepčanima bilo je sve teže nositi se s pritiskom Olimpije. Minutu i pol kasnije na klupu za kažnjene sjeda Pavetić. Ovog puta gosti su se uspjeli obraniti pa su u završnicu trećine ušli s dva gola manjka.

U 16. minuti "bijeli" su ponovo zatresli protivničku mrežu. Na asistenciju Mandića, vodstvo Olimpije smanjio je Joureau. Do kraja trećine Team Zagreb je odolio pritisku domaćih pa se na veliki odmor pošlo s minimalnom prednosti Olimpije. Uzevši u obzir premoć "zelenih" koja se očitovala i u omjeru udaraca od 16:8, Zagrepčani su poslije dvadeset minuta igre imali sasvim pristojan rezultat koji im je davao izglede za povratak u utakmicu.

Nastavak susreta nije dobro započeo za goste. Prekršaj Mandića u 22. minuti ostavio je Team Zagreb s igračem manje protiv odmornog i visoko motiviranog protivnika. "Bijeli" su bili prisiljeni na obranu no dobivenu zadaću su dobro obavili pa su se po izjednačenju snaga na ledu mogli vratiti u potjeru za poravnanjem. Idućih sedam, osam minuta suparnici vode ravnopravnu borbu u kojoj se prilike smjenjuju na obje strane. Zagrepčanima je nedostajao samo jedan pogodak do izjednačenja no na isti način je i Olimpija mogla otići na dva razlike.

Isključenje Đereka u 32. minuti narušilo je ravnotežu snaga što su "zmajčeki" znali iskoristiti. Opsada gostujućih vrata potrajala je minutu prije nego što su Mark Sojer i Mehle priredili akciju koju je Tom Sojer završio pogotkom. Samo dvadeset sekundi poslije bulija na centru, Tom Sojer upošljava Brodnika koji pogađa mrežu. Opasni Ljubljančani iskoristili su ponuđenu priliku i neizvjesnu utakmicu pretvorili u gotovo sigurnu pobjedu.

Zagrepčanima bi bio dobro došao makar i jedan pogodak prije kraja druge trećine no domaći su dobili krila i bez poteškoća su priveli trećinu kraju. U zadnjim trenucima pred mali odmor prekršaj Bebeka je najavio teške trenutke za "bijele" na početku posljednje trećine. Čak i ako bi se uspjeli obraniti s igračem manje, hokejaše Teama Zagreb očekivalo je 18 minuta u kojima su morali pokušati sustići tri gola manjka.

Unatoč naporima domaćih, Zagrepčani su izdržali pritisak i dočekali povratak svog napadača u igru. Tri minute kasnije na klupu za kažnjene sjeda Gerkman. Sada je došao red na goste da iskoriste brojčanu prednost. U 46. minuti kombinaciju Mandića i Dimitrijevića pogotkom je završio Bebek. Veliku priliku za hvatanje priključka, "bijeli" su dobili tri minute kasnije kad je zbog grubosti isključen Mark Sojer. Da su Zagrepčani tada iskoristili igrača više, bilo bi im ostalo desetak minuta za izjednačenje.

Međutim, Olimpija se uspjela obraniti čime je zadržala daleko ugodnije vodstvo od dva gola. Team Zagreb je imao nešto više od igre no nikako mu nije uspijevalo složiti akciju iz koje bi ugrozio vrlo dobrog vratara Kavčiča. Kako se trećina bližila kraju, postajalo je sve jasnije da će bodovi ostati u Ljubljani. Međutim, dojam o igri gostiju pokvario se u posljednjoj minuti susreta. Prvo su Stipanič i Mark Sojer izveli akciju koju je zgoditkom dovršio Mehle.

Samo 16 sekundi kasnije, Šubic je uposlio Koncilju koji postiže konačnih 7:3 za Olimpiju. Team Zagreb je napustio Halu Tivoli svjestan da su Ljubljančani u ovom trenutku bolja momčad. Da su Zagrepčani mogli odigrati prvo kolo protiv Maribora, zasigurno bi protiv "zmajčeka" linije bile uigranije i neki početni problemi popravljeni. Ovako se prva utakmica ove momčadi odigrala protiv izuzetno jakog protivnika. Sezona je duga, prilike za podizanje forme će biti napretek pa kad Olimpija dođe na Velesajam, zasigurno će naići na još jačeg suparnika.