Toplo, hladno

IHLHokejaši Zagreba u ovu su sezonu internacionalne lige krenuli po sistemu toplo, hladno. Nakon odličnih nastupa koji zagriju navijače, slijedi hlađenje. Hlađenja su do sada bila samo na gostovanjima, no došlo je vrijeme i za hladan tuš kod kuće. Na klizalištu Velesajam, u okviru 6. kola International Hockey lige, ugostili su beogradsku Crvenu Zvezdu i uvjerljivo izgubili.

"Zvezdaši" su od samog početka dominirali ledom i poslije prvih dvadeset minuta vodili 2:0. Nastavili su s postepenim dizanjem prednosti i svaku od preostale dvije trećine dobili sa dva gola razlike za konačnih 2:8. Golove za "veprove" postigli su Fran Srketić i Mislav Blagus.

Zagreb, klizalište Velesajam, 11.10.2017
Utakmica br 27, Gledatelja 83
Suci: Smerdelj, Novak, Metzinger

KHL ZAGREB - SKHL CRVENA ZVEZDA 2:8 (0:2,1:3,1:3)

Sastavi
Zagreb: Hergešić, Adamović, Valenčić - Srketić, Tadić, Jarčov, Blagus, Jačmenjak - T.Stančić, P.Stančić, Kaleb, Novak, Jović - Joja, Polašek, Čizmadija, Crnec, Selitaj. Trener: Miljak

Crvena Zvezda: Ranković, Kozak - U.Novaković, Olonov, Podunavac, Sefič, Vučurević - Anić, Sabadoš, Brkušanin, Đumić, Buchkin - Leonov, Bjelogrlić, Kerezović, P. Novaković, Vukičević, Zwick. Trener: Krivochlik

Dobar ulazak u sezonu, posebice u domaćim utakmicama, navijačima "veprova" budio je nadu u nastavak domaće serije. Poraz u Mariboru je arhiviran, u sastav su se za utakmicu sa Zvezdom vratili Jačmenjak i Hergešić Adamović, a na ledu nije bilo Filipeca i Novotnog. Zvezda je u Zagreb doputovala u gotovo punom sastavu. U odnosu na subotnji meč s Mladosti nije bilo Pajevića, ali je doputovao češki golman Kozak.

Zagreb nije startao kao u utakmicama sa Medveščakom i Bledom. Gosti su od početka pruzeli inicijativu i diktirali tempo utakmice. Zagrebova obrana je pod pritiskom gostiju pospustila već u petoj minuti kada je Olonov izbjegao pažnji domaćih braniča i sam krenuo prema golu. Pod prekršajem ne uspjeva zabiti, no njegovu akciju dobro prati Vučurević i odbijanac posprema u mrežu. Olonov je u kaciji bio i dvije minuta kasnije kada je dobro uposlio Sefiča. Udarac slovenskog napadača Hregešić Adamović brani, ali se pred gol spustio i branič Sabadoš koji odbijeni pak posprema u nebranjeni dio mreže. Iako je bilo još prilika mreže su do kraja trećine mirovale, no zato je nastavak bio buran.

U prvoj minuti nastavka Vučurević je na plavoj liniji pronašao Sefiča koji je brži od braniča Zagreba, izlazi sam pred golmana i zabija pod prečku. Samo dvanaest sekundi kasnije Zvezda je ponovo u trećini Zagreba. Brzi pak na Buchkina u lijevom krugu i šut iz prve za 4:0 gostiju. U tim trenucima Zagreb izgledao pomalo bezglavo pa gosti imaju nove prilike za povećanje vodstva koje ne koriste. Situacija se stabilizirala isključenjem igrača gostiju. "Veprovi" preuzimaju kontrolu u napadačkoj trećini i nakon stotinjak sekundi dolaze do gola. Brzim dodavanjem Jačmenjak je pronašao Srketića lijevo od gola Rankovića, a ovaj preciznim udarcem pod prečku smanjuje na 4:1.

Pokušao je Zagreb iskoristiti gol za potpuni povratak u igru. Navalili su prema golu Zvezde, ali pravih prilika nije bilo. U jeku njihovog pritiska Buchkin i Đumić odjurili su u kontranapad. Bjeloruski napadač odvukao je braniča i uposlo mladog Đumića koji puca iz prve i pogađa bliži kut Zagrebovog gola. Do kraja trećine odličnu priliku za smanjenje vodstva ima Blagus, no njegov solo prodor obranom zaustavlja Kozak koji je u međuvremenu stao na gol Crvene Zvezde.

U posljednjih dvadeset minuta ponavlja se slična priča. Zagreb ne uspijeva doći do konkretnijih šansi, a gosti igrom punog tempa lako dolaze pred gol domaćina i obasipaju ga šutevima. Pet minuta igre u posljednjoj trećini trebalo je Zvezdi da ponovo otključa bravu Zagrebovog gola. Petar Novaković je s desne strane ušao pred gol i pronašao put do mreže. U istoj minuti, isti igrač još jednom postiže gol. Ovog puta ga upošljava Buchkin, a šut je s par metara. Brzi transfer s lijeve na desnu stranu, šut bez oklijevanja i Zvezda vodi 7:1.

Zagreb pronalazi način da zaustavi nalet gostiju, a najbolji način za to je zabiti gol. Kaleb je uposlio Blagusa na desnoj strani napada, a ovaj ulazi u prostor između krugova i sigurnim, poluvisokim šutem smanjuje na 7:2. Tu nije bio kraj Zagrebovih muka, jer u posljednjih deset minuta Zvezda radi novi pritisak, a gol visi u zraku. "Veprovi" su se uspješno odolijevali do pred kraj utakmice kada gosti koriste igrača više. Sabadoš se još jednom s braničke pozicije spustio pred gol i poentirao za konačnih 2:8.

Danas nije bio dan "veprova". Ovu će utakmicu brzo zaboraviti, a priliku za popravak dojma imaju u subotu u gradskom derbiju. Igra se ponovo na Velesajamu, ali je Zagreb ovog puta u ulozi gosta. Domaćin je Mladost, a bolji ulazak u sezonu nakon dugo vremena u ulogu favorita dovodi Zagreb.