PH - mlađi juniori

Sve po očekivanju

sisak mladost mljunU razmaku od šest dana vodeća momčad prvenstva mlađih juniora, Mladost, dvaput je gostovala u Sisku. Zagrepčani su i u drugoj utakmici izborili uvjerljivu pobjedu. "Mamuti" su u prvih dvadeset minuta šest puta zatresli protivničku mrežu. Gosti su podjednak učinak imali i u nastavku susreta. Domaći su u drugoj trećini sedam puta vadili pločicu iz mreže. Posljednja trećina donijela je još pet zgoditaka za konačnih 18:0 u korist mladostaša. Oba sastava su nastupila s minimalnim brojem igrača pa je dobro što se utakmica uopće i odigrala. Nadamo se da će "vitezovi" uspjeti skupiti za još koje gostovanje u Zagrebu prije doigravanja jer im utakmice sigurno neće škoditi.

Mladost 2 min

Sisak: Orešković - Sinjeri, Berić, Đuričić, Bujger, Milinković - Gmaz, Pavičić, Vavro, Agatić, Šimunović. Trener: Dejanović

Mladost: Krasić - Pavlic, Đerek, Klobučar, Dobrić, Jakovac - Varga, Pavlešić, Hanžek, Lovak, Ikanović-Šilhan. Trener: Budja

"Vitezovi" su u odnosu na prethodni dvoboj s mladostašima nastupili u gotovo istom sastavu. Jedina promjena bila je ulazak kadeta Šimunovića umjesto mlađeg kadeta Bukovca. Da se kojim slučajem pronašla zamjena i za mlađeg kadeta Bujgera u prvom napadu, Siščani bi imali regularnu postavu. Ovako, sudačkoj trojci, kao službenim osobama saveza, ponovo ide minus zbog propusta kojim su dopustili nastup igraču koji na to nema pravo. Od igrača koji su već legalno nastupili u sastavu Siska, nedostajali su napadači Kordić i Kraščić.

Za razliku od prošle utakmice, Zagrepčani su doputovali u prililno okrnjenom sastavu. Od standardnih igrača nedostajali su vratari Goršić i Tomić, braniči Janjatović i Kuzmanović te napadači Kramarić, Savanović, Pleština i Ruklić. Postava koja je isklizala na Zibelu ipak je bila dovoljno jaka da zagarantira visoku pobjedu. "Mamute" je predvodio najučinkovitiji napadač Teama Zagreb, Dobrić koji je protiv Slovenaca i Srba upisao 18 bodova. Uz bok su mu bila još dvojica od petorice najuspješniji napadača selekcije, Jakovac s 11 i Hanžek s 10 bodova.

Mladostaši su igrali na "refule". Na prvi pogodak se čekalo do pete minute, a onda su Zagrepčani postigla dva u istoj minuti. Na polovici trećine Mladost je imala svega tri gola prednosti, a nakon minutu vremena razlika je iznosila pet pogodaka. Potom su gosti opet stali i tek u završnici trećine po šesti put zatresli mrežu. U nastavku susreta zgodici su padali ravnomjernije, dok je u posljednjih dvadeset minuta ponovo bilo dosta praznog hoda. Naravno, u susretima s velikim nesrazmjerom snaga nije za očekivati da će nadmoćnija momčad igrati punom snagom i zapravo je za pohvalu kad se želi razigrati što više igrača i dati priliku za isticanje i igračima iz drugog plana.

Ono što nam se i dalje ne sviđa i na što ćemo nastaviti ukazivati je površnost u pridržavanju pravila od strane Siska i isti takav stav od strane sudaca koji su zaduženi za provjeru. Nikako nam se ne sviđa i što se utakmice igraju radnim danom navečer što gostujući sastav tjera na gubitak cijelog dana i kasni odlazak na spavanje školske djece. Siščanima ne bi bilo naodmet već sada početi lobirati za primjereniji tretman hokeja u korištenju najavljenje ledene dvorane jer bi im se moglo dogoditi da usprkos natkrivenom klizalištu u gradu položaj hokeja ostane tu gdje je i danas, odnosno da hokejaši dobiju led kad nikom drugom ne treba.