Srušen i Triglav

u14tzg triglavKadeti Teama Zagreb nastavljaju s dobrim igrama u Internacionalnoj hokejaškoj ligi. Gost velesajma ove je nedjelje bio Triglav. Gosti su se trudili, čak i natpucali domaćina, no pokleknuli su pred napadima prve navale zagrebačke ekipe. Kumanović, Marinković i Završki bili su autori svih sedam golova Teama Zagreb pričemu je Lovro Kumanović postigao čak pet.

Zagreb, klizalište Velesajam, 15.10.2017.
Gledatelja: 53
Suci: Polašek, Premerl

TEAM ZAGREB U14 -  HK TRIGLAV U14 7:3 (2:0,2:1,3:2)

Sastavi
Team Zagreb: Janjatović-Lončar, Čavić - Bezuk, Alić, Završki, Marinković, Kumanović - Filipović, Looser, Čeak, Drugović, Bauer - Vukadin, Slovinac, Mandušić, Ljubičić, Kašparek - Bokšić, Švarc, Bestić, Šimunković. Treneri: Žibret, Janjatović

Triglav: U.Hafner - Arh, Šlibar, Betežnik, Lah, Vesel - Brajlih Novosel, Hafner Borzatta, Košir, Kuhar, Vrečar - Bertoncelj, B.Hafner, Veternik, Zupan Škrlj. Treneri: Hafner

Konačnih 7:3 ne odaje ravnopravnu utakmicu koja se igrala većim dijelom susreta. Vratar Teama Zagreb, Teo Janjatović-Lončar obranio je više dobrih prilika gostiju i uspješnost obrana zadržao na preko 90% što je rijetkost u ovoj kategoriji. Team Zagreb dobru je prednost stvorio u prvih dvadeset minuta kada golovima Kumanovića i Marinkovića dolazi do prednosti 2:0.  Triglav bolje otvara drugu dionicu i na kraju samanjuje na 2:1. Isključenje domaćeg igrača nagovještaj je novog pritiska i mogućeg izjednačenja. U prevelikoj želji ostavili su previše prostora iza svojih leđa pa u samo trideset sekundi dva bijega napadača Teama Zagreb završavaju isključenjem gostiju pa se brojčano stanje mijenja u korist domaće ekipe. U takvoj situaciji 3 igrača "orlova" nisu mogli zaustaviti najbolju domaću navalu pa Kumanović vraća prednost na dva razlike. Po povratku kažnjenih igrača zabija i Završki pa prednost raste. Promjene rezultata do kraja trećine nema.

Triglavu za povratak preostaje samo dvadeset minuta pa od prve sekunde kreću jako. Isplatilo im se već nakon 15 sekundi i rezultat je ponovo aktivan. Njihov nalet zaustavlja isključenje koju Team Zagreb koristi za svoj peti gol i održavanje sigurne distance. U 47. minuti gosti postižu svoj treći gol, nakon kojeg nastavljaju s pritiskom. Potrajalo je par minuta, ali novog gola nije bilo. Ne u mreži domaćih, jer na drugoj su do kreja utakmice još dva paka zatresla mrežu. S prvim je Kumanović označio kraj nade za goste, a s golom uz zvuk sirene stavio točku na i. Slijedeću utakmicu Team Zagreb također igra kod kuće, a protivnik je HK Bled. Zagrebačka ekipa ih je iznenadila u prvom kolu na Bledu, no gosti su u naletu. Poraz iz prvog kola im je ostao jedini, a u ovom kolu su pobjedili i do sada neporaženu Olimpiju.