PH kadeti

Uvjerljivi zagrebaši

zagreb kadetiMjesec dana nakon posljednjih utakmica redovnog dijela prvenstva kadeta započelo je i doigravanje za naslov prvaka. Pobjednik lige, Zagreb, sučelio se najuspješnijem sastavu skupine B, Mladosti II. U utakmici čiji je ishod unaprijed bio poznat, zagrebaši su bez poteškoća došli do prve od ukupno dvije pobjede koliko trebaju za ulazak u finalni dvoboj. "Mamuti" su se dobro držali u prvih desetak minuta tijekom kojih su primili samo jedan zgoditak. Međutim, u drugom dijelu trećine Zagreb postiže još tri pogotka kojima je otklonio svaku mogućnost čuda. "Veprovima" je i u drugoj trećini bolje išlo u drugom dijelu trećine nego u prvom. Mreža Mladosti se u prvih deset minuta zatresla samo jednom, a u drugom dijelu trećine čak pet puta. Mladostaši su u tom dijelu trećine postigli i svoj prvi pogodak. Zagrebašima je pripala i posljednja trećina pa su s ukupnih 14:3 korak bliže ulasku u finale.

Zagreb - Mladost II 14:3 (4:0, 6:1, 4:2)

Zagreb, klizalište na Velesajmu, 14.4.2018.

Mladost 2 min

Zagreb: Andrić, Stunković - Slovinac L., Bezuk, Bokšić, Ljubičić, Slovinac J. - Svjetličić Fr., Švarc, Zovko, Kovač, Stipković - Zlatar, Savić, Banek, Čurla, Sović - Mihalić, Tomica. Trener: Jarčov

Mladost: Hausmaninger, Penzer - Grgić, Pažin, Matijević, Šarčević, Sinković - Meničanin,
Langer, Debeljak, Šmejkal, Dragojević - Zdilar. Trener: Marš

Zagreb je u susret ušao kao apsolutni favorit pa si je mogao priuštiti da iskliže bez svojih najučinkovitijih napadača Kumanovića i Marinkovića te standardnog braniča selekcije Teama Zagreb, Alića. Od igrača koji su nastupali u redovnom dijelu prvenstva nedostajali su branič Juretić i napadač Zanoff. Na drugoj strani mladostaši su isklizali sa svega 11 igrača i dvojicom vratara što dovoljno govori o smislu uključivanja kadetskih "dvojki" u domaće prvenstvo.

Petorica igrača u momčadi bili su mlađi kadeti no među njima nije bilo i dvojice najistaknutijih, Idžana i Goršića. Od preostalih igrača četvorica su redovito nastupala i za "jedinicu" i za "dvojku", ali su se u doigravanju ipak našli u redovima druge momčadi. Iz sastava Zagreba, u ovoj se utakmici najviše očekivalo od Bezuka, Ljubičića i Zovka, dok su se u redovima mladostaša u nadmetanju "jedinica" najviše istaknuli Matijević i Sinković.

Favoriziranim zagrebašima je trebalo gotovo sedam minuta da pronađu put do protivničke mreže. Mladostaši su se još nekoliko minuta dobro opirali suparniku, ali početkom drugog dijela trećine "veprovi" za minutu i pol postižu dva zgoditka čime su usmjerili utakmicu u svoju korist. Četiri minute prije odlaska na veliki odmor Zagreb je i po četvrti put zatresao protivničku mrežu. Bilo je jasno kako će ostatak utakmice poslužiti samo za popravljanje inače neslužbene statistike Zagrebovih strijelaca.

Mladostaši su prvi pogodak u nastavku primili već u trećoj minuti no potom su zbili svoje redove i održavali zaostatak od pet pogodaka sve do sredine druge trećine. Kako je "mamutima" počelo ponestajati energije, tako je kvaliteta zagrebaša sve više dolazila do izražaja. Polovicom druge trećine Zagreb podiže prednost na šest pogodaka, a potom u završnici trećine s dva zgoditka u četrdesetak sekundi bježi na velikih osam pogodaka razlike. U tom razdoblju Andrića je između vratnica Zagreba zamijenio Stunković. Mladost je minutu i pol prije kraja trećine po prvi put zatresla mrežu, ali je u zadnjoj minuti primila još dva gola za sada već golemih 10:1 za "veprove".

"Mamuti" su na početku zadnje trećine isklizali s pričuvnim vratarom, mlađim kadetom Penzerom. Zagreb je imao više od igre i u posljednjih dvadeset minuta. "Veprovi" su povećali prednost u petoj minuti trećine, a nekoliko minuta kasnije dosegnuli su i dvanaesti pogodak. Mladost je u sredinom posljednje trećine iskoristila pad u igri suparnika pa je s dva uzastopna zgoditka ublažila poraz. Završnica susreta ipak je pripala zagrebašima koji s još dva pogotka postavljaju konačnih 14:3. Uzvratni susret ovog dvoboja igra se već idućeg dana pa će ova formalnost brzo završiti.