PH kadeti

Zagreb čeka izazivača

zagreb kadetiZagreb je brzopoteznim dvokorakom uklizao u finale doigravanja kadetskog prvenstva Hrvatske. Druga momčad Mladosti ni u uzvratu odigranom samo dan poslije prve utakmice nije bila dorasla "veprovima". Favorizirani zagrebaši su rano došli u vodstvo, ali im je ipak trebala cijela prva trećine da steknu visoku i nedostižnu prednost. Kako je vrijeme odmicalo tako je pdo stalnim pritiskom Zagreba rasla i prednost pobjedničke momčadi redovnog dijela prvenstva. Malobrojni mladostaši su se držali koliko su mogli, a kao uspjeh mogli su navesti dva postignuta pogotka kojima su ublažili konačnih 14:2 u korist Zagreba.

Mladost II - Zagreb 2:14 (0:4, 1:5, 1:5)

Zagreb, klizalište na Velesajmu, 15.4.2018.

Mladost: Hausmaninger, Penzer - Grgić, Pažin
, Langer, Matijević, Sinković - Meničanin, Šmejkal, Debeljak, Zdilar, Dragojević - Varga, Petan. Trener: Marš

Zagreb: Stunković, Andrić - Slovinac L., Bezuk, Bokšić, Ljubičić, Zovko - Švarc, Alić, Banek, Kovač, Slovinac J. - Svjetličić Fr., Savić, Tomica, Čurla, Stipković - Zlatar, Juretić, Mihalić, Sović. Trener: Blagus

Zagreb ni u uzvratnoj utakmici nije koristio svoje vodeće napadače, Kumanovića i Marinkovića, ali se momčadi ipak pridružio jedan od pouzdanijih braniča, Alić. U sastavu se našao i branič Juretić. Svjestan protivničkih mogućnosti, trener Blagus se ovu utakmicu odlučio započeti sa Stunkovićem između vratnica. Iz istog razloga ispremiješao je i napadačke trojke kako bi iskušao koje kombinacije će najbolje potpomoći udarne snage u finalu. Na drugoj strani i trener Marš je mogao biti potpuno opušten prije utakmice jer je znao da se njegovi igrači ne mogu nadati bilo čemu osim uvjerljivog poraza. Sastavu se pridružio Varga pa su "mamuti" imali nešto dulju klupu u odnosu na prvu utakmicu.

"Veprovi" su rano poveli, a svoju su prednost mogli povećati već minutu kasnije kad su mladostaši ostali s igračem manje. "Mamuti" su se potom učinkovito branili tijekom idućih desetak minuta. Pritisak Zagreba nije prestajao pa kad je mladostašima ponestalo energije počeli su praviti prekršaje. Dva uzastopna isključenja "mamuta" u drugom dijelu trećine dovela su do dva pogotka za Zagreb. Kad su "veprovi" pred kraj trećine ponovo ostali s igračem više, pločica se i po četvrti put našla u mreži Mladosti.

Zagrebaši su žestoko ušli u nastavak susreta. Svoje su vodstvo povećali već u drugoj minuti trećine, a do sredine dvoboja još su dva puta zatresli mrežu Mladosti. Polovicom druge trećine "mamuti" zbog viška igrača na ledu ostaju s igračem manje no Zagreb ovu prednost nije pretvorio u novi pogodak. Osokoljeni uspješnom obranom s igračem manje, mladostaši uskoro smanjuju zaostatak. Pogodak Mladosti na neko je vrijeme "ugasio" polet zagrebaša pa su mreže mirovale sve do posljednje minute druge trećine. Zagreb je u posljednjih četrdesetak sekundi postigao čak dva pogotka pa se Mladost sasvim približila novom potopu.

"Mamuti" su početkom treće dionice susreta još jednom popravili omjer. Na odgovor "veprova" trebalo je čekati do sredine zadnje trećine kad su u dvije minute čak tri puta pogodili protivničku mrežu. Tijekom posljednjih desetak minuta dvoboja obje su momčadi priželjkivale da sve skup što brže prođe. Zagreb je pet minuta prije kraja još jednom povećao prednost, a dvije minute kasnije ostao s igračem manje. Mladostašima nije pošlo za rukom ublažiti poraz, ali su zato "veprovi" minutu prije kraja postavili konačnih 14:2 u svoju korist.

Tako je završilo, nadamo se, posljednje polufinale u kojem sudjeluje bilo čija druga momčad. Daleko više smisla bi imao nastup mlađih kadeta Siska kojima bi to bilo dodatno iskustvo nego "izmišljanje" drugih momčadi od igrača koji imaju sasvim dovoljno prilika za nastup i u natjecanjima prvih momčadi. Umjesto besmislenog trošenja leda na tzv. "dvojke" koje to zapravo nisu, mogao se povećati broj utakmica u prvenstvima kadeta i mlađih juniora pa bi svi zainteresirani mogli dobiti onoliko vremena na ledu koliko to svojim radom i talentom zaslužuju.