PH kadeti

Raspucavanjem do finala

K Med Mla 180504Medveščak se pobjedom u "majstorici" protiv Mladosti uvrstio u finale doigravanja prvenstva Hrvatske za kadete. U dvoboju kojeg su obilježile tri različite utakmice, odlučujuća treća je u sebi sadržavala osobine sve tri. "Medvjedi" su u prvih dvadeset minuta imali više od igre te su s dva zgoditka u drugom dijelu trećine stekli uvjete za mirniji nastavak utakmice. Međutim, Mladost je u drugom dijelu susreta snažno uzvratila i već nakon pet minuta izjednačila. U završnici trećine "mamuti" preokreću omjer te u zadnju trećinu ulaze s minimalnim vodstvom. Mladostaši su jednom nogom bili u finalu sve do četiri minute prije kraja kad "medvjedi" izjednačuju. Produžetak nije donio pobjednika pa se pribjeglo raspucavanju u kojem je Medveščak bio uspješniji.

Opširnije...

Po jedan u svakoj

K Med Mla 180422Nakon prvog polufinalnog para doigravanja za naslov kadetskog prvaka Hrvatske u kojem je očekivano slavio Zagreb, došao je red i na drugi polufinalni par. Medveščak i Mladost sučelili su se u utakmici u kojoj su "mamuti" dominirali tijekom prvih dvadeset minuta. Unatoč brojnim prilikama, mladostaši nijednom nisu zatresli mrežu dok je njihovim suparnicima to pošlo za rukom. Nastavak susreta donio je ravnopravnu igru u kojoj je Mladost imala nešto više od igre. Medveščak je i u drugom dijelu susreta sačuvao svoju mrežu netaknutom samo da bi u završnici trećine povećao prednost. Kad su "medvjedi" u prvom dijelu zadnje trećine otišli na tri razlike, bilo je jasno da je prva utakmica u ovom dvoboju otišla na stranu branitelja naslova.

Uvjerljivi zagrebaši

zagreb kadetiMjesec dana nakon posljednjih utakmica redovnog dijela prvenstva kadeta započelo je i doigravanje za naslov prvaka. Pobjednik lige, Zagreb, sučelio se najuspješnijem sastavu skupine B, Mladosti II. U utakmici čiji je ishod unaprijed bio poznat, zagrebaši su bez poteškoća došli do prve od ukupno dvije pobjede koliko trebaju za ulazak u finalni dvoboj. "Mamuti" su se dobro držali u prvih desetak minuta tijekom kojih su primili samo jedan zgoditak. Međutim, u drugom dijelu trećine Zagreb postiže još tri pogotka kojima je otklonio svaku mogućnost čuda. "Veprovima" je i u drugoj trećini bolje išlo u drugom dijelu trećine nego u prvom. Mreža Mladosti se u prvih deset minuta zatresla samo jednom, a u drugom dijelu trećine čak pet puta. Mladostaši su u tom dijelu trećine postigli i svoj prvi pogodak. Zagrebašima je pripala i posljednja trećina pa su s ukupnih 14:3 korak bliže ulasku u finale.

Uzvratili s kamatom

mladost kadeti slave medMladost je svladala Medveščaka u drugoj utakmici polufinala doigravanja za kadete čime je izborila treću, odlučujuću utakmicu dvoboja. Mladostaši su se nametnuli već u prvom dijelu prve trećine u kojem su s dva zgoditka stekli prednost za nastavak susreta. Druga dionica utakmice donijela je ravnopravnu borbu u kojoj se na pogotke čekalo do sredine trećine. Suparnici su tada naizmjence postigli četiri pogotka tako da su "mamuti" i nakon raspucanog razdoblja zadržali dva gola prednosti. Mladost je protivnički otpor slomila sredinom posljednje trećine kad je u jednoj minuti dvaput zatresla mrežu "medvjeda". Protivnici su potom "premotavali" utakmicu sve do posljednje minute kad mladostaši postavljaju konačnih 8:2 u svoju korist.

Zagreb čeka izazivača

zagreb kadetiZagreb je brzopoteznim dvokorakom uklizao u finale doigravanja kadetskog prvenstva Hrvatske. Druga momčad Mladosti ni u uzvratu odigranom samo dan poslije prve utakmice nije bila dorasla "veprovima". Favorizirani zagrebaši su rano došli u vodstvo, ali im je ipak trebala cijela prva trećine da steknu visoku i nedostižnu prednost. Kako je vrijeme odmicalo tako je pdo stalnim pritiskom Zagreba rasla i prednost pobjedničke momčadi redovnog dijela prvenstva. Malobrojni mladostaši su se držali koliko su mogli, a kao uspjeh mogli su navesti dva postignuta pogotka kojima su ublažili konačnih 14:2 u korist Zagreba.

Liga koju ne trebamo

pakovi pticjaPorast popularnosti hokeja uslijed ulaska Medveščaka u EBEL 2009. doveo je i do povećanog priljeva djece u zagrebačke škole hokeja. Hokejaško "ludilo" potrajalo je još nekoliko godina pa je bilo razborito očekivati veliku brojnost u uzrastu mlađih kadeta. Prva posljedica bila je osnivanje skupine B prvenstva Hrvatske predviđenog za druge momčadi zagrebačkih klubova, a potom i za obnovljenu školu hokeja u Sisku. Kad je u sezoni 2013/14 prvi puta najavljeno natjecanje kadeta u skupini B prvenstva Hrvatske, ponadali smo se kako val popularnosti hokeja nosi mlade hokejaše i u starije uzraste.