"Desetka" u Kranju

IHLZagrebački juniori otputovali su u Kranj na put bez nade. Suparnik u prvom krugu doigravanja bila im je odlična momčad Triglava. Malobrojni Zagrepčani od samog su početka bili u podređenom položaju. Domaći su za pet minuta dosegnuli dva gola prednosti nakon čega su nastavili napadati. Team Zagreb je izdržao ostatak trećine bez primljenog pogotka, ali je već početkom druge trećine primio još jedan. "Orlovi" su zadržali inicijativu te su u završnici trećine još jednom zatresli mrežu. Otpor zagrebačke selekcije potpuno je slomljen u trećih dvadeset minuta. Razigrani domaćin do vrha je napunio mrežu Teama Zagreb i pokazao kako će uzvrat biti samo formalnost.

Triglav - Team Zagreb 10:0 (2:0, 2:0, 6:0)

Team Zagreb 2 min

Triglav: Pelko, Hafner - Gartner, Udir, Vilfan, Tavčar, Jenko - Jazbec, Kremenović, Grilj. Žagar, Morel - Janežič,
Vidjak, Mravlje Lombar, Pavlovič, Štenkler - Majce Baškarad. Trener: Kern

Team Zagreb: Slivnjak, Goršić - Seitz, Joja, Grgurić, Dobrić, Vragolović - Belina, Matišin, Pleština, Paulović, Rakar - Jakovac, Belinić. Trener: Bregant

Triglav je nakon 27 odigranih utakmica osvojio drugo mjesto u poretku s 59 bodova, devet manje od vodećih Jesenica. Team Zagreb je ostao daleko iza, na sedmom mjestu sa samo 26 bodova na računu. Hokejaši iz Kranja su dobili tri od četiri utakmice protiv zagrebačkih juniora. Početkom listopada slavili su kod kuće s 10:3. Mjesec i pol kasnije slavili su na Velesajmu s 5:0 premda su nastupili bez najboljih igrača. Novo gostovanje Zagrepčana prošlo je još gore od prethodnog s obzirom na pobjedu "orlova" od 11:1. Team Zagreb je svoju jedinu pobjedu zabilježio tek u veljači, ponovo protiv oslabljenog protivnika rezultatom 6:2.

Najuspješniji hokejaš Triglava bio je Tavčar sa 63 boda, tri više od suigrača iz navale Jenka. Odličan učinak imao je i napadač Morel, 42 boda. Svoj su doprinos dali i braniči. Udir je upisao 17, a Kremenović 16 bodova. Prvi vratar momčadi iz Kranja bio je Pelko koji je ostvario 88,32% obrana. U prvom susretu doigravanja, trener Kern nije mogao računati na pričuvnog vratara Jelera Remškara kao ni na napadača Burgara niti braniča Nadižara. Napadač Prostor već je prije bio prešao u Jesenice.

Na drugoj strani, strijelce Teama Zagreb predvodio je Paulović s 19 bodova, a slijedili su ga Dobrić s 15 i Vragolović s 13 bodova. Već je ovaj golemi nesrazmjer u napadačkom učinku vodećih strijelaca obje momčadi dovoljni pokazatelj odnosa snaga Triglava i Teama Zagreb. Joja je s 4 boda bio najučinkovitiji branič ispred Beline i Đereka s bodom manje. Vratar Slivnjak imao je najveću minutažu uz koju je išao i najveći broj pobjeda, ukupno 4. Postotak obrana zaustavio se na 86,63%. Zagrečani su u Kranj doputovali u oslabljenom sastavu. Od napadača su nedostajali kažnjeni Popović Tijan, Selitaj, Fernandez Genc, Burazin te mlađi juniori Kramarić i Hanžek. U obrani nije bilo Belinića, Cerovečkog i mlađeg juniora Đereka. Mlađejuniorski trojac je zbog obaveza u doigravanju mlađih juniora pošteđen utakmica protiv Triglava.

Goropadni domaćin odlučio je odmah na početku pokazati svoju snagu. Već u drugoj minuti je prva navala Triglava nadigrala protivničku obranu. Kombinaciju Tavčara i Vilfana u vodeći pogodak pretvorio je Jenko. Tri minute kasnije, drugi napad "orlova" podiže prednost. Akciju Grilja i Žagara, preciznim udarcem završava Morel. Ovakav ulazak u utakmicu zaprijetio je Zagrepčanima dvoznamenkastim porazom no "bijeli" su zbili svoje redove te su podržali Slivnjaka u otporu daljnjim naletima domaćih.

Triglav je nastavio napadati tako da su se akcije pred vratima Teama Zagreb nizale jedna za drugom. Vratar gostiju je imao pune ruke posla, ali više nijedan pak nije prošao pokraj njega. Zagrepčani su svu energiju trošili na igru u obrani tako da su tek povremeno izlazili u protivničku trećinu. Vratar Pelko uglavnom je bio promatrač zbivanja na ledu, ali kad je trebalo, znao je zaštititi svoju mrežu. Na odmor se pošlo s rezultatom iz pete minute što je predstavljao uspjeh za Team Zagreb.

"Orlovi" su bili svjesni dsvog relativnog neuspjeha u prvih dvadeset minuta pa su i u nastavak susreta krenuli žestoko. Gosti su izdržali samo dvije minute prije nego što se pak ponovo našao u njihovoj mreži. Strijelac za domaće bio je Pavlovič na asistenciju Kremenovića. Pogodak je dao dodatni poticaj domaćima koji su nastavilis pritiskom prema vratima Teama Zagreb. "Bijeli" su imali dosta poteškoća u odbijanju protivničkih naleta, ali su ipak uspjeli spriječiti nove pogotke domaćih.

Za razliku od prve trećine, Zagrepčani su u nastavku imali nešto više prilika za pogodak no obrana Triglava na čelu s Pelkom bila je jednako učinkovita. Nijedan pak nije pronašao svoj put prema domaćoj mreži, a ofanziva "plavih" nije jenjavala. Napori Triglava urodili su plodom u 36. minuti. Ponovo je na sceni bio prvi napad domaćih. Vilfan je nakon kombinacije Tavčara i Jenka preciznim udarcem svladao čuvara mreže gostiju. Team Zagreb se uspio obraniti u završnici trećine pa je tako drugi dio utakmice završio istim ishodom kao i prvi.

Triglav je s četiri pogotka prednosti imao praktički zajamčenu pobjedu u prvoj utakmici doigravanja. Na drugoj strani, Zagrepčani su se nadali da bi pokojim pogotkom mogli "orlovima" poslati poruku pred uzvrat na Velesajmu. Prekršaj Vragolovića u 41. minuti od samog je početka skrenuo tok događaja u korist domaćih. Triglav je trebao manje od dvadeset sekundi da iskoristi brojčanu prednost. Nakon kombinacije Udira i Vilfana, gostujuća vrata pogodio je Jenko.

Raspoloženje u gostujućem sastavu dodatno je palo no brzih posljedica nije bilo jer je u 44. minuti Mravlje Lombar ispucao pak preko ograde pa su "bijeli" ostali s igračem više. Unatoč naporu da postignu makar počasni pogodak, Zagrepčani nisu bili uspješni. Triglavu nije dugo trebalo da po izjednačenju snaga na ledu, ponovo zatrese protivničku mrežu. Akciju Morela i Janežiča, preciznim je udarcem dovršio Žagar. Igra Teama Zagreb naglo se počela raspadati. Zbog malog broja igrača utrošak energije je bio velik, a uz šest golova manjka, ni voljni moment više nije bio na visini.

U posljednjih deset minuta, Triglav je čak četiri puta zatresao mrežu pretvarajući visok poraz u pravu katastrofu zagrebačke momčadi. Grilj je nakon kombinacije Kremenovića i Morela postigao sedmi zgoditak za "plave". Nisu prošle ni tri minute, a na scenu je ponovo stupio treći napad domaćih. Štenkler i Vidjak priredili su akciju iz koje Pavlovič postiže svoj drugi pogodak. Unatoč kanonadi kojoj je bio izložen i nizu primljenih pogodaka, Slivnjak je ostao između vratnica do samog kraja.

Tri minute prije završetka utakmice Žagar i Grilj izvode kombinaciju iz koje Morel pogađa mrežu. Točku na "i" ovog susreta postavio je Jenko 12 sekundi prije zadnjeg zvuka sirene. Triglav je pregazio Team Zagreb s čak 10:0 i time najavio da će u Zagreb doputovati po drugu pobjedu i završetak četvrtfinalnog dvoboja. Dolaskom sa svega 12 igrača u Kranj, izgleda da su u zagrebačkom taboru digli ruke od doigravanja i prije nego što je bačen prvi buli. Koliko god Triglav bio favorit, ovakav potop ne služi na čast hrvatskom hokeju neposredno pred nastup juniorske reprezentacije na svjetskom prvenstvu u Zagrebu.