Uvjerljiva pobjeda na Velesajmu

tzg dresovi gostiU zaostaloj utamici 16. kola prvenstva Slovenije mlađi juniori Teama Zagreb uvjerljivo su svladali sastav Celja. Gosti iz Štajerske bili su nedorasli protivnik zagrebačkoj selekciji pa je jedino pitanje bilo koliko će se pakova u mreži Celjani ponijeti sa sobom na putu kući. Zagrepčani su krenuli otvoreno pa su za manje od šest minuta dvaput zatresli protivničku mrežu. U drugom dijelu trećine domaći su bili jednako učinkoviti pa su već nakon dvadeset minuta igre otklonili dvojbu oko pobjednika. Team Zagreb je uživao nadmoć i u nastavku susreta no obrana Celja je bila nešto učinkovitija pa je propustila svega tri paka do svoje mreže. U trećoj dionici dvoboja bilo je dosta prekršaja pa je većina pogodaka postignuta u situacijama kad je jedna od momčadi igrala s igračem manje. Domaći su postigli pet, a Celjani jedini pogodak za konačnih 12:1 u korist Teama Zagreb.

Team Zagreb - Celje 12:1 (4:0, 3:0, 5:1)

Zagreb, klizalište na Velesajmu, 26.12.2017.

Celje 16 min

Team Zagreb: Krasić, Mikulić - Čavlović, Đerek, Dimitrijević, Bebek, Hanžek - Čavić, Podboj, Mihalić, Pavetić, Joureau - Čiček, Mandić, Ikanović Šilhan, Matuško, Groznik - Marojević. Trener: Sertić

Celje: Skale, Gajšek - Čerenjak, Čavka T., Blazinšek, Črepinšek, Čavka E. - Steblovnik, Kukovič, Omerzu, Pirkovič, Pikl Lipar. Trener: Gajšek

Team Zagreb je poslije više od dva tjedna odmora, ugostili momčad Celja. Zagrebačkim hokejašima su Celjani bili idealan protivnik jer su u razdoblju od sredine listopada pa do ove utakmice dobili samo dvije od ukupno osam odigranih utakmica. Posljednja dva poraza Zagrepčani su pretrpjeli početkom prosinca na Velesajmu. Slavija bila uspješnija s 4:2, a Bled s 3:1. Niz loših rezultata srušio je Team Zagreb na šesto mjesto u poretku s 18 bodova, dva manje od Triglava. Neposredno iza zagrebačke momčadi smjestila se Crvena zvezda koja je prikupila 14. Čelo ljestvice držala je Olimpija s 41 bodom dok je gost Velesajma, momčad Celja bila bez bodova na začelju.

Nakon 15 odigranih utakmica najučinkovitiji igrač Teama Zagreb bio je Dimitrijević s 21 bodom. Slijedio ga je Idžan s 19 te Hanžek i Kramarić sa po 18 bodova. U obrambenim redovima istaknuli su se Đerek i Mandić sa po 5. Kod vratara, Krasić je u 4 pobjede ugradio 87,36% obrana, a Mikulić u dvije 86,86% zaustavljenih udaraca. Od standardnih igrača u postavi nije bilo braniča Janjatovića te napadača Idžana, Kramarića, Lovaka i Pejakovića. Po prvi su se put u momčadi našli napadači Ikanović Šilhan i Marojević.

Celje je, kako smo već spomenuli, najgora momčad u ligi bez ijednog osvojenog boda. Najbliže bodovima, premda još uvijek beznadežno daleko, Celjani su bili u utakmici s Mariborom koju su izgubili s 9:5 i protiv Bleda od kojeg su izgubili sa 7:3. Team Zagreb je u prvom međusobnom dvoboju u Celju uvjerljivo slavio s 15:1. O snazi celjskog sastava dovoljno svjedoči podatak da su najučinkovitiji igrači dvojica bledskih kadeta rođenih 2005., Golja i Sitar. Gosti su u Zagreb doputovali sa svega desetoro igrača, a od nedostajali su napadači Golja, Sitar i Dolenc te branič Podrekar.

Team Zagreb je od prve minute krenuo prema vratima Celja ne bi li što prije načeo protivnika i usmjerio utakmicu prema očekivanoj uvjerljivoj pobjedi. Na prvi pogodak čekalo se do četvrte minute kad je Dimitrijević uposlio Đereka koji dovodi "plave" u vodstvo. Nisu prošle ni dvije minute, a pločica se ponovo zakoprcala u mreži gostiju. Strijelac je na asistenciju Mihalića bio Pavetić. Neprekidni naleti domaćih doveli su i do prekršaja Blazinšekove u devetoj minuti. Celje se uspješno branilo sve do posljednje sekunde kazne kad je kombinaciju Bebeka i Dimitrijevića preciznim udarcem završio Hanžek.

Visoko vodstvo je zadovoljilo Zagrepčane koji nisu ispuštali inicijativu, ali su ipak donekle popustili u pritisku. Gosti su, premda sa samo dvije petorke, odolijevali naletima Teama Zagreb. Kad se već činilo da neće biti novih pogodaka, domaći su u posljednjoj minuti trećine još jednom zatresli mrežu "žutih". Na dodavanje Đereka, pogodak je postigao Čavlović. Team Zagreb je u skladu s očekivanim, već poslije dvadeset minuta igre osigurao pobjedu. Sad je preostalo samo popraviti statistiku što većem broju igrača.

Tek što je druga trećina krenula, Bebek je uposlio Hanžeka za peti zgoditak "plavih". Celjani su ponovo bili sabijeni na svoju polovicu, a Skale je kao i u prvoj trećini, imao pune ruke posla. Prekršaj Čerenjaka u 26. minuti najavio je novu ofanzivu domaćih. Međutim, unatoč naporima Teama Zagreb, gosti su sačuvali svoju mrežu i pokazali Zagrepčanima da se nisu došli predati. Nije prošlo ni pola minute od njegovog povratka u igru, a Čerenjak je ponovo morao sjesti na klupu za kažnjene.

Ovog puta na njoj se nije zadržao ni cijelu minutu. U svom prvom nastupu za selekciju, pogodak je u 30. minuti postigao Marojević. Minutu kasnije prekršaj pravi Podboj. Gosti su bili dovoljno bezopasni pa su "plavi" usred kazne promijenili vratare. Krasić je prepustio mjesto između vratnica kolegi Mikuliću. Celjani su u 32 minute igre uputili samo sedam udaraca prema vratima. Prekršaj Omerzua minutu kasnije dao je novu priliku za povećanje vodstva "plavih". Međutim, Zagrepčani su opet podbacili u igri s brojčanom prednosti pa se momčad koja čami na začelju lige bez ijednog boda na računu, još jednom obranila s igračem manje.

Team Zagreb je nastavio s pritiskom koji je u 38. minuti doveo do sedmog zgoditka. Đerek je uposlio Bebeka koji pogađa mrežu Celja. Do kraja trećine se nije stiglo dogoditi ništa posebno važnog. Celjani su na mali odmor pošli sa sedam pakova u mreži, a činilo se kako im najgore tek dolazi.

Već u prvoj minuti zadnje trećine prekršaj pravi Čavlović. "Žuti" ne samo što nisu ozbiljnije zaprijetili protivniku nego su tri sekunde pred istjek kazne za braniča "plavih", primili pogodak. Dimitrijević je na asistenciju Bebeka zatresao mrežu Celja. Minutu kasnije, umjesto Skaleta, u igru je ušao vratar Gajšek. Jedva da je propla minuta, a gosti postižu počasni pogodak. Bila je to kombinacija Steblovnika i Pirkoviča koju je preciznim udarcem završila Blazinšekova.

U 47. minuti gostima su dosuđena dva prekršaja. Pikl Lipar je dobio dvije minute, a Ela Čavka dvostruko dulju kaznu. Zagrepčani nisu mogli propustiti dvojicu igrača više na ledu. Prvo je početkom 48. minuti Hanžek je na asistenciju Bebeka poništio prve dvije minute Čavki, a ni pola minutu kasnije, zagrebačka hokejašica u dresu Celja vratila se u igru jer je Mihalić postigao svoj prvi pogodak ove sezone u Teamu Zagreb. Domaći su zadržali inicijativu do 50. minute kad prekršaj pravi Kukovič, a Groznik mu uzvraća udarac pa obojica odlaze na klupe za kažnjene.

U igri četvorice protiv četvorice nije se dogodilo ništa posebno značajnog, ali je u 54. minuti isključen Matuško. Prije nego što su "žuti" stigli bilo što uraditi, Đerek je uposlio Dimitrijevića koji "u vatru šalje" Hanžeka i Zagrepčani su dosegnuli deset razlike. Matuško je još uvijek sjedio na klupi za kažnjene kad je Đerek na asistenciju Dimitrijevića još jednom zatresao mrežu Gajšeka. U preostalih nešto više od četiri minute, gosti su pokušavali postići i drugi pogodak no "plavi" sigurno privode utakmicu kraju.

Team Zagreb se poslije ove utakmice vratio na peto mjesto, ali ne možemo se oteti dojmu da je ova momčad zaslužila biti bolje uvrštena. Za pojedince u hrvatskom hokeju, rad s hrvatskim hokejašima završava kad im se dogovori liga bez da se uzme u obzir vrijeme neophodno za treniranje selekcija kao i vrijeme za odmor od školskih i hokejaških obaveza. Na drugoj strani, stanje u celjskom hokeju je teško, a ova sredina zaslužuje da joj se posveti dodatna pažnja.