PH kadeti

Sigurni bodovi

medvedi maliSamo dva dana poslije dvoboja na Šalati, kadeti Medveščaka uzvratili su gostovanje suparnicima iz Siska. "Medvjedi" su i ovog puta bili uspješniji no domaćin je pružio snažniji otpor. Prvih dvadeset minuta proteklo je u znaku gostiju koji su postizali jedan pogodak za drugim zaustavivši se tek na broju sedam. U nastavku susreta Zagrepčani su popustili pa su mrežu "vitezova" zatresli četiri puta. Posljednja trećina podsjećala je na prethodnu budući da se Medveščak ograničio na tri zgoditka. Značajnu razliku predstavljao je počasni pogodak domaćih pa su "medvjedi" pošli u Zagreb s pobjedom od 14:1.

Medveščak 8 min

Sisak: Orešković - Sinjeri, Berić, Šimunović, Bujger, Kordić - Gmaz, Pavičić, Milinković, Agatić, Bukovec - Šimić, Kireta, Vavro. Trener: Dejanović

Medveščak: Debeljak - Čavlović, Poduška, Dimitrijević, Bebek, Polonijo - Čavić, Čeak, Drugović, Premerl, Đuričić - Varžak, Maurović, Sirk. Trener: Žibret

Siščani su dočekali "medvjede" u kombiniranom sastavu s igračima iz tri različita uzrasta od kojih su čak četvorica bili mlađi juniori. "Vitezove" očigledno nije bilo briga za regularnost natjecanja, a zašto i bi kad im je i savez odlučio gledati kroz prste, čak i kad su u slučaju uvijek revni suci. Nedostajali su braniči Franjić i Čehić koji su kao mlađi kadeti već odigrali nekoliko utakmica u prvenstvu kadeta. Na drugoj strani, Zagrepčani su doputovali u Sisak bez ijednog mlađeg kadeta. Zato su svi igrači kadetskog uzrasta bili na raspolaganju treneru Žibretu.

Medveščak je odmah krenuo postaviti stvari na svoje mjesto. U prvih dvadeset minuta čak sedam puta su zatresli protivničku mrežu rasporedivši zgoditke na šest strijelaca. Zanimljivo je kako je u ovom dvoboju bilo puno više isključenja nego u utakmici između istih suparnika odigranoj nekoliko dana ranije. Jesu li igrači bili borbeniji na Zibelu nego na Šalati, ili se radilo o značajno drugačijem kriteriju suđenja ostavljamo svakom na razmišljanje.

Zagrebački sastav je nakon prve trećine bitno popustio s pritiskom što se odrazili i na učestalost postizanja pogodaka. U druge dvije trećine gosti su isto toliko puta zatresli mrežu kao u prvom dijelu utakmice. Siščanima je na kraju pošlo za rukom postići počasni pogodak. Medveščak se s dvije uzastopne pobjede nad "vitezovima" odlijepio od Mladosti od koje sada ima šest bodova i dvije utakmice više. Budući da "medvjedi" imaju odigrati još dvije utakmice s mladostašima, borba za prvo mjesto još nije odlučena.