PH kadeti

Glatkom pobjedom zasjeli na čelo

medU14 SOKadeti Medveščaka su u trećem dvoboju sa Zagrebom zabilježili visoku pobjedu od 8:0 čime su preskočili Mladost i zauzeli prvo mjesto u poretku. Nakon prvih dvadeset minuta "medvjedi" su jedinim pogotkom u trećini izborili minimalnu prednost. U nastavku susreta Medveščak je izuzetno učinkovitom igrom u napadu slomio otpor "veprova" i s četiri uzastopna pogotka osigurao nove bodove. Zagrebaši su u posljednjoj trećini nastojali postići barem počasni zgoditak no protivnička obrana bila je i dalje neprobojna. "Medvjedi" su bili precizni i u trećem dijelu susreta te su još tri puta zatresli protivničku mrežu nanijevši Zagrebu najteži poraz u međusobnim dvobojima u ovom prvenstvu.

Zagreb - Medveščak 0:8 (0:1, 0:4, 0:3)

Zagreb, klizalište na Šalati, 27.12.2016.

Medveščak 4 min

Zagreb: Andrić, Pregorec Badel - Digula, Radonić, Pejaković, Kumanović, Matuško - Bezuk, Slovinac J., Marinković, Ljubičić, Bokšić - Varga, Švarc, Lihtenvalner, Vukovojac-Dugan, Špiljar. Trener: Blagus

Medveščak: Debeljak, Čavić Pe. - Čavić Pa., Čeak, Dimitrijević, Bebek, Završki - Bestić, Filipović, Vukadin, Kašparek, Premerl - Varžak, Borošak, Soldić, Sirk. Trener: Žibret

"Medvjedi" su u dosadašnjem tijeku prvenstva odigrali dvije utakmice protiv Zagreba koje su riješili u svoju korist dok su u dvoboju s "mamutima" poraženi u raspucavanju. Trener Žibret za ovu utakmicu nije mogao računati na dvojicu vrsnih braniča, Polonija i Čavlovića, a nedostajali su i napadači, Đuričić i Drugović. Najistaknutiji igrači bili su napadači Dimitrijević i Bebek koji imaju zapažene uloge u selekciji Teama Zagreb za kojeg su postigli 33 odnosno 27 bodova u prvenstvu Slovenije. Od 16 igrača Medveščaka čak sedmorica su mlađi kadeti među kojima su i vodeći igrači selekcije Teama Zagreb poput Završkog, Kašpareka, Vukadina ili Filipovića. Obojica vratara, Debeljak i Čavić standardni su članovi selekcija.

"Veprovi" su na drugoj strani uz dva poraza od Medveščaka upisali i dvije "nule" protiv Mladosti. Jedine bodove zagrebaši su ostvarili u utakmici sa Siskom. Glavni aduti trenera Blagusa bili su napadači Kumanović i Marinković koji su u prvenstvu Slovenije upisali 28 odnosno 13 bodova u dresu Teama Zagreb. Standardni članovi selekcije su i braniči Digula i Bezuk. U sastavu nije bilo braniča Alića te napadača Gutowskog i Kovača. Nijedan od "veprova" koji su se suprostavili Medveščaku nije bio mlađi kadet.

Mreže su mirovale uz više-manje ravnopravnu igru sve do devete minute kad je na asistenciju Dimitrijevića, Bebek doveo "medvjede" u vodstvo. Stečena prednost dala je dodatni poticaj "bijelima" koji su preuzeli inicijativu. Pritisak Medveščaka doveo je i do prekršaja Slovinca u 14. minuti. "Medvjedi" su dobili priliku povećati razliku no obrana Zagreba uspješno je obavila svoju zadaću. Nakon izjednačenja snaga na ledu uspostavila se ravnoteža u igri koja je potrajala sve do završetka trećine. Na odmor se pošlo s minimalnim vodstvom Medveščaka što je najavljivalo zanimljiv nastavak susreta.

Međutim, prije nego što su "veprovi" stigli bilo što napraviti kako bi izjednačili, Bebek je u 23. minuti samostalnom akcijom povećao prednost "bijelih". Dvije minute kasnije, na klupu za kažnjene sjeo je Vukadin čime su "plavi" dobili priliku za hvatanje priključka. Napori Zagreba da iskoriste brojčanu prednost ne samo što nisu urodili plodom nego je 40 sekundi prije isteka kazne, Dimitrijević zatresao protivničku mrežu. Zagrebaši su se našli u nezavidnom položaju. Propustili su priliku da se približe na samo gol manjka umjesto čega je protivnik pobjegao na tri razlike.

"Medvjedi" su zaigrali s dodatnom energijom te su na sredini dvoboja postigli i četvrti pogodak. Završki je asistirao Dimitrijeviću i pločica je odsjela u mreži "plavih". Četiri minute kasnije, na sceni je ista kombinacija. Dimitrijević je nakon asistencije Završkog upotpunio hat trick. U preostalih nešto manje od šest minuta, Zagreb nije uspio popraviti omjer pa je postalo jasno kako će posljednja trećina biti samo formalnost. Medveščak je na mali odmor otklizao s tri boda koja su ga uspela na čelo ljestvice.

Prekratko vrijeme za odmor i nepočišćeni led utjecali su na izvedbu u trećoj trećini. Koje je opravdanje za desetminutnu uštedu u 14-satnom dnevnom programu korištenja leda teško je reći, budući da ga nitko nikad nije javno objavio. U međuvremenu, djeca, ali i momci od 19 godina, moraju igrati treće trećine bez prikladnog odmora i po "snijegu", jer je nekome palo na pamet "štedjeti" rolbe i deset minuta dnevno, a nitko se ne usudi argumentima srušiti tu nesportsku i nezdravu odluku.

Prvih deset minuta trećine nije bilo previše uzbuđenja. "Medvjedi" nisu imali razloga pritiskati, a zagrebašima je i treća trećina bila previše. Otprilike na polovici trećine, Dimitrijević je uposlio Bebeka koji također upotpunjuje hat trick. U 55. minuti pogodak je postigao i netko treći. Bebek je asistirao braniču Čaviću za sedmi zgoditak Medveščaka. Minutu kasnije, prekršaj pravi Kumanović. "Veprovi" su se uspješno branili gotovo cijelu kaznu, ali onda je Bebek ipak pronašao put do mreže. Posljednju priliku za počasni pogodak Zagreb je propustio tijekom posljednjih minutu i pol susreta kad je na klupu za kažnjene sjeo Premerl.

Medveščak je daleko lakše nego što se to očekivalo zabilježio pobjedu nad Zagrebom. Razigrani dvojac Bebek - Dimitrijević sudjelovao je u svakom  osam pogodaka, ali svakako valja istaknuti i obranu na čelu s vratarom Debeljakom koja je u šezdeset minuta sačuvala svoju mrežu netaknutom. Voljeli bismo kad bi napadački učinak bio raspršeniji na više igrača, no ako pogledamo naše susjede Slovence, i tamo neproporcionalno velik broj pogodaka postiže prva navala. Zagreb svakako ima razloga za zabrinutost. "Veprovi" ionako primaju previše pogodaka, a kad "presuši" navala, onda nemaju nikakvih izgleda u okršajima s gradskim suparnicima.