Mladost u doigravanje s prve pozicije

Posljednje kolo redovnog dijela natjecanja mlađih kadeta u Internacionalnoj hokejaškoj ligi donio je samo jednu utakmicu hrvatskih ekipa. Zagreb i Mladost svoju su međusobnu utakmicu odigrali ranije pa je samo Medveščak isklizao na led. U Kranju su pokušali popraviti svoju poziciju na tablici prije doigravanja, ali nisu dobili pravu priliku. Izgubili su 7:3.Po odigranom posljednjem kolu ostalo je još par neodigranih utakmica koje su odgođene tijekom sezone. Vremena za odigravanje zaostalih utakmica više nije bilo pa su registrirane s 5:0 protiv ekipa koje su uzrok neodigravnja, odnosno predajom. Tako je Mladost zaradila dodatnih 6 bodova protiv HDD Bleda i Maribora, Medveščak 3 za neodigranu utakmicu s Mariborom dok je Zagreb predao utakmicu B ekipi HKMK Bleda.

Medveščak je natjecanje završio na osmom mjestu sa 35 osvojenih bodova, Zagreb je stepenicu niže (9) s sva boda manje (33) dok je Mladost najbolja momčad redovnog dijela natjecanja sa 71 bodom. U doigravanje ide svih četrnaest ekipa. Šest prvoplasiranih odmara prva dva kruga, a za to vrijeme se ekipe od 7 do 14 mjesta bore za preostala dva mjesta u četvrfinalu. Zagreb u prvom krugu doigravanja igra protiv HDD Bleda, a Medveščak protiv Maribora. Prema najavljenom rasporedu doigravanja do polufinala  će doći samo jedna hrvatska ekipa. Prođu li prve prepreke "veprovi" i "medvjedi" igraju međusobno, a u pobjednika u četvrtfinalu čeka Mladost. Doigravanje se igra po sistemu 'bolji u dvije utakmice'.

Opširnije...

Naštetili i sebi i drugima

slavija golmanSlavija je u zaostaloj utakmici 12. kola IHL-a ugostila hokejaše Medveščaka. Ljubljančani se nisu dali sputati snagom i ugledom zagrebačkog sastava nego su se hrabro suprostavili favoriziranom protivniku. Suparnici su tijekom prvih dvadeset minuta vodili ravnopravnu borbu u kojoj su Zagrepčani bili daleko učinkovitija momčad. "Medvjedi" su poveli sredinom trećine, a neposredno pred odlazak na odmor gosti postižu i drugi pogodak. Nastavak susreta donio je još otvoreniju igru oba sastava. Domaći su sredinom trećine smanjili zaostatak, ali je Medveščak iz kaznenog udarca vratio razliku na dva gola. Slavija se u završnici trećine ponovo približila na jedan gol manjka. "Medvjedi" su bez vodstva ostali na samom početku zadnje trećine. Zagrepčani su potom krenuli u opću ofanzivu ne bi li osigurali pobjedu, ali su umjesto toga priliku pogodak u zadnjim minutama dvoboja i ostali bez ičeg.

Igračem više do pobjede

U18 TZG Ble 171203Zagrebački juniori su u trećem pokušaju došli do pobjede protiv suparnika iz Bleda. Team Zagreb se dvaput vraćao iz zaostatka da bi preokretom došao do prednosti koju je morao braniti do posljednjih trenutaka dvoboja. Bled je poveo već u drugoj minuti no domaći su zbili redove i spriječili suparnika da stvori razliku na samom početku. Domaći su sredinom prve trećine izjednačili, ali su "labudovi" i dalje imali inicijativu koju su krajem trećine pretvorili u pogodak. Team Zagreb se početkom druge trećine vratio u utakmicu, a na polovici dvoboja domaći s dva pogotka u dvije minute stvaraju značajnu prednost nad suparnikom. Bled je u idućem napadu smanjio zaostatak, ali su domaći zadržali prednost do kraja trećine. Gosti su u posljednjoj trećini uložili veliki napor kako bi preokrenuli nepovoljan omjer, ali im ništa nije polazilo za rukom. Team Zagreb u završnici susreta vraća razliku na dva gola koju su gosti u zadnjim sekundama stigli samo smanjiti.

Čudljiva, ali uspješna veljača

Ritam svakodnevnih utakmica s kraja siječnja nastavio se i u veljači. Mlađi kadeti Medveščaka i Zagreba u četiri su dana veljače odigrali pet utakmica Internacionalne hokejaške lige, većinom uspješno.Osvojili su deste od raspoloživih petnaest bodova. Mladost je svoju  utakmicu ovog kola protiv Crvene Zvazde odigrala ranije pa je bila slobodna, no Beograđani su sakupili više zaostalih utakmica pa su tjedan koristili za nadoknadu. Dva su dana proveli u Zagrebu. U četvrtak su tijesno izgubili od Medveščaka (2:1), a u petak uvjerljivo pobjedili Zagreb (1:8). Zagreb je lošiji start u petak bitno popravio u subotu i nedjelju kada su savladali Bled A u gostima (11:9) i Jesenice kod kuće (7:2). Medveščak je u subotu ugostio Jesenice i osvojio bod. Gosti su slavili tek u raspucavanju

Dva poraza u dvije utakmice

U16 TZG Sla 171207Dva tjedna nakon neuspjeha u Zalogu u okviru 15. kola, mlađi juniori Teama Zagreb ugostili su Slaviju u zaostalom susretu sedmog kola. Unatoč velikoj želji, Zagrepčanima nije pošlo za rukom uzvratiti za poraz. Gosti su poveli već u uvodnim minutama dvoboja, a do sredine prvog dijela utakmice, Slavija je imala već dva gola prednosti. Ljubljančani su u nastavku susreta pojačali tempo ne dopuštajući domaćima bilo kakvu priliku za smanjenje zaostatka. Team Zagreb je tek u završnici trećine pronašao put do protivničke mreže. Radost "plavih" nije dugo trajala jer je Slavija već u idućem napadu vratila razliku gdje je i bila. "Bijeli" su u posljednjoj trećini zatvorili igru i trošili vrijeme. Bilo kakvu sumnju u ishod dvoboja otklonili su četvrtim zgoditkom na sredini trećine. Domaći su do kraja susreta stigli samo ublažiti poraz.

Teže od očekivanog

IHLMedveščak je na gostovanju u Mariboru osvojio nova tri boda. U utakmici koju će "medvjedi" brzo zaboraviti najvažnije je bilo ne dopustiti bilo kakvo iznenađenje koje bi narušilo ugled hrvatskog prvaka i ostavilo domaćima neočekivani bodovni ulov. Zagrepčani su brzo došli u vodstvo, ali su "lisjaki" još brže izjednačili. Sredinom prve trećine Mariborčani preokreću omjer i uspijevaju sačuvati minimalnu prednost sve do odlaska na odmor. Medveščak je u nastavku susreta zaigrao bolje te je do sredine druge trećine dvaput zatresao mrežu. Unatoč tome što su bili u podređenom položaju, domaći su u završnici trećine uspjeli izjednačiti. Početkom treće dionice dvoboja gosti su postigli pogodak nakon kojeg su zaigrali zatvorenije. Pokušaji "lisjaka" da se ponovo vrate u utakmicu nisu urodili plodom pa su se "medvjedi" izvukli od mogućeg ishoda koji bi ih posramio.