Izdržali samo dvadesetak minuta

triglavZagreb se poslije velike pobjede nad Medveščakom sučelio još jednom od favorita za prvo mjesto u ligi. Na gostovanju u Kranju "veprovi" su se u prvoj trećini odlično suprostavili domaćinu te nakon dvadeset minuta otvorene igre zaostajali za samo jedan pogodak. Početkom druge trećine gosti izjednačuju što je "razljutilo" hokejaše Triglava. "Orlovi" su odgovorili s tri pogotka u šest minuta čime su stekli odlučujuću prednost. Do kraja trećine obje su momčadi po jednom zatresle suparničku mrežu tako da je Triglav imao sigurno vodstvo pred zadnjih dvadeset minuta. Raspoloženi Gorenjci su u trećoj dionici susreta s tri zgoditka uvećali svoj uspjeh postavivši konačnih 8:2.

Triglav - Zagreb 8:2 (1:0, 4:2, 3:0)

Kranj, Klizalište Zlato polje, 27.9.2017.

Zagreb 17 + 10 (Gučec) + 20 (Novotny) min

Triglav: Šenk, Plavc - Škrjanec, Ahačič, Zupan, Terlikar, Ban M. - Lampič, Logar, Grošelj, Potočnik K., Hočevar - Potočnik M., Mubi, Prostor, Tavčar, Štenkler - Vilfan N., Rozman, Jenko. Trener: Drinovec

Zagreb: Hergešić-Adamović, Valenčić - Srketić, Stančić T., Crnec, Blagus, Jarčov - Polašek, Stančić P., Novotny, Jović, Kaleb - Gučec, Joja, Čizmadija, Selitaj, Tadić. Trener: Miljak

Hokejaši Triglava s optimizmom su dočekali goste iz Zagreba. Premda su se u prve dvije utakmice dosta mučili sa Zvezdom i Mladosti, "orlovi" su ubilježili dvije pobjede. Sjećanja na prošlosezonske dvoboje s "veprovima" bila su ugodna, a kako je sastav Triglava ove sezone jači nego prethodne, u Zlatom polju su očekivali sigurne bodove. Trener Drinovec za ovaj dvoboj nije imao na raspolaganju vratara Usa, braniča Urbana Bana kao ni napadača Mihu Vilfana. Međutim, udarne snage Triglava predvođene veteranom Terlikarom, bile su na okupu. U sastavu domaćih, čak šestorica igrača još uvijek su bili juniori.  "Veprovima" se nakon neočekivane pobjede protiv Medveščaka poprilično podiglo raspoloženje pa su, nemajući što izgubiti, u Kranj doputovali riješeni da prikažu što bolju igru. U sastavu nije bilo vratara Filipeca te napadača Jačmenjaka, Slade i Novaka. Zagrebaši su ipak skupili pune tri petorke što je predstavljalo značajan napredak u odnosu na gostovanje u Celju na kojem su imali minimalni dopušteni broj hokejaša.

Zagrebaši su u dvoboj s Triglavom ušli bez strahopoštovanja riješeni da što skuplje prodaju svoju kožu. U uvodnim minutama susreta gosti su održavali rezultatsku ravnotežu u igri u kojoj nije nedostajalo udaraca na obje strane. Obojica vratara, Šenk i Hergešić-Adamović imali su dosta posla, ali su ga uspješno obavljali održavajući svoje mreže netaknutima. "Veprovi" su se uspješno odupirali sve do devete minute kad je su u akciju stupili ponajbolji igrači domaćih. Kombinaciju Ahačiča i Zupana, preciznim je udarcem završio Terlikar.

Prekršaj Jovića minutu kasnije dao je priliku "orlovima" da se u kratkom razdoblju odvoje od protivnika i mirnije uđu u nastavak susreta. Zagrepčani su discipliniranom obranom sačuvali svoja vrata no samo dvadesetak sekundi po izjednačenju snaga na ledu, isključenje Patrika Stančića ponovo ostavlja Triglav u brojčanoj prednosti. Gorenjci su ponovo krenuli opsjedati vrata gostiju, ali ni ovog puta nije im pošlo za rukom iskoristiti igrača više. "Veprovi" su tako u posljednjih sedam minuta prve trećine ušli s minimalnim zaostatkom.

"Orlovi" su nastojali u preostalom vremenu povećati svoju prednost no zagrebašima je uspješna obrana s igračem manje podigla raspoloženje. Gosti su ne samo sačuvali svoja vrata nego su u više navrata zaprijetili Šenku. Na odmor se napokon pošlo s jednim pogotkom prednosti za Triglav što zasigurno nije razveselili trenera domaćih.

Tek što se krenulo u nastavak utakmice, na klupu za kažnjene morao je sjesti Lampič. "Veprovi" su svakako nastojali iskoristiti ovu priliku za izjednačenje. Domaći su se opirali dulje od minute, a onda je Tibor Stančić asistirao Blagusu i pločica je odsjela u mreži "plavih". Primljeni pogodak djelovao je na "orlove", ali ne kako su Zagrepčani htjeli. Prošlo je samo četrdeset sekundi prije nego što je Terlikar na dodavanje Zupana vratio domaće u vodstvo.

Minutu i pol kasnije, ponovo se raduju Gorenjci. Mladi Tavčar je na dodavanje Mihaela Potočnika povećao prednost Triglava na dva zgoditka. Domaći su uočili da se otpor Zagreba lomi pa su pojačali pritisak. U 27. minuti "veprovi" na dvije minute ostaju bez Polašeka. Gostima je i po treći put za redom pošlo za rukom obraniti se s igračem manje. Međutim, "plavi" su zadržali napadački zamah pa su svega 15 sekundi po izjednačenju snaga na ledu, zatresli mrežu. Mihael Potočnik ponovo je bio asistent, a strijelac zgoditka bio je još jedan junior, Prostor.

Veliku ofanzivu Triglava zaustavilo je isključenje Škrjaneca u 34. minuti. Zagreb je s igračem više došao do neophodnog predaha pa su mreže neko vrijeme mirovale. Tri minute prije drugog odmora, na klupu za kažnjene sjeda Gučec. Za Triglav je na ovoj utakmici četvrta bila sreća. "Plavima" je trebalo dvadesetak sekundi da brojčanu prednost pretvore u zgoditak. Kombinaciju Ahačiča i Zupana pogotkom je dovršio Škrjanec. Kad se već činilo da se ništa više neće zbiti u drugoj trećini, Jarčov je na dodavanje Čizmadije u posljednjoj minuti pred odmor smanjio zaostatak gostiju.

Ako su zagrebaši i gajili neku nadu u povratak u utakmicu, zgoditak Vilfana u 44. minuti otklonio je svaku dvojbu oko ishoda. Četiri minute kasnije Gučev pravi prekršaj, a potom dobija i disciplinsku kaznu pa je za njega utakmica završila. "Orlovima" je trebalo malo više od minute da iskoriste igrača više. Na popis strijelaca upisao se i treći vrsni junior, Jenko, dok su mu asistirali Zupan i Terlikar. Minutu kasnije pograbili su se Krištof Potočnik i Jović pa su obojica sjeli na klupe za kažnjene.

Tek što se vratio u igru, Krištof Potočnik je napravio novi prekršaj pa je ponovo morao na prisilni odmor. Zagrebašima nije pošlo za rukom smanjiti zaostatak no kad su se snage na ledu opet izjednačile došlo je do većeg obračuna Logara i Novotnog. Sudac je ovog puta bio stroži te je obojicu udaljio iz igre do kraja susreta. Pola minute kasnije, Zupan i Terlikar asistirali su Jenku u stavljanju točke na "i" ovog dvoboja.

Triglav se pobjedom od 8:2 izjednačio s Celjem na vrhu poretka. Obje momčadi imaju tri pobjede iz isto toliko utakmica. Zagrebaši su učinili sve što su mogli protiv favoriziranog suparnika, a to je u ovom trenutku i sastavu bilo moguće činiti samo jednu trećinu. Idući suparnika "veprova" je momčad Bleda koja je u svojoj jedinoj dosad odigranoj utakmici, svladala Mladost na svom ledu.