PH kadeti

Dobar otpor vodećem

sisak mladi klupaSisačka kadetska momčad užurbano nadoknađuje zaostatak za Zagrepčanima u broju odigranih utakmica. U pet dana "vitezovi" su odigrali čak tri susreta pa su se, s ukupno četiri utakmice, izjednačili s mladostašima. Po prvi put ove sezone gost na Zibelu bila je momčad Medveščaka, vodeći sastav prvenstva. "Medvjedi" su u prvih dvadeset minuta stekli prednost od jednog gola. U nastavku susreta Zagrepčani postižu tri zgoditka čime odlučuju o ishodu. Otpor domaćih slomljen je u posljednjoj trećini u kojoj je Medveščak postiza pogodak za pogotkom. Na kraju je Medveščak upisao nova tri boda pobjedom od 11:2.

Medveščak 8 min

Sisak: Orešković, Mešnjak - Sinjeri, Milinković, Šimunović, Bujger, Berić - Gmaz, Pavičić, Kordić, Agatić, Franjić - Kireta, Čehić, Prebil, Miklić. Trener: Dejanović

Medveščak: Debeljak - Čavlović, Polonijo, Dimitrijević, Bebek, Završki - Čavić, Čeak, Drugović, Kašparek, Premerl - Bestić, Vukadin, Sirk, Varžak, Maurović. Trener: Žibret

Postepenim uključivanjem mlađih kadeta Siščani su dosegnuli potrebnu brojku od deset igrača i barem jednog vratara rođenih 2003. i mlađih. Bez obzira što su imali dovoljno igrača za regularnu utakmicu, "vitezovi" su nastavili koristiti četvoricu mlađih juniora čime i dalje svjesno krše pravila natjecanja. Budući da iz utakmice u utakmicu nema promjena pristupa može se zaključiti da odgovorne osobe ili nemarno obavljaju svoju dužnost ili svjesno gledaju kroz prste premda za to ne postoji valjani razlog.

Medveščak je pak na svoje prvo gostovanje u Sisku doputovao s tri pune petorke. Među njima su svoje mjesto našla i četvorica mlađih kadeta. Od standardnih igrača u momčadi nije bilo braniča Filipovića ni napadača Soldića, obojica mlađih kadeta. Trener Žibret ipak je na raspolaganju imao neke od vodećih igrača Teama Zagreb poput napadača Dimitrijevića i Bebeka odnosno braniča Polonija i Čavlovića kao i pričuvnog vratara selekcija, Debeljaka. "Medvjedi" su u svojoj četvrtoj prvenstvenoj utakmici svakako očekivali sigurna tri boda.

Premda su Zagrepčani od samog početka uspostavili premoć u igri, u prvoj trećini nisu uspjeli slomiti otpor domaćih. Sisak se na samom početku susreta obranio s igračem manje nakon isključenja Kirete. Na vodeći pogodak Dimitrijevića u petoj minuti, "vitezovi" su odgovorili zgoditkom Šimunovića sredinom trećine. Premerl je u 14. minuti vratio Zagrepčane u vodstvo, a domaći su u 17. minuti propustili iskoristiti brojčanu prednost poslije prekršaja Dimitrijevića.

U nastavku susreta Dimitrijević je ubrzo povećao prednost Medveščaka no do nove promjene omjera došlo je tek polovicom susreta. Vukadin je izdržavao kaznu od 30. minute, a minutu kasnije Dimitrijević upotpunjuje hat trick pogotkom s igračem manje. Sisak je i dalje dobro odolijevao naletima gostiju tako da su "medvjedi" tek u 40. minuti došli do sigurnije prednosti. Strijelac je bio Završki.

Posljednju priliku za hvatanje priključka "vitezovi" su propustili početkom zadnje trećine. Od 41. minute na klupi za kažnjene sjedio je Vukadin no mreža gostiju nije se zatresla. Čim su se snage na ledu izjednačile, Polonijo postiže novi pogodak za Medveščak. Prekršaj Šimunovića "medvjedi" su kaznili u 45. minuti zgoditkom Bebeka. U istoj minuti prednost Zagrepčana povisio je Premerl. Polonijo je svoj drugi pogodak postigao sredinom zadnje trećine, a tri minute kasnije ponovo se vesele Siščani, strijelac je bio Šimunović.

Dimitrijević se od 55. minute nalazio na klupi za kažnjene, a tijekom njegovog prisilnog odmora, hat trick je upotpunio i Polonijo. Konačnih 11:2 za Medveščak postavio je Čavić tri minute prije kraja. Ishod ovog dvoboja znao se i prije početka no raduje što je Sisak, makar i u neregularnom sastavu, pružio dobar otpor "medvjedima". Zagrepčani su uzeli ono po što su došli, a pravi izazovi u nastavku prvenstva tek ih čekaju.