Team Zagreb bolji od Jesenica

TZG dresovibijeliNajmlađa selekcija Teama Zagreb, ekipa kadeta, u Domu sportova je u drugom kolu prvenstva Slovenije ugostila Jesenice. U izjednačenoj utakmici presudila je prva trećina u kojoj je Team Zagreb golovima Marinkovića i Kumanovića stekao prednost od dva gola. Golovima Kumanovića i Polonija zagrebački hokejaši su u srednjoj dionici dva puta dolazili do prednosti od tri gola, ali uporni Jeseničani nisu se predavali. Deset minuta pred kraj utakmice gosti dolaze do izjednačenja. U preostalom vremenu bolji je ipak bio Team Zagreb. Prvo Završki vraća prednost na stranu domaćih, a za kraj Lovro Kumanović svojim trećim pogotkom stavlja točku na i za konačnih 7:5.

TEAM ZAGREB U14 - HK JESENICE U14 7:5 (2:0, 2:2,3:3)

Sastavi

Team Zagreb: Janjatović-Lončar, Čavić - Bezuk, Alić, Šimunković, Marinković, Kumanović - Filipović, Vukadin, Polonijo, Ljubičić, Završki - Looser, Slovinac, Čeak, Mandušić, Bauer - Kireta, Bodiroga, Kašparek, Drugović. Treneri: Žibret, Janjatović

Jesenice: B.Glavič, Avsenik - Adrović, Seršen, Lesničar, Bergelj, Rep - Šmid, Oblak, Korošec, Pazlar, Crnkič - Krupenko, D.Glavič, Sintič, Vidic, Kaltak - Jan, Gavljak. Treneri: Torok, Glavič

Prošlogodišnji viceprvaci Slovenije i najuspješnija momčad redovnog dijela, Jesenice dobro su poznati našim hokejašima. Glavnina igrača u obje ekipe je i prošle sezone igrala zapaženu ulogu u svojim ekipama. I Team Zagreb je dobro kotirao u ovoj kategoriji (četvrti nakon 22 kola), no "železarima" su oba puta morali priznati premoć. Ovog puta situacija je bilo malo drugačija. Nakon što su prošli tjedan u gostima "skinuli" lani trećeplasirani Bled, ove su im nedjelje u Domu sportova premoć priznale i Jesenice. Odličan ulazak u sezonu zagrebačke selekcije.

Na samom početku utakmice veselje domaćih, a hladan tuš za goste. Dok su se gledatelji još razmještali po tribini, na dodavanje Kumanovića pak u mrežu posprema Karlo Marinković. Vodstvo Teama Zagreb nakon samo četrdesetak sekundi igre. Nakon gola obrane su dobro zatvarale prilaze golu pa u prvih dvadeset minuta u okvir gola nije upućeno puno pakova. Ipak, Team Zagreb je još jednom našao put do mreže Jeseničana. I to u kakvom trenutku. Gotovo sa zvukom sirene Lovro Kumanović postiže gol i diže prednost na dva gola.

U drugu trećinu Jesenice ulaze s novim golmanom, no to previše ne mijenja situaciju na ledu. U 26. minuti Marinković i Kumanović su ponovo u akciji. Uz kapetana Bezuka kreirali su akciju za treći gol Teama Zagreb. Strijelac je bio Kumanović, a na semaforu 3:0 . Tek u drugoj polovini utakmice Gorenjci dolaze do pogotka. Ožbej Rep našao je put do mreže Janjatović-Lončara i smanjio na 3:1.

Obziroom na mali broj kazni na utakmici obje ekipe su rijetko imale priliku za igru s igračem više. Jeseničani su svoju posljednju imali ubrzo nakon svog prvog pogotka, ali do novog gola nisu došli. Team Zagreb s druge strane nije propustio svoju prvu priliku s igračem više. Na dodavanje Alića strijelac je u 37. minuti bio Filip Polonijo. Jesenice do kraja trećine ipak dolaze do drugog gola. Grega Pazlar vratio je razliku na dva gola i omogućio Jesenicama da u zadnjih dvadeset minuta krenu u stizanje domaće prednosti.

Tako je i krenulo. Nakon nepune tri minute igre u zadnjoj dionici Jeseničani se pogotkom Repa vraćaju na minimalni zaostatak. No, umjesto još većeg pritiska rade prekršaj koji Teamu Zagreb daje priliku za povećanje prednosti. Dečki to i koriste. Uz sudjelovanje Polonija i Završkog strijelac je u 45. minuti bio Marko Vukadin. 5:3 uz 100-postotno korištenje igrača više.  Jesenice se ne predaju. Dižu gas i u slijedećih pet minuta dolaze do izjednačenja. Urban Korošec u 48. minuti smanjuje na 5:4, a kapetan ekipe Nik Bregelj u 50. postiže izjednačujući pogodak.

U ovoj utakmici mjesta za opuštanje nije bilo. Tek što su Jesenice izjednačile i ponadale se da do kraja trebaju samo dokrajčiti Zagrepčane uslijedio je novi šok za njih. Niti minutu nisu uspjeli održati rezultat u ravnoteži. Na dodavanje Polonija strijelac za novo vodstvo domaćina je Fran Završki. Tu nije bio kraj priče jer je prva navala zagrebačke ekipe odlučila nakon uvoda 'napisati' i zaključak. Marinković pet minuta pred kraj utakmice još jednom na pravom mjestu i u pravo vrijeme pronalazi Kumanovića koji hattricom zaključuje utakmicu- Pokušali su se Jeseničani sa šest igrača  u polju vratiti u igru, no obrana Teama Zagreb nije dozvolila novo približavanje.