PH kadeti

Čeka se doigravanje

mladost salata kadeti medSve je bilo poznato pred posljednje dvije utakmice prvenstva Hrvatske za kadete. Pobjeda Zagreba nad Mladosti potvrdila je prvo mjesto zagrebaša, drugo "medvjeda" i treće Mladosti. Redovni dio natjecanja se ipak morao odigrati do kraja pa su se na Šalati koja je još uvijek na raspolaganju hokejašima sastali Mladost i Medveščak. "Medvjedi" su poveli već u prvoj minuti no Mladost je ubrzo uzvratila s tri uzastopna pogotka. Medveščak je do kraja trećine smanjio zaostatak pa je na veliki odmor pošao s minimalnim zaostatkom. U nastavku susreta obje su momčadi po jednom zatresle mrežu. Neizvjesnost se protegla do same završnice susreta. "Mamuti" su početkom zadnje trećine ponovo povećali razliku no Medveščak se vratio na gol manjka sredinom trećine. Mladost je s dva pogotka u završnici riješila pitanje pobjednika.

Mladost - Medveščak 7:4 (3:2, 1:1, 3:1)

Zagreb, klizalište na Šalati, 13.3.2018.

Medveščak 2 min

Mladost: Ždralović, Janjatović-Lončar - Looser, Polović, Bodiroga, Šimunković, Mandušić - Barna, Bauer, Goršić, Idžan, Oremuš - Buljeta, Kireta, Matijević, Buconjić, Pažin. Trener: Janjatović

Medveščak: Makovac - Filipović, Bestić, Kurjaković, Soldić, Završki - Valečić, Vukadin, Čeak, Kašparek, Drugović - Žigmund, Varžak, Košević, Sirk. Trener: Žibret

Porazom Teama Zagreb u polufinalu doigravanja protiv Jesenica, domaće prvenstvo postalo je prioritet hrvatskim kadetima u ostatku sezone. Prije nego što su se imali upustiti u borbu za naslov prvaka, zagrebački klubovi su morali odraditi još dvije utakmice redovnog dijela prvenstva. Za mladostaše je susret s Medveščakom značio priliku da pošalju poruku budućem suparniku u polufinalu doigravanja. "Mamuti" su prethodne tri utakmice zabilježili jednu pobjedu od 6:5 i dva poraza, 2:1 i 6:5 u produžetku. Sve je ukazivalo na još jednu izjednačenu utakmicu u kojoj se pobjednik neće znati sve do same završnice dvoboja.

Najučinkovitiji mladostaš bio je Šimunković s 11 bodova, a slijedili su ga Mandušić sa 7 i Matijević s 5 bodova. Treneru Janjatoviću u ovom susretu nedostajali su braniči Petan, Grgić i Sinković te napadač Meničanin. U postavi su se zato našli mlađi kadeti Goršić i Idžan. Završki je s 22 boda bio najučinkovitiji "medvjed" i kadet ukupno, a istaknuli su se i branič Filipović te mlađi kadet Soldić sa po 11 bodova. "Medvjedima" je nedostajao prvi vratar Čavić te napadači Kuljak i Polonijo. Od mlađih kadeta, u postavi Medveščaka nalazili su se Kurjaković i Soldić.

Tek što je utakmica počela, Završki je samostalnom akcijom doveo svoju momčad u vodstvo. Rasterećeni briga oko mjesta na ljestvici, mladostaši su ubrzo odgovorili. Bodiroga je na asistenciju Mandušića izjednačio u petoj minuti. Prvi pogodak dao je dodatni poticaj "mamutima" koji su dvije minute kasnije preokrenuli omjer. Šimunković je asistirao Goršiću koji dovodi Mladost u vodstvo. Veliki zamah mladostaša nije prestajao pa je u osmoj minuti Idžan zatresao mrežu Medveščaka i odveo Mladost na dva pogotka razlike.

Prekršaj Žigmunda zaprijetio je "medvjedima" mogućim potopom četrdesetak sekundi kasnije. "Bijeli" su ipak zbili svoje redove i izdržali dvije minute s igračem manje. Raspoloženje u Medveščakovom taboru dodatno se popravilo kad je u 11. minuti Kašparek na dodavanje Bestića smanjio zaostatak. "Medvjedi" su podigli razinu svoje igre pa su u 14. minuti iznudili prekršaj Mandušića. Medveščak je dobio priliku za izjednačenje, ali je sada došao red na mladostaše da pokažu kako se mogu obraniti s igračem manje. U završnici trećine obje su momčadi popravile igru u obrani pa se na veliki odmor otišlo s minimalnim vodstvom Mladosti.

Medveščak je u nastavak susreta ušao s namjerom da što prije izjednači i usmjeri utakmicu u svoju korist. Međutim, mladostaši su već u 24. minuti podigli razliku na dva gola. Buconjić je asistirao Matijeviću za novi pogodak "crnih". "Medvjedi" su nastojali preuzeti inicijativu no uglavnom se vodila ravnopravna borba s prigodama na obje strane. Medveščak je iz jedne takve prilike smanjio zaostatak u 31. minuti. Filipović je na asistenciju Završkog svladao Ždralovića. Trener Janjatović u tom se trenutku odlučio u igru uvrstiti svog prvog vratara, Janjatovića-Lončara. Prilika za pogotke nije nedostajalo ni u drugom dijelu trećine no mreže se više nisu tresle. Odluku je trebalo pričekati u zadnjoj trećini.

Mladostaši su treću dionicu susreta započeli slično kao i prethodnu. U četvrtoj minuti trećine, pločica se zakoprcala u mreži protivnika. Kombinaciju Šimunkovića i Bodiroge preciznim je udarcem završio Mandušić. "Medvjedi" su nastojali pritisnuti suparnika ne bi li što prije smanjili razliku no Mladost je održavala ravnotežu snaga na ledu. Napori Medveščaka ipak su urodili plodom u 51. minuti. Vukadin i Završki priredili su akciju iz koje je Čeak zatresao mrežu. "Medvjedi" su ponovo uhvatili priključak sa suparnikom.

Radost na klupi "bijelih" nije dugo potrajala. "Mamuti" su već u idućoj minuti povećali prednost. Akcija je krenula od Janjatovića-Lončara koji je predao pak Bodirogi, a napadač "crnih" asistira Šimunkoviću za novi pogodak Mladosti. Medveščak se nije predavao pa je neizvjesnost oko ishoda još uvijek trajala. Mladostaši su pobjedu osigurali tek u 57. minuti kad je Goršić nakon samostalne akcije svladao Makovca. "Medvjedi" su u zadnjoj minuti mogli ublažiti poraz kad je isključen Oremuš. Međutim, "crna" četvorka je zatvorila prilaze svojoj mreži pa je Mladosti ostala pobjeda od 7:4.

Značaj pobjede za "mamute" nisu tri boda koja ih nisu mogla pomaknuti sa začelja, nego spoznaja da se mogu nositi s Medveščakom u predstojećem polufinalu doigravanja. Borbeniji mladostaši svakako mogu učiniti dvoboj s Medveščakom potpuno neizvjesnim. Na drugoj strani, "medvjedima" će ovaj poraz poslužiti kao podsjetnik da se Mladost ne smije potcijeniti te da ulazak u finale protiv Zagreba treba izboriti na ledu Velesajma.