Demonstracija sile

J Zag Mla 170220Tri tjedna nakon neočekivanog rezultatskog posrtaja protiv Mladosti, juniori Zagreba dobili su priliku za uzvrat. Od prvog trenutka krenuli su prema golu "mamuta" i već u prvoj trećini riješili pitanje pobjednika. Četiri gola u prvoj trećini, slijedila su tri u drugoj pa dva u trećoj. Mladosti su dozvolili tek počasni pogodak. Konačnih 9:1 dovoljna je informacija o omjeru snaga u današnjoj utakmci

Zagreb - Mladost 9:1 (4:0, 3:1, 2:0)

Zagreb, klizalište na Velesajmu, 20.2.2017.

Mladost 10 min

Zagreb: Hergešić-Adamović, Slivnjak - Babić, Stančić, Krikšić, Čizmadija, Tadić - Joja, Lukač, Ličina, Crnec, Stubičar - Štajcar, Selitaj, Vragolović - Katarin, Begić. Trener: Zavacky

Mladost: Rastovski, Goršić - Cerovečki, Kuzmanović S., Grgurić, Šutevski, Kozina - Janjatović, Đerek, Hanžek, Kramarić N., Krnić - Ruklić, Lovak, Ikanović-Šilhan. Trener: Franjković

Nedostatak ledenih ploha u Hrvatskoj problem je koji ovog puta nećemo posebno objašnjavati no u svakom slučaju nije vijest u hrvatskom hokeju. Sva se natjecanja mlađih juniora, juniora i seniora odvijaju gotovo isključivo na dva leda s povremenim izletima u Sisak, na Šalatu  ili, još rijeđe, Delnice. Nije neuobičajeno da se utakmice zgusnu pred kraj sezone, no problem nastaje kada se utakmice slijednih kategorija počinju preklapati, a pogotovo ako su njihov uzrok bespotrebna odgađanja u prvom dijelu sezone. Tako je ovog puta natjecateljaka komisija donijela odluku da se istoga dana, u gotovo isto vrijeme uz ovu utakmicu igra i utakmica DPS-a između seniora Maribora i Mladosti.

Kako su se utakmice preklapale, a mjesta za doigravanje juniora su već više manje raspoređena,  vodstvo Mladosti odlučilo je juniorskim igračima koji standardno nastupaju za seniore omogućiti i ovaj nastup. Samim time u juniorskoj kategoriji isklizali su bez Fičura, Trstenjaka i Kramarića, no tu nije bio kraj izostancima u dresovima "mamuta" . Nije bilo ni ponajboljih mlađih juniora koji su redovni u juniorskom sastavu (Dobrić, Pleština), a ni Kuzmanovića i Rumbaka. S druge strane Zagreb je, s izuzetkom Kosa, u vatru poslao sve raspoložive snage i pokazao zašto je prvi favorit za osvajanje naslova prvaka u juniorskoj kategoriji.

Mladost, u čijem su sastavu prevladavali mlađi juniori, pokušala je dokazati da i bez ponajboljih igrača mogu biti dostojan suparnik "veprovima", no rezultat je ubrzo pokazao kako stvari stoje. Obrana "mamuta" prvi je put pokleknula u šestoj minuti kada nisu stigli zatvoriti Hrvoja Krikšića na desnoj strani Zagrebova napada. Mladi reprezentativac puca bendijemm iz desnog kruga i probija sve crte obrane Mladosti za početno vodstvo. Zagreb je kontrolirao utakmicu, a Mladost pokušavala parirati, no impresionirana obrana "mamuta" u trinaestoj minuti pada dva puta u desetak sekundi i utakmica je više, manje riješena. Prvo s plave linije zabija Renato Babić, a tek što se krenulo s centra, samo sedam sekundi kasnije, Stubičar i Lukač pripremaju šansu Tomislavu Ličini koji dobro reagira pred golom i zabija za 3:0. Zagreb se ne zadovoljava postignutim vodstvom i nastavlja s napadima  pa prije odmora i Leo Selitaj posprema pak u mrežu.

Odmor su, čini se, "mamuti" dobro iskoristili. U igri s igračem više Leo Šutevski je na dodavanje Kozine uspio naći put do gola i smanjiti prednost "veprova". Uslijedile su minute ravnopravne igre. Obje su se ekipe trudile, obrane dobro zatvarale, a na kraju je opet isplivao kvalitet "veprova" kojiem danas "mamuti" nisu mogli parirati. U 27. minuti Krikšić vraća povratni pak na Patrika Stančića koji sa pozicije desnog braniča puca. Pak je lagano okrznuo nekoga usput i zabio se u sami lijevi kut gola Mladosti. Zagreb na 5:1 nije stao već je nastavio s napadima, a nagrada je stigla već u slijedećoj minuti kada Tomislav Ličina ostaje slobodan u zoni lijevog kruga i preciznim udarcem pogađa suprotne rašlje gola "mamuta".  Igra se na kratko ustabilila. Mladost je nekoliko puta ugrozila Adamoviće-Hergešića no bez rezultata. S druge strane udarci Hrvoja Krikšića su prejaki za golmane Mladosti. Iz prodora u 34. minuti, u trenucima kada je Zagreb imao igrača manje, puca jako na prvu stativu i pored golmana zabija za visokih 7:1.

Za 8:1 zabija Matija Stubičar početkom posljednje dionice, a točku na i postavlja Patrik Stančić u 52. minuti.. Kontra 4 na 1 nije iskorištena iz prve no Patrik je na pravom mjestu i zabija za konačnih 9:1. U preostale dvije utakmice Medveščak i Mladost odmjeriti će još jednom svoje snage s "veprovima", a nakon toga u polufinalu doigravanja u međusobnom sučeljavanju odlučiti tko će biti protivnik Zagreba u finalu.