PH - mlađi juniori

Povratak na led

sisak zagreb mljun zibelNakon četverogodišnje stanke, Sisak se vratio u natjecanje mlađih juniora. Veliki zastoj u radu s najmlađim hokejašima uzrokovala je "rupu" u godištima 1998., 1999., 2000., i 2001. koju Siščani nikako nisu mogli nadoknaditi. Rijetki pojedinci ostali su u hokeju nastupajući za druge klubove, a "novi val" sisačkih mladih hokejaša ove je sezone dosegnuo i uzrast mlađih juniora. Svaki povratak je težak pa će tako i prve sezone "vitezova" biti ispunjene porazima, ali dočeka li Sisak dvoranu, stvari bi trebale značajno krenuti na bolje. Zagreb je na gostovanju na Zibelu zabilježio prvu pobjedu u prvenstvu s visokih 14:0.

Sisak - Zagreb 0:14 (0:4, 0:8, 0:2)

Sisak, klizalište na Zibelu, 18.12.2016.

Zagreb 25 + 20 (Šarlija) min

Sisak: Orešković - Gmaz, Pavičić, Agatić, Berić, Kordić - Sinjeri, Milinković, Đuričić, Kraščić, Martinović. Trener: Dejanović

Zagreb: Mikulić - Modrušan M., Čiček, Joureau, Supančić, Šarlija - Bezuk, Digula, Pejaković, Marinković, Cerovac - Alić, Švarc, Vukovojac-Dugan, Ljubičić, Matuško - Radonić. Trener: Zavacky

Teška je ovo sezona za mlađe juniore Zagreba. Nakon osvajanja naslova prvaka za 2016. "veprovi" su se našli u položaju da jedva mogu sklopiti jednu petorku igrača u dva godišta. Većinu igrača čine kadeti koji su i svom uzrastu tek treća po snazi momčad u Hrvatskoj. Ne čudi stoga činjenica da su zagrebaši otputovali u Sisak sa samo jednom prvenstvenom pobjedom izborenom za zelenim stolom upravo protiv "vitezova". Od igrača koji su već nastupali u prvenstvu, treneru Zavackom nedostajala su trojica kadeta, vratar Andrić inače ponikao u Sisku te napadači Kumanović i Bokšić. Od igrača koji redovno nastupaju za zagrebačku selekciju u slovenskom prvenstvu u sastavu su bili napadači Supančić i Joureau.

Prije nego što su uopće isklizali kako bi odigrali prvu utakmicu u sezoni, mlađi juniori Siska već su upisali dva poraza službenim rezultatom. Koliko god se zalagali za što je moguće višu razinu poštivanja regularnosti natjecanja, ne možemo se oteti dojmu da je odbor za vođenje natjecanja brzopleto registrirao neodigrane utakmice ne čekajući mogućnost da se iste odigraju naknadno. Teško je povjerovati da se u tri mjeseca koliko traje sezona leda u Sisku ne može pronaći šest termina u kojima bi mlađi juniori Siska odigrali domaće utakmice s vršnjacima iz Zagreba. S jedne strane se "vitezove" po kratkom postupku kažnjava zbog neodigrane utakmice, a istovremeno se dopušta nastup mlađim juniorima u uzrastu kadeta. Domaći su isklizali s minimalnim dopuštenim brojem igrača od kojih su petorica bili kadeti. Većini je ovo već peta natjecateljska sezona, ali ima ih koji su tek ove sezone počeli igrati natjecateljski hokej.

Zagrebaši su popis strijelaca otvorili već na isteku druge minute. Prvi strijelac na utakmici bio je nekadašnji član Siska, Cerovac. Pet minuta kasnije, gosti su povećali prednost pogotkom Supančića. U devetoj minuti na klupu za kažnjene sjeda Matuško. "Vitezovi" nisu dugo uživali s igračem više jer je tridesetak sekundi kasnije prekršaj napravio Agatić. Mreže su mirovale tijekom igre sa po četvoricom igrača na ledu, a zagrebašima nije pošlo za rukom iskoristiti tridesetak sekundi brojčane prednosti. Nije prošlo ni dvije minute otkako su suparnici zaigrali u punim postavama, a "veprovi" su ponovo zatresli mrežu.

Kombinaciju Šarlije i Joureaua u 13. je minuti u pogodak pretvorio Supančić. Minutu kasnije ponovo je u akciji prva i jedina mlađejuniorska navala Zagreba i pločica se ponovo našla u mreži "plavih". Supančić je ovog puta asistirao, a pogodak je postigao Joureau. Zagreb je u 15. minuti ostao s igračem manje nakon isključenja Bezuka. Siščani su propustili priliku za svoj prvi pogodak u prvenstvu, ali su se zato znali obraniti s igračem manje kad je Pavičić u 18. minuti sjeo na klupu za kažnjene. Zadaću im je donekle olakšao Cerovac prekršajem minutu prije završetka trećine.

Premda su Zagrepčani na odmor otišli s visokim vodstvom, domaći nisu bili u potpuno podređenom položaju tijekom prvih dvadeset minuta. Omjer udaraca je bio 12:8 u korist gostiju što ukazuje da je igra bila ravnopravnija nego što bi se to dalo zaključiti samo iz omjera. Sisak nije uspio iskoristiti borjčanu prednosti tijekom prve minute nastavka, a nova prilika ukazala se četrdesetak sekundi kasnije nakon isključenja Šarlije. Zagreb se ovog puta ne samo učinkovito nego je u 23. minuti Pejaković asistirao Marinkoviću za pogodak s igračem manje. Dvadesetak sekundi kasnije uzajamni prekršaji Agatića i Matuška popunili su klupe za kažnjene.

Nakon povratka u igru, Šarliji je trebalo tridesetak sekundi da zatrese protivničku mrežu. U međuvremenu, procesija isključenih igrača se nastavila. Martinović je u svojoj prvoj hokejaškoj utakmici u karijeri napravio prekršaj u 25. minuti, a pola minute kasnije na klupu za kažnjene sjeda Pejaković. Mnoštvo isključenja u potpunosti je narušilo ritam igre pri čemu su više stradali malobrojni domaćini. Kad su se snage na ledu napokon izjednačile, "veprovi" su u 29. minuti postigli novi zgoditak. Na asistenciju Supančića, strijelac je bio Šarlija. Nedugo zatim, Siščani su ponovo počeli puniti klupu za kažnjene.

Martinović je u 33. napravio svoj drugi prekršaj. Njegovi suigrači su izdržali nalet gostiju no čim se vratio na led, napadač Siska ponovo dobija kaznu i vraća se na klupu za kažnjene. Ovog puta nije ostao sjediti pune dvije minute jer je u 36. minuti pogodak postigao Pejaković. "Vitezovima" je ovaj zgoditak bitno narušio raspoloženje. Domaći su potpuno stali pa su zagrebaši u kratkom razdoblju čak tri puta zatresli mrežu. Prvo je u 38. minuti Modrušan asistirao Supančiću za hat trick. Dvadesetak sekundi kasnije Joureau i Šarlija asistiraju Supančiću za novi zgoditak da bi minutu prije kraja trećine Bezuk uposlio Marinkovića za dvanaesti pogodak gostiju.

Sisak je u drugoj trećini doživio pravi rezultatski potop. "Veprovi" su osam puta zatresli mrežu domaćih no za to su utrošili svega 14 udaraca dok nijedan od deset sisačkih pokušaja nije prošao pokraj čuvara mreže gostiju. Činilo se kako će se priča iz prethodne trećine nastaviti i u trećoj dionici dvoboja kad je Supančić u 41. minuti povećao prednost Zagreba. Međutim, niz zgoditaka nije se nastavio. Gosti su i dalje imali nešto više od igre no Sisak je zbio svoje redove i zatvorio put prema mreži.

Kad su presahla uzbuđenja vezana za pogotke na scenu su stupila isključenja. U 50. minuti prekršaje simultano prave Sinjeri i Čiček. Nastavak igre je potrajao još četrdeset sekundi kad su se pograbili Pavičić, Agatić, Modrušan i Šarlija. Prva trojica dobila su po dvije minute kazne, a potonjem je pokazan put u svlačionicu. Suparnici su imali odigrati dvije minute sa po četiri igrača na ledu nakon čega bi domaći imali tri minute brojčane prednosti za počasni pogodak. Gosti su bolje iskoristili višak prostora na ledu pa je Supančić u 51. minuti ostvario dvostruki hat trick. Prekršaj Gmaza u 52. minuti ostavio je "veprove" nakratko s igračem više, a onda se ponovo igralo sa četvorkama. Sisku je na kraju preostalo malo više od minute brojčane prednosti koju nije uspio pretvoriti u zgoditak.

Završnicu susreta također su obilježila isključenja. Matuško je napravio prekršaj u 57. minuti, a neposredne pred njegov povratak u igru na klupi za kažnjene pridružio mu se Joureau. "Vitezovi" su igrača više imali manje od minute budući da je u 59. minuti isključen Milinković. Nova procesija na klupama za kažnjene u potpunosti je razbila ritam igre pa su na kraju i jedni i drugi jedva čekali da se sve završi. Zagreb je osvojio prve bodove u igri, a Siščanima valja ustrajati sve dok ne dobiju krov nad glavom.