PH - mlađi juniori

Nakon četiri godine

mladost zagreb mljun salataTradicionalno klizačko natjecanje "Zlatna pirueta" na par je dana iz hokejaških dvorana potjerala mlade hokejaše. Tako se na Šalati osim treninga , našlo mjesta i za utakmicu DPS-a u kategoriji U-16. U petak su se pod reflektorima Šalate, u sklopu desetog kola lige, sučelili mlađi juniori Mladosti i Zagreba. "Mamuti"  su iznenenadili "veprove", pobijedili 3:2 te tako u sedmom nastupu ove sezone došli do prvih bodova. Mladost je s po jednim pogotkom u svakoj trećini, golovima Dobrića, Cerovečkog i Matoteka, tri puta vodila. Zagreb je golovima Supančića i Cerovca dva puta dolazio do izjednačenja, ali do trećeg gola nisu mogli. S posljedenjim sučevim zviždukom veselili su se "mamuti. Podsjetimo da je ova generacija Mladosti posljednju pobjedu u prvenstvu Hrvatske ostvarila prije gotovo četiri godine, u natjecanju mlađih kadeta.

Zagreb, klizalište Šalata, 4.12.2015
Gledatelja:50
Suci: Beganović, Smerdelj

KHL MLADOST - KHL ZAGREB 3:2 (1:0,1:2,1:0)

Sastavi:
Mladost: Goršić, Kreš - Cerovečki, Seitz, Mohenski, Matotek, Grgurić - Pavlic, Lokar, Pleština, Dobrić, Kireta - Jakovac, Đerek, Idžan, Janjatović, Hanžek. Trener: Budja

Zagreb: Slivnjak - Joja, Maraković, Katarin, Supančić, Vragolović - Horvat, Modrušan M., Čiček, Begić, Malojčić - Joureau, Cerovac, Modrušan N. Trener: Zavacky

U spomenutoj utkamici iz 2012, igralo se 3x12 minuta, a suparnik Mladosti je također bio Zagreb. Od trideset i pet igrača s te utakmice danas ih je nastupilo tek 16 (Mladost 9, Zagreb 7). Sve novije utakmice Zagreb je više, manje, sigurno dobivao. U prvom kolu ovogodišnje sezone Zagreb je nakon početnog vodstva Mladosti okrenuo utakmicu i pobjedio s visokih 7:3. Favorit su bili i u ovoj utakmici, unatoč izostanku Selitaja, Štajcara i Lukača. Niti trener Mladosti nije na raspolaganju imao sve igrače, izostali su Kuzmanović, Savanović i Kramarić.

Od prve minute Mladost je Zagrebu dala do znanja da misli ozbiljno i bila puno aktivnija i opasnija. Bolju igru okrunili su u sedmoj minuti. Prodor Grgurića po desnoj strani zaustavljen je uz ogradu no pak preuzima Patrik Dobrić vara braniča Zagreba i po ledu zabija za vodstvo "mamuta". Imala je Mladost još prilika no nisu imali dovoljno spretnosti da  bi prevarili Slivnjaka koji je dobro neutralizirao njihove pokušaje . Budi se i Zagreb pa kako je trećina odmicala, tako su i "veprovi" bili sve opasniji po gol Goršića. Prvo isključenje na utakmici donijelo je poravnanje rezultata.

Mladost je uspješno obranila četrdesetak sekudi do kraja trećine, dobro su i otvorili drugu trećinu, no na kraju je Zagreb došao do prilike s igračem više i iskoristio je. Ušli su napadači  Zagreba po lijevoj strani u trećinu Mladosti, pak se vraća do Katarina čije je poluvisoko dodavanje s plave linije pred gol iznenadilo i braniče i golmana "crnih".  David Supančić je takvo dodavanje spremno dočekao i gotovo bejzbol udarcem pospremio pak u mrežu.

Na odgovor Mladosti nije se trebalo dugo čekati. Već u slijedećoj minuti vratili su prednost. Ovog puta su "veprovi" ostali s igračem manje., a "mamuti" su pritisnuli i napravili gužvu na lijevoj strani napada. Zagreb izbacuje pak iz gužve pred golom i na trenutnak otklanja opasnost, no na povratni pak prvi stiže Nikola Cerovečki i jakim udarcem s vrha kruga pogađa mrežu Zagreba za 2:1. Ubrzo je uslijedilo novo isključenje "veprova" pa Mladost ima nove prilike za povećanje prednosti, ali ih ne koristi.

Nakon toga je igra malo usporila pa niti jedna ekipa nije imala prave prilike za pogodak, a onda je uslijedilo izjednačenje. Napad Zagreba u startu nije previše obećavao, no Mladost ne uspjeva preuzeti kontrolu nad pakom. Na koncu Begić pred golom pronalazi Bartola Cerovca, a mladi napadač Zagreba precizno po ledu pogađa za 2:2. Novo izjednačenje uzdrmalo je "mamute". Zagreb je uočio priliku za potpuni prokret i bliži je pogotku u nastavku trećine, no Mladost se uspjeva posložiti i zatvoriti prilaze golu.

U trećoj dionici Zagreb prvi radi pritisak, no Mladost spremno odgovara na njihove pokušaje i postupno prebacuje pritisak pred Zagrebov gol. Utakmica se u tom periodu lomila, lomila i prelomila u 52. minuti na stranu "mamuta". Akcija Mladosti odvijala se po desnoj strani. Grgurić je dodao do Mohenskogm a ovaj pred golom pronašao Andrijana Matoteka. Matotek ulazi još malo prema sredini, puca i pogađa za 3:2. Treću prednost na utakmici Mladost nije ispustila. "Veprovi" su napravili sve pokušavajući doći do novog izjednačenja, no "mamuti" su zaustavili sve njihove pokušaje. Ono što je i uspjelo proći pored igrača, na golu je spremno zaustavio Kreš koji je u posljednjoj trećini branio gol Mladosti.

Rezultat ove utakmicu nije utjecao na poredak u slovenskoj ligi. Obje ekipe su čvrsto prikovane za dno tablice. Jedine bodove osvojili su u međusobnom dvoboju, a gol razlika daje prednost Zagrebu.  U slijedećem se kolu susreću sa slovenskim ekipama. Mladost ide u goste Bledu, dok Zagreb dočekuje vodeću momčad lige, kranjski Triglav.