Sigurno do bodova u Celju

TZG dres bijeliTeam Zagreb je zabilježio još jednu uvjerljivu pobjedu u prvenstvu Slovenije za mlađe juniore. Zagrebačka selekcija je nakon uspjeha protiv Maribora, svladala i drugu štajersku momčad, Celje. Premda su domaći poveli već u prvoj minuti, Zagrepčani su do sredine prve trećine izjednačili, a potom u drugom dijelu trećine s tri uzastopna zgoditka stekli veliku prednost pred nastavak susreta. Početkom druge trećine Team Zagreb povećava razliku, a onda po starom lošem hrvatskom običaju, "povlači ručnu". Zadovoljni ostvarenim, Zagrepčani su dopustili suparniku da uspostavi ravnotežu, a krajem trećine i smanji zaostatak. Prvih desetak minuta zadnje trećine podsjećalo je na prethodnu trećinu, ali onda su gosti ubacili u višu brzinu i s pet uzastopnih zgoditaka došli do visoke pobjede od 10:2.

Celje - Team Zagreb 2:10 (1:4, 1:1, 0:5)

Celje, Dvorana u gradskom parku, 20.1.2018.

Team Zagreb 8 + 10 (Podboj) min

Celje: Skale, Gajšek - Steblovnik, Kukovič, Pirkovič, Blazinšek, Pikl Lipar - Čerenjak, Podrekar, Omerzu, Golja, Črepinšek - Čavka T. Trener: Gajšek

Team Zagreb: Krasić, Bujanić - Janjatović, Đerek, Lovak, Kramarić, Hanžek - Podboj, Čavlović, Joureau, Pavetić, Pejaković - Digula, Mandić, Dimitrijević, Bebek, Idžan - Mihalić, Ikanović Šilhan, Groznik. Trener: Sertić

Četiri dana nakon uvjerljive pobjede protiv Maribora, mlađim juniorima Teama Zagreb pružila se prilika pokupiti još tri sigurna boda. Protivnik Zagrepčana bila je momčad Celja koja u dotadašnjem dijelu natjecanja nije osvojila nijedan bod. Zagrebački sastav je u prethodne dvije utakmice protiv "grofova" zabilježio dvije najuvjerljvije pobjede u natjecanju. U Celju je bilo 15:1, a na Velesajmu 12:1 u korist Teama Zagreb. Zagrepčani su se nalazili na petom mjestu s 24 boda, dva manje od Triglava kojeg su nastojali stići i prestići prije završetka redovnog dijela prvenstva. Slavija je s 33 osvojena boda bila već predaleko, a Crvena zvezda sa 17 na sigurnoj udaljenosti.

Prvi strijelac Teama Zagreb bio je Dimitrijević s 29 bodova, a slijedili su ga Hanžek s 25 i Idžan s 21 bodom. Među braničima, najučinkovitiji su bili Đerek s 10 i Mandić sa 6 bodova. Vratar Krasić je s 88,01% obrana i 5 pobjeda bio nešto uspješniji od kolege Mikulića s 87,67% i tri pobjede. Od standardnih igrača nedostajali su braniči Čavić i Čiček te vratar Mikulić. Mjesto pričuvnog vratara popunio je Bujanić, a obrani se pridružio povremeni član Teama Zagreb, Digula.

Malobrojnom domaćem sastavu nedostajali su napadači Dolenc, Sitar i Eva Čavka. Većina igrača još uvijek su bili kadeti tako da ishod susreta nije bio u pitanju. Trojica najopasnijih igrača Celja su bledski kadeti, Podrekar, Sitar i Golja. Za Celjanje je nastup u ovom natjecanju usmjeren prvenstveno na stjecanje iskustva i održavanje nazočnosti u uzrastu mlađih juniora. Inače, na čelu ljestvice bio je Bled s 46 bodova, ispred Jesenica s 44 i Olimpije s 41 bodom.

Tek što je utakmica počela, domaći su iznenadili Zagrepčane. Čerenjak je uposlio Blazinšekovu koja preciznim udarcem pogađa mrežu. Gostima je trebalo dosta vremena da se priberu i nadjačaju suparnika koji im ni po čemu nije smio biti ravan. Unatoč naporu da se što prije preokrene omjer, na prvi pogodak Teama Zagreb čekalo se do osme minute. Tada je Pejaković na asistenciju Groznika poravnao omjer.

Zagrepčani su preuzeli inicijativu i stvarali priliku za prilikom no Skale je marljivo skupljao jednu obranu za drugom. Pritisak gostiju doveo je i do prekršaja Čavke u 12. minuti. Team Zagreb nije imao poteškoća uspostaviti igru u protivničkoj trećini no pločica nikako nije htjela u mrežu Celjana. Gosti su zadržali napadački zamah i nakon izjednačenja snaga na ledu pa su u 15. minuti prešli u vodstvo. Kombinaciju Đereka i Dimitrijevića preciznim je udarcem dovršio Bebek.

Rezultatski preokret dao je dodatni poticaj Zagrepčanima koji su u završnici trećine praktički osigurali bodove. Nije prošlo ni pola minute kad je Dimitrijević asistirao Idžanu za treći pogodak "bijelih". Tek što je bačen buli, raspoloženi gosti su još jednom zatresli protivničku mrežu. Kombinaciju Bebeka i Idžana u zgoditak je pretvorio Dimitrijević. Uzdrmanim Celjanima pomogao je prekršaj Groznika u 18. minuti. Domaći su barem neko vrijeme mogli provesti na protivničkoj polovici leda, a kad je u 19. minuti na klupu za kažnjene sjeo i Idžan, Celje je dobilo priliku smanjiti zaostatak.

"Plavi" su imali četrdesetak sekundi s dvojicom igrača više na ledu. Takva prednost nadoknađuje i veliku razliku u kvaliteti između dvije momčadi no domaćima ipak nije pošlo za rukom pronaći put do mreže. Groznik se vratio u igru zadnjoj minuti pa je gostima s četvoricom igrača ipak bilo lakše sačuvati tri gola prednosti. Unatoč ne baš sjajnom ulasku u utakmicu, Team Zagreb je na prvi odmor ipak pošao zadovoljan ostvarenim. Gostima je preostalo samo obraniti igrača manje u prvih 40 sekundi druge trećine i potom osigurati pobjedu.

Team Zagreb je mirno dočekao kraj kazne, a potom u 21. minuti povećao vodstvo. Đerek je asistirao kolegi Mandiću za novi pogodak gostiju. Zadovoljni visokim vodstvom, Zagrepčani su popustili s pritiskom pa je Celje ubrzo uspostavilo ravnotežu u igri. Prigoda nije bilo previše no bile su ravnomjerno raspoređene pa je i Krasić mogao skupiti nekoliko obrana. Prekršaj Kukoviča u 28. minuti ostavio je "bijele" s igračem više. Team Zagreb nije iskoristio brojčanu prednost no kad je do povratka protivničkog igrača u igru ostalo samo devet sekundi, na klupu za kažnjene morao je sjesti i Čerenjak.

Nisu se Zagrepčani snašli ni s dvojicom igrača više niti s "običnom" brojčanom prednosti tijekom Čerenjakove kazne. Da stvari budu gore, tek što su se snage na ledu izjednačile, pogreška pri letećoj izmjeni ostavila je "bijele" s igračem manje. Celje se pokazalo ništa učinkovitijim s igračem više od Teama Zagreb pa se omjer nije mijenjao. U 35. minuti na klupu za kažnjene ponovo sjeda Kukovič. Gostima ni "treća sreća" nije pomogla. Skale je obranio sve što je letjelo prema njegovim vratima pa se rezultat nije mijenjao.

Raspoloženje domaćih nakon još jedne uspješne obrane, dodatno se popravilo u 38. minuti. Poslije akcije Črepinšeka i Omerzua, mrežu Zagrepčana zatresao je Golja. Minutu kasnije, prekršaj Pavetića daje Celjanima još jednu priliku da poprave omjer. Gosti su zbili redove te su priveli ovu trećinu završetku bez novih uzbuđenja. U posljednjoj trećini valjalo je odraditi preostalih 17 sekundi kazne. Zagrepčani nikako nisu mogli biti zadovoljni svojom igrom u drugoj trećini jer su potpuno podbacili u napadu, dopustivši "fenjerašu" da odigra ravnopravnih dvadeset minuta.

Team Zagreb je u posljednju trećinu ušao napadački no i dalje bez očekivane učinkovitosti. Celjani su se uglavnom branili, ali su s vremena na vrijeme u protunapadima držali Krasića na oprezu. Jalova inicijativa "bijelih" potrajala je gotovo pola trećine, a onda je u 50. minuti Janjatović uposlio Joureaua koji postiže pogodak. Ovaj pogodak slomio je otpor upornih Celjana. U preostalih desetak minuta susreta na ledu su postojali samo Zagrepčani koji su nizom pogodaka pretvorili poraz domaćih u potop.

Bebek je u 53. minuti zatresao mrežu na dodavanje Dimitrijevića. Team Zagreb je tri minute kasnije ostao bez Podboja koji je zaradio disciplinsku kaznu pa je za njega utakmica završila. U 57. minuti na sceni je ponovo treći napad gostiju. Akciju Dimitrijevića i Bebeka, preciznim je udarcem dovršio Idžan. Niz gostujućih pogodaka nastavio se u idućoj minuti. Sada su u akciji bili Hanžek i Mandić, a neumoljivi strijelac bio je Mihalić.

Točku na "i" ovog dvoboja s unaprijed poznatim pobjednikom, stavio je Pavetić 17 sekundi prije kraja. Team Zagreb je ovom pobjedom odradio "obavezni program", odnosno dvije pobjede u dvobojima s najslabijim suparnicima u ligi. Međutim, od selekcije koja bi mogla dati nekoliko kandidata i za juniorsku reprezentaciju očekuje se više. Zagrepčani su podbacili u igri s igračem više, a sve do deset minuta prije kraja Celjani su držali prihvatljiv zaostatak. U završnici prvenstva Zagrepčani bi se morali pripremati za doigravanje u kojem će se sučeliti nekoj od jakih slovenskih momčadi. Ako se želi ostvariti neki sportski cilj, onda je krajnje vrijeme da stručni stožer nešto popravi u igri mlađih juniora i time opravda svoju ulogu.