PH - mlađi juniori

Nikakve dvojbe nije bilo

medvescak ml jun velesajamMedveščak je u utakmici sedmog kola prvenstva Hrvatske za mlađe juniore svladao Zagreba sa 7:0. "Medvjedi" su nakon visokog poraza od Mladosti i pobjede u produžetku protiv Zagreba odlučili ništa ne prepustiti slučaju u novom okršaju s "veprovima". Premda se po omjeru udaraca to ne bi reklo, zagrebaši nisu imali nikakvih izgleda održati neizvjesnost u ovom susretu. Medveščaku je trebala gotovo cijela prva trećina da pronađe put do protivničke mreže no kad im je to napokon polo za rukom na veliki odmor se otišlo s dva razlike za "medvjede". U nastavku susreta Medveščak je još tri puta zatresao mreže ne dopustivši pritom nijednom paku da prođe pokraj vratara. Budući da su u 40 minuta otklonili svaku dvojbu oko ishoda, medveščakovci su se u zadnjoj trećini pobrinuli da im mreža ostane netaknuta, a s dva zgoditka samo su uvećali svoju sigurnu pobjedu.

Zagreb - Medveščak 0:7 (0:2, 0:3, 0:2)

Zagreb, klizalište na Velesajmu, 29.11.2016.

Medveščak 12 min

Zagreb: Mikulić - Modrušan M., Čiček, Joureau, Supančić, Šarlija - Digula, Bezuk, Kumanović, Marinković, Bokšić - Alić, Švarc, Ljubičić, Matuško, Pejaković. Trener: Zavacky

Medveščak: Pilipović, Ivasović - Premerl, Podboj, Mihalić, Burazin, Rakar - Kapuđija, Čavlović, Dimitrijević, Belinić, Vujasinović - Bebek, Čaić, Golub, Hunt - Košević, Groznik. Trener: Sertić

Težak poraz od Mladosti otklonio je u Medveščaku svaku dvojbu treba li pozivati kadete na utakmice mlađih juniora ili ne. Bez kadetskog trojca "medvjedi" ne mogu sastaviti ni dovoljno jaku niti dovoljno brojnu momčad čak ni za domaće prvenstvo. Na gol se vratio Pilipović čime je Ivasović prešao na klupu za pričuve. Prvi napad je ostao netaknut, a Dimitrijević je uvršten u drugi napad zajedno s Vujasinovićem i Belinićem. Preostalih pet napadača među kojima je bio i kadet Bebek sačinjavali su treći i četvrti napad. Iz sastava su izostali nedovoljno oporavljeni Popović Tijan te Kramberger, a po prvi puta ove sezone zaigrao je Groznik.

Zagrebaši su pak nastupili u sličnom sastavu koji je protiv "mamuta" izvukao pristojnih 1:5. Mikulić je bio između vratnica, prva petorka je ostala nepromijenjena dok su u drugoj umjesto Radonića u obrani i Cerovca u napadu zaigrali Bezuk odnosno Bokšić. Švarc je popunio mjesto u trećem braničkom paru uz Alića. Od 16 igrača koji su navukli dres Zagreba u ovoj utakmici desetorica su bili kadeti.

Bez obzira što im je bilo jasno kako je protivnik i dalje favorit, "veprovi" su u utakmicu ušli sa željom da ponove uspjeh iz prethodne utakmice kad su osvojili bod. Medveščak je imao određenu premoć, ali obrana Zagreba je bila učinkovita pa se u drugi dio trećine ušlo netaknutih mreža. "Medvjedi" su šest minuta prije odlaska na veliki odmor otključali Zagrebova vrata. Strijelac je bio Burazin. Prije nego što je minuta istekla, na klupu za kažnjene sjeo je Matuško.

Medveščaku je trebalo samo trideset sekundi da brojčanu prednost pretvore u zgoditak. Burazin je asistirao Rakaru i pločica je odsjela u mreži. U preostale četiri i pol minute Zagreb je održao razliku od dva gola i kakve takve izglede za povratak u utakmicu. "Medvjedi" su u nastavku utakmice nastojali pojačati pritisak ne bi li s još pokojim zgoditkom slomili otpor protivnika. Zagrebaši su se držali samo do 25. minute kad je Burazin po drugi put zatresao svladao čuvara mreže "veprova".

Minutu kasnije zagrebaši su pogriješili pri letećoj izmjeni pa su zbog viška igrača na ledu ostali s igračem manje. Medveščak je nastojao iskoristiti ponuđenu priliku no u dvije minute nije uspio iskoristiti brojčanu prednost. Tek što su se snage izjednačile, prekršaj Premerla u 29. minuti dao je "veprovima" prigodu da se upišu u zapisnik. "Medvjedi" su sačuvali svoja vrata i srušili nade Zagreba u mogući povratak.

U 35. minuti Rakar je asistirao Dimitrijeviću za novi pogodak Medveščaka. Zagrebaši su bili uzdrmani ovim pogotkom pa su "medvjedi" minutu kasnije ponovo zatresli protivničku mrežu. Čavlović je uposlio Burazina koji podiže razliku na pet pogodaka. Minutu prije završetka trećine prekršaj pravi Čaić. "Veprovi" se više nisu mogli nadati preokretu, ali su ipak nastojali doći do počasnog pogotka. "Medvjedi" su se obranili i u zadnjoj minuti druge i u prvoj minuti treće dionice susreta.

Prekršaj Kumanovića u 43. minuti ostavio je Medveščak s igračem više. "Veprovima" je nedostajalo samo osam sekundi da se obrane no tada je Burazin uposlio Dimitrijevića koji pogađa mrežu. Ishod dvoboja već dulje vrijeme nije bio u pitanju, a "medvjedi" su zaredali s prekršajima. Prvi je na klupu za kažnjene sjeo Bebek u 47. minuti. Zagreb nije bio učinkovit s igračem više čak ni kad je 15 sekundi prije povratka Bebeka u igru prekršaj napravio Rakar.

Medveščak je izdržao sve izazove, a kad je konačno zaigrao s punom postavom takvo stanje potrajalo je samo dvije minute prije nego što je isključen Dimitrijević. Zagrebaši ni iz petog pokušaja nisu bili uspješni s igračem više, ali su zato "medvjedi" za manje od minute s jednakim brojem igrača na ledu postigli novi pogodak. Strijelac je po četvrti put bio Burazin. Minutu prije završetka utakmice na klupu za kažnjene sjeo je Čaić.

Zagreb nije iskoristio ni posljednju priliku za pogodak pa je tako Medveščak s čistih 7:0 zabilježio pobjedu kojom se izdvojio na drugom mjestu u poretku. Zagrebaši su se u ovoj utakmici suočili s pravim odnosom snaga pa se nakon nekoliko odigranih utakmica čini da bi ovo prvenstvo mogli biti jedno od najnezanimljivijih budući da će biti teško pronaći utakmicu u kojoj bismo mogli očekivati rezultatsku neizvjesnost.