Očekivani poraz

blagusHokejaši Zagreba su na gostovanju u Kranju kod vodeće momčadi prvenstva pretrpjeli poraz. Zagrepčani su bili u podređenom položaju od samog početka utakmice. Unatoč premoći "orlova", prvih dvadeset minuta završilo je bez pogodaka. Domaći su u nastavak susreta krenuli jednako energično kao i u prvoj trećini pa su već za pet minuta stekli dva pogotka prednosti. Triglav je poslije vodstva zaigrao još bolje pa je gostima bilo sve teže odupirati se protivničkim naletima. Otpor "veprova" slomljen je u drugom dijelu druge trećine kad su domaći za četiri minute triput zatresli mrežu. Zagrepčani su prije odmora postigli pogodak no ishod susreta više nije bio dvojben. "Orlovi" su u zadnjoj trećini potpuno zagospodarili ledenom plohom no samo su jednom svladali raspoloženog čuvara mreže gostiju za konačnih 6:1.

Zagreb 14 min

Triglav: Šenk, Us - Škrjanec, Ahačič, Zupan, Terlikar, Jenko - Pavc, Logar, Vilfan M., Tavčar, Hočevar - Ban U., Lampič, Štenkler, Rozman, Potočnik M. Trener: Drinovec

Zagreb: Hergešić-Adamović, Filipec - Srketić, Videk, Čizmadija, Blagus, Kaleb - Stančić T., Stančić P., Novotny, Jarčov, Novak - Babić, Selitaj, Jović, Tadić. Trener: Miljak

Zagreb je u Kranj doputovao kao peta momčad u poretku s pet bodova manje od Medveščaka i četiri više od Bleda koji je imao dvije utakmice više. "Veprovima" je to bila prva utakmica u veljači nakon uspješnog siječnja u kojem su dobili tri od četiri odigrane utakmice. Zagrebaši su prvo izgubili kod kuće od Slavije da bi potom nadjačali Vojvodinu u Novom Sadu. Potom je pao Maribor u svojoj dvorani, a pohod po začelju "veprovi" su završili pobjedom nad Mladosti. Zagreb je izgubio obje prethodne utakmice protiv Triglava. U Kranju je bilo visokih 8:2 za domaće, a na Velesajmu su Zagrepčani izvukli časnih 1:2.

Nakon 21 odigrane utakmice prvi strijelac Zagreba i dalje je Blagus s 53 boda. Veteran Jačmenjak upisao je 42, a slijedi ih Jarčov s 21 bodom. Isto toliko bodova skupio je i branič Srketić, a među braničima istaknuo se i Tibor Stančić sa 16 bodova. Vratar Filipec upisao je 10 pobjeda uz 89,13% obrana. Treneru Miljku u Kranju su nedostajali napadači Jačmenjak i Crnec te braniči Polašek i Joja. Zagrebaši su isklizali s Hergešićem-Adamovićem između vratnica i još 14 igrača.

Triglav je bio uvjerljivo prvi na ljestvici i mogućom pobjedom protiv Zagrepčana, "orlovi" bi osigurali prvo mjesto u poretku nakon redovnog dijela prvenstva. U prvom mjesecu 2018. Kranjčani su pregazili Maribor i Celje te tijesno slavili u Beogradu. Triglav je potom kod kuće uvjerljivo svladao Medvešlaka, a u prvoj utakmici u veljači, "orlovi" su pobijedili Bled u gostima. Najopasniji napadači Triglava bili su Zupan i Terlikar, a veliku prijetnju vratima gostiju predstavljao je i branič Ahačič. U sastavu domaćih od standardnih igrača nije bilo napadača Grošelja, Naceta Vilfana, Matevža Bana i Krištofa Potočnika. Trener Drinovec je iz obrane u napad prebacio Mihaela Potočnika kako bi ipak mogao odigrati s pune tri petorke.

Domaći su od samog početka krenuli odlučno prema vratima Zagreba ne bi li što brže došli do prednosti. Zagrebaši su bili primorani na obranu u čemu im je pomagala manja površina kranjske ledene plohe. Odličan je bio i vratar Hergešić-Adamović koji je dobio povjerenje trenera Miljka, a koji se pokazao sjajnim u prethodnoj utakmici "veprova" s Triglavom kad je na Velesajmu primio samo dva pogotka. Unatoč naporu, "orlovima" nije polazilo za rukom probiti discipliniranu obranu gostiju koji u prvih desetak minuta nisu napravili nijedan prekršaj.

Uspostavljeni odnos snaga na trenutak je narušilo isključenje Potočnika u 15. minuti. Zagrebaši su dobili priliku povesti s igračem više no obrana "plavih" uspješno je odbila sve pokušaje gostiju da iskoriste brojčanu prednost. Minutu i pol po izjednačenju snaga na ledu, prekršaj Videka ostavio je domaće s igračem više. "Veprovi" su zbili svoje redove i uspješno priveli trećinu kraju. Do kraja kazne za braniča "bijelih" ostalo je još pet sekundi no Zagrepčani su mogli zadovoljno otklizati na odmor jer su se uspješno nosili s vodećom momčadi natjecanja na njenom ledu.

Triglav, naravno, ništa nije stigao uraditi u preostalih pet sekundi brojčane prednosti no domaćima nije dugo trebalo da inicijativu pretvore u vodstvo. Još uvijek se igrača 21. minuta kad je Ahačič na asistenciju Terlikara zatresao mrežu Zagreba. Domaći su potom pojačali pritisak pa se na novi zgoditak "plavih" nije dugo čekalo. Pavc je 25. minuti uposlio Tavčara koji povećava prednost "orlova".  Lošim vijestima po Zagrepčane tu nije bio kraj. Dvije minute kasnije, Srketić zbog nesportskog ponašanja odlazi na klupu za kažnjene. Zagrebaši su zbili redove pa su nekako uspjeli odbiti nalete domaćih sve do završetka kazne za svog braniča.

"Orlovi" su zadržali inicijativu igrajući u tempu s kojim su se gosti sve teže nosili. Zagrebova kola krenula su nizbrdo nakon trećeg pogotka domaćih. Akciju Potočnika i Rozmana, preciznim je udarcem u 33. minuti završio Štenkler. Prije nego štu su "veprovi" stigli bilo što uraditi, pločica se ponovo našla u mreži "bijelih". Jenko je u 34. minuti zatresao mrežu nakon kombinacije Bana i Ahačiča. Svaku dvojbu oko ishoda utakmice uklonio je ponovo Jenko koji je na asistenciju Terlikara postigao pogodak u 37. minuti. Samo četiri sekunde po početnom buliju, Jenko je napravio prekršaj potvrđujući kako bi i postava koja postigne pogodak trebala poći na odmor.

Zagrepčanima je trebalo svega dvadesetak sekundi da iskoriste brojčanu prednost. Kombinaciju Tadića i Blagusa, u pogodak je pretvorio Novotny. Do kraja trećine preostalo je još tri minute no "veprovi" su nakon samo minute ostali s igračem manje zbog isključenja Jarčova. Zagrebaši su, unatoč naporima Triglava, izdržali protivnički pritisak. Na odmor su ipak pošli sa zaostatkom od četiri gola kojeg realno nisu mogli stići. Sve što im je preostalo u posljednjih dvadeset minuta bilo je izbjeći potop i sačuvati se od ozljeda.

"Orlovi" nisu popuštali s pritiskom ni u zadnjoj trećini. Selitaj je nakon samo dvije minute igre morao sjesti na klupu za kažnjene. Njegovi suigrači su izdržali opsadu svojih vrata no Triglav je zadržao napadački zamah i nakon izjednačenja snaga na ledu. U 46. minuti poslije kombinacije Škrjanca i Terlikara, Hergešića-Adamovića svladao je Zupan. Činilo se u tim trenucima kako Zagrebu prijeti težak poraz. Srećom po "bijele", 12 sekundi kasnije prekršaj pravi Logar. Zagrebaši su mogli predahnuti pa čak i smanjiti zaostatak, ali poslije minute s igračem više, isključenje Srketića je izjednačilo snage na ledu.

Tridesetak sekundi sa po četvoricom igrača nije donijelo promjenu omjera no prekršaj Potočnika dao je "veprovima" pola minute za pokušaj postizanja pogotka s četvoricom protiv trojice. Triglav se uspio obraniti nakon čega su suparnici ponovo zaigrali sa po četvoricom igrača. Domaći su navalili kao da imaju igrača više, a nakon dvadesetak sekundi i prekršaja Jarčova su ga i dobili. Sada je na gostima bio red da izdrže pola minute do povratka Srketića na led. Jedan za drugim, kazne su izdržali i preostali igrači tako da se u posljednjih deset minuta dvoboja ušlo bez promjene rezultata.

Kako se približavao završetak dvoboja, tako je padao i tempo. Domaći su i dalje držali inicijativu no bili su zadovoljni uvjerljivom pobjedom. Zagrepčanima su samo htjeli da sve što prije završi. Posljednja uzbuđenja donijelo je isključenje Babića u 57. minuti. Triglav ponuđenu priliku za povećanje razlike nije iskoristio pa je konačni rezultat ostao 6:1. Ovom pobjedom "orlovi" su osigurali prvo mjesto na kraju redovnog dijela natjecanja koje će im gotovo sigurno dodijeliti Vojvodinu kao prvog protivnika u doigravanju. Zagrebaši nisu uspjeli izvesti podvig, ali su zahvaljujući porazu Bleda kod kuće protiv Crvene zvezde zadržali četiri boda prednosti u odnosu na "labudove". Po trenutnom stanju, "veprove" na petom mjestu očekuje četvrtfinalni dvoboj doigravanja protiv gradskog suparnika, Medveščaka.