Iskoristili priliku

U18 TZG Tri 180211Team Zagreb je zabilježio drugu uzastopnu pobjedu u juniorskom prvenstvu Slovenije. U utakmici 26. kola Zagrepčani su na svom ledu svladali Triglav sa 6:2. Zahvaljujući zbijenom rasporedu, hokejaši Triglava istog su dana igrali seniorsku utakmicu protiv Zagreba dok su juniori gostovali na Velesajmu. Budući da su ponajbolji juniori kranjskog kluba ostali na raspolaganju prvoj momčadi, sastav "orlova" našao se u nezavidnom položaju u odnosu na Team Zagreb. Domaći su za manje od deset minuta triput zatresli mrežu Triglava čime su u ranoj fazi usmjerili utakmicu u svoju korist. U završnici prve trećine Zagrepčani su povećali razliku na četiri gola no gosti su ubrzo smanjili zaostatak. Početkom druge trećine Gorenjci dolaze na dva razlike. Neko se vrijeme činilo da bi gosti mogli uhvatiti priključak, ali Team Zagreb je sredinom trećine još jednom zatresao mrežu. Na početku posljednje trećine domaći postižu još jedan pogodak nakon kojeg su samo održavali ravnotežu snaga na ledu sve do pobjedonosnog završetka.

Team Zagreb - Triglav 6:2 (4:1, 1:1, 1:0)

Triglav 6 min

Team Zagreb: Pilipović, Slivnjak - Belina, Matišin, Vragolović, Dobrić, Paulović - Podboj, Belinić, Hanžek, Kramarić, Rakar - Đerek, Čavlović, Grgurić, Burazin, Popović Tijan - Janjatović, Pleština, Supančić, Jakovac. Trener: Bregant

Triglav: Pelko, Elord Drole - Majce Baškarad, Kremenović, Grilj, Žagar, Morel - Janežič, Udir, Mravlje Lombar, Burgar, Kepic - Jazbec, Šlibar, Vidjak, Jelar, Štenkler N. Trener: Kern

Gosti su u Zagreb doputovali s 53 boda što ih je svrstalo na drugo mjesto u prvenstvenom poretku. Ispred "orlova" bile su samo Jesenice s 59 bodova. Hokejaši iz Kranja istovremeno su imali čad deset bodova prednosti u odnosu na Olimpiju pa im utakmica u Domu sportova nije bila od posebnog natjecateljskog značaja. Trener gostiju, Kern, stoga je ostavio na raspolaganje seniorskom sastavu za utakmicu protiv Zagreba trojicu svojih najučinkovitijih napadača, Tavčara, Jenka i Vilfana. Bez njih, najveću prijetnju vratima Teama Zagreb predstavljali su Morel i Žagar. U postavi Triglava nije bilo napadača Pavloviča te braniča Nadižara i Gartnera. Čak osmorica igrača gostiju bili su mlađi juniori, a Šlibar je nastupio kao kadet. Slovenci su dobili sve tri prethodne utakmice protiv Teama Zagreb. U Kranju je bilo 10:3 i 11:1, a u prvoj zagrebačkoj utakmici 5:0 za goste.

Team Zagreb se i nakon iznenađujuće pobjede nad Slavijom nalazio na predzadnjem mjestu sa svega 20 bodova, čak 8 manje od Bleda. Jedina momčad sa slabijim učinkom od zagrebačke bio je Maribor s 14 bodova. Najučinkovitiji napadač Teama Zagreb bio je Dobrić s 15 bodova, a slijedili su ga Paulović s 13 i Burazin s 11 bodova. Joja je s 4 boda predvodio braniče, a uz bok su mu stajali Belina i Đerek sa po 3 boda. Slivnjak je s 4 pobjede bio najuspješniji među vratarima uz 86,08% zaustavljenih udaraca. Jedan od najučinkovitijij napadača, Selitaj, bio je s klubom na već spomenutoj seniorskoj utakmici Triglava i Zagreba, a od standardnih igrača, treneru Bregantu nedostajali su braniči Joja, Cerovečki i Seitz te napadač Fernandez Genc. Za ovu utakmicu predah je dobio vratar Goršić.

Tek što je utakmica počela, Zagrepčani su postigli vodeći pogodak. Matišin je u prvoj minuti opalio s plave linije, Pelko odbio pak, ali samo do Vragolovića koji iz neposredne blizine posprema pločicu u mrežu. Domaći su nastavili s pritiskom pa je u trećoj minuti Supančić bekhendom iz blizine zamalo povećao prednost "plavih". Vratar gostiju skupio je još par obrana prije nego što je u petoj minuti ponovo morao vaditi pak iz mreže. Hanžek je pucao iz sredine, a pak se odbio od ograde iza gola točno do Kramarića koji iz blizine postiže novi pogodak za Team Zagreb. Gosti su tek poslije drugog primljenog zgoditka prvi put zaprijetili Pilipoviću no inicijativa je i dalje ostala na strani zagrebačkog sastava.

Domaći su "letjeli" po ledu, stvarajući prigode za povećanje vodstva. Obrana Triglava se držala sve do devete minute kad je Popović Tijan ubacio pak u gužvu pred vratima gdje se najbolje snašao Burazin i pogurnuo pak u protivnička vrata. Trener Triglava je minutu kasnije povukao Pelka iz igre i priliku dao pričuvnom vrataru Elordu Drole. Zadovoljni visokim vodstvom, domaći su usporili tempo što je omogućilo "bijelima" da uspostave ravnotežu. Prigode su se prorijedile no Grgurić je u 12. minuti bekhendom iz blizine mogao svladati čuvara mreže Triglava. Prekršaj Podboja minutu kasnije dao je priliku gostima za popravak omjera.

Team Zagreb je odlično odigrao s igračem manje ne dopustivši protivniku nijedan udarac prema vratima tijekom obje minute kazne za svog braniča. Kad su se snage na ledu izjednačile, "plavi" su vratili inicijativu premda su i gosti imali svojih prilika za pogodak. Domaći su bolju igru začinili u 18. minuti. Kramarić je s lijevog krila uklizao u sredinu i pucao. Vratar "bijelih" odbija pak, a Hanžek ga iz neposredne blizine posprema u gol. Zagrepčani su dominirali prostorom pred protivničkim vratima zahvaljujući čemu su postigli sva četiri zgoditka. Unatoč velikom zaostatku, "orlovi" se nisu predavali. Nije prošlo ni pola minute, a pak se našao u mreži domaćih.

Kremenović je dugim dodavanjem uposlio Morela koji prolazi po lijevom krilu i snažnim udarcem pogađa suprotne rašlje. Primljeni pogodak potaknuo je domaće da pritisnu protivnika u posljednje dvije minute prve trećine. Udarci su sijevali sa svih strana no vratar "bijelih" je bio na visini zadatka pa se na veliki odmor pošlo s tri gola prednosti za domaće. Zagrepčani su svakako mogli biti zadovoljni svojim učinkom. Izostanci u protivničkom sastavu ni na koji način nisu umanjili vrijednost izvedbe Teama Zagreb koji je s puno optimizma očekivao nastavak susreta.

Gosti su zacijelo dobro iskoristili odmor jer su već u 21. minuti smanjili zaostatak. Morel je iz lijevog kuta dao pak nadesno do Grilja koji ga ubacuje pred vrata odakle Žagar postiže drugi pogodak za "orlove". Gosti su dobili dodatni poticaj pa su nastavili s pritiskom. Pilipović je u kratkom razdoblju skupio nekoliko obrana, a onda je u 22. minuti ispucao pak preko ograde pa su "bijeli" dobili priliku uhvatiti priključak s igračem više. Triglav je ovog puta bio nešto poduzetniji s brojčanom prednosti no i dalje nedovoljno da bi ugrozio vrata domaćih. Minutu po izjednačenju snaga na ledu, Rakar bježi sam pred gol no zbog prekršaja Kremenovića, njegov bekhend nije pronašao put do mreže.

Team Zagreb je žestoko pritisnuo s igračem više. Elord Drole je zaustavljao jedan udarac za drugim. Činilo se da gol Triglava "visi u zraku" no gosti su se nekako uspjeli obraniti i zadržati izglede za povratak u utakmicu. Nakon izjednačenja snaga na ledu, Burgar je u 28. minuti mogao smanjiti zaostatak odličnim udarcem sdesna. Vragolović je minutu kasnije odgovorio protunapadom kojeg završava udarcem sdesna. Paulović je u 29. minuti samostalnom akcijom vratio mir u redove domaćih. Pucao je s lijevog krila te je bio najbrži na odbijancu kojeg udarcem iz blizine posprema u gol. Uvjerljivo vodstvo domaćih potaknulo je trenera Breganta da u 31. minuti zamijeni vratare pa se tako u igri našao i Slivnjak.

Zagrepčani su i dalje imali više od igre pa su stvarali prigode iz kojih su mogli dodatno povećati prednost. Elord Drole je marljivo skupljao obranu za obranom, a najviše se istaknuo u 34. minuti kad je poslije protunapada dvojice na jednog zaustavio bekhend Vragolovića s desne strane.Triglav je u završnici trećine uspostavio ravnotežu pa su se akcije smjenjivale pred oba gola. Tri minute prije kraja obje momčadi ostaju s igračem manje zbog međusobnih prekršaja Vidjaka i Burazina. Suparnici su se ravnopravno nosili sa po četvoricom igrača na ledu, a kad su obje momčadi zaigrale u punim sastavima, posljednju su prigodu prije malog odmora imali Zagrepčani. Team Zagreb je unatoč pokušajima protivnika da se vrati u utakmicu, sačuvao punu prednost iz prve trećine.

Na samom početku trećeg dijela utakmice, Zagrepčani su povećali razliku. Vragolović je u 41. minuti opalio s plave linije, a Paulović iz okreta pospremio odbijanac u mrežu. Gosti su se sada našli u izgubljenom položaju no već u idućoj minuti dobili su priliku popraviti omjer. "Plavi" su pogriješili pri letećoj izmjeni pa je Triglav ostao s igračem više. Domaći su ponovo odlično odigrali obranu pa je "orlovima" prošla minuta bez da su stvorili makar i jednu prigodu za pogodak. Da stvari po goste budu gore, pobrinuo se Grilj prekršajem u 43. minuti. Igra četvorice protiv četvorice nije donijela nikakvih uzbuđenja, a kad su "plavi" ostali s igračem više, Paulović je u 45. minuti zaprijetio udarcem iz sredine.

Nakon izjednačenja snaga na ledu inicijativu preuzimaju "bijeli". Žagar je u 46. minuti zaprijetio udarcem sdesna no Slivnjak je bio na mjestu. Gosti su stvorili još par prilika od kojih je najizgledniju imao Grilj u 49. minuti kad je tukao iz sredine, a vratar "plavih" odlično obranio. Sredinom trećine Zagrepčani na trenutak odgovaraju na inicijativu gostiju. Prvo je Dobrić udarcem sdesna natjerao protivničkog vratara na sjajnu obranu, a malo kasnije Belina gađa s lijeve strane. Elord Drole odbija pak, ali samo do Vragolovića koji iz neposredne blizine bekhendom iza leđa pokušava iznenaditi vratara Triglava.

"Orlovi" su imali više od igre u zadnjih desetak minuta no nisu bili u stanju ugroziti pobjedu domaćih. Prilika za pogotke nije bilo previše, a najbliži uspjehu bio je Morel koji je u 53. minuti udarcem s lijeve strane pogodio prečku. Pritisak "bijelih" nije jenjavao no Team Zagreb je uspješno odolijevao protivničkim naletima dok je Slivnjak skupljao obranu za obranom. Isključenje Dobrića dvije minute prije kraja susreta dalo je gostima posljednju priliku ublažiti poraz. "Plavi" su zbili svoje redove pa su ne samo zaštitili svoja vrata nego su u par navrata zaprijetili i protivničkima.

Susret je završio prije nego što se prvi strijelac Teama Zagreb stigao vratiti u igru. Zagrebački sastav je ubilježio pobjedu koja mu neće toliko značiti za poredak na ljestvici koliko za povratak izgubljenog samopouzdanja. Većina igrača iz ove postave bit će u konkurenciji za hrvatsku juniorsku reprezentaciju i krajnje je vrijeme da se forma počne podizati, a postave uigravati. Triglav je platio danak obvezama seniorske momčadi koja bi, istini za volju, došla do pobjede i bez vodećih juniora. Da je ova utakmica imala neki veći natjecateljski značaj za goste, zasigurno bi na Velesajmu vidjeli Triglav u punom sastavu. Ostane li poredak na ljestvici kakav trenutno jest, novi dvoboj ove dvije momčadi slijedi u prvom krugu doigravanja.