Odluka u produžetku

IHL MedMla 180915Prvo kolo nove sezone Internacionalne hokejaške lige donijelo je okršaj gradskih suparnika Medveščaka i Mladosti. Prvaci su poveli već u drugoj minuti no "mamuti" su potom preuzeli igru u svoje ruke. Pritisak "žutih" potrajao je gotovo cijelu trećinu no "medvjedi" su zadržali minimalnu prednost do kraja trećine. Nastavak susreta donio je ravnopravniju borbu u kojoj su obje momčadi imale svoje prigode. "Mamuti" su u drugom dijelu trećine nadoknadili propušteno iz prvih dvadeset minuta i s dva zgoditka preokrenuli omjer. Medveščak je u zadnjoj trećini krenuo po izjednačenje i do sredine trećine to mu je pošlo za rukom. Produžetak je potrajao samo dvije minute, a pobjeda je pripala "modrima".

Opširnije...

"Šesnaestica" je još u igri

U16 TZG Sla 180307Suočeni s ispadanjem iz doigravanja, mlađi juniori Teama Zagreb zbili su svoje redove i svladali suparnike iz Zaloga. Slavija je u Zagreb došla po drugu pobjedu kojom bi se uvrstila u polufinale doigravanja. Međutim, domaći su zaigrali disciplinirano i organizirano. Prvih dvadeset minuta proteklo je bez pogodaka. Mreže su mirovale i u većem dijelu nastavka koji je protekao u tvrdoj utakmici u kojoj su obje momčadi više pažnje poklanjala obrani. Domaći su naposljetku poveli u drugom dijelu trećine te su minimalnu prednost zadržali do kraja trećine. Prije nego što je Slavija stigla ozbiljnije pritisnuti u potrazi za izjednačenjem, Team Zagreb je početkom posljednje trećine povećao prednost. Unatoč naporu pa i vađenju vratara puno prije završetka trećine, gosti nisu uspjeli pronaći put do mreže. Zagrepčani su tako pobjedom od 2:0 izborili "majstoricu" u Ljubljani.

"Desetka" u Kranju

IHLZagrebački juniori otputovali su u Kranj na put bez nade. Suparnik u prvom krugu doigravanja bila im je odlična momčad Triglava. Malobrojni Zagrepčani od samog su početka bili u podređenom položaju. Domaći su za pet minuta dosegnuli dva gola prednosti nakon čega su nastavili napadati. Team Zagreb je izdržao ostatak trećine bez primljenog pogotka, ali je već početkom druge trećine primio još jedan. "Orlovi" su zadržali inicijativu te su u završnici trećine još jednom zatresli mrežu. Otpor zagrebačke selekcije potpuno je slomljen u trećih dvadeset minuta. Razigrani domaćin do vrha je napunio mrežu Teama Zagreb i pokazao kako će uzvrat biti samo formalnost.

Propuštena prilika za prolaz

U16 Sla TZG 180310Mlađi juniori Teama Zagreb nisu uspjeli svladati prvu prepreku u doigravanju pa je za njih prvenstvo Slovenije završilo. Zagrepčani su nakon prve pobjede nad Slavijom, tražili pobjedu u "majstorici" u Zalogu koja bi ih uvrstila u polufinale doigravanja. Domaći su rano poveli iskoristivši igrača više. Team Zagreb je sredinom trećine uzvratio na isti način no Ljubljančani su do kraja trećine s dva zgoditka stekli značajnu prednost za nastavak dvoboja. Nastavak susreta donio je ravnopravnu borbu u kojoj ni jednima niti drugima nije pošlo za rukom pronaći put do mreže. Gosti su se pred početak posljednje trećine našli u nezavidnom položaju s dva gola zaostatka. Zagrepčani su uložili veliki napor ne bi li stigli barem do izjednačenja, ali su tek u završnici susreta postigli zgoditak kojim su se približili na gol manjka. Bilo je to premalo i prekasno za Team Zagreb.

Kraj za juniore

U18 TZG Tri 180306Zagrebački juniori završili su s natjecanjem u prvenstvu Slovenije za sezonu 2017/18. Triglav je bio uspješniji i u uzvratnoj utakmici četvrtfinala doigravanja pa će nastaviti borbu za naslov prvaka. Team Zagreb će nastaviti aktivnosti u okviru priprema za predstojeće svjetsko juniorsko prvenstvo. Gosti iz Kranja ništa nisu htjeli prepustiti slučaju. Poveli su u prvoj minuti, a do sredine prve trećine imali su tri gola prednosti. Domaći su bili u potpuno podređenom položaju do kraja trećine. Triglav je imao više od igre i u nastavku, ali su Zagrepčani sredinom trećine smanjili zaostatak. Neko je vrijeme tinjala nada u preokret no gosti su u završnici trećine s dva pogotka otklonili svaku dvojbu u ishod susreta. Suparnici su u zadnju trećinu ušli rasterećeno. "Orlovi" su početkom trećine podigli razliku na pet pogodaka no domaći su s dva pogotka u drugom dijelu trećine popravili dojam.

Podbačaj u krivom trenutku

U16 Sla TZG 180303Team Zagreb je pretrpio neočekivano težak poraz u prvoj utakmici četvrtfinala doigravanja prvenstva Slovenije za mlađe juniore. Zagrepčani su se tijekom prvih dvadeset minuta ravnopravno nosili sa Slavijom koja je sredinom prve trećine prešla u vodstvo. Domaći su u nastavak susreta ušli puno bolje pa su za deset minuta igre dvaput iskoristili brojčanu prednost. Team Zagreb se u drugom dijelu trećine bolje nosio s protivničkim naletima, ali bez vlastitog pogotka. Gosti su vratili nadu pogotkom na početku posljednje trećine. Međutim, Slavija je odgovorila s dva nova pogotka kojima je odlučila pitanje pobjednika. Sredinom trećine domaći su još dvaput zatresli mrežu čime su uvjerljivu pobjedu pretvorili u pravi potop Teama Zagreb.